Bilgili abilerim kardeşlerim yardımlarınıza ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Machiaveli tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Machiaveli

Machiaveli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar..

Sağlıklı bir vücut ve birazda görsel olması için bodybuilding sporuna başlamayı düşünüyorum. Bu konuda sizlerin fikirleri benim için bir yol gösterici olacak.
    Kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. 24 yaşında işe yeni başlamış Makina Mühendisiyim. Sporcu geçmişim var 8 sene profosyenel olarak hentbol oynadım. Üniversite yıllarında malesef spordan çok uzak kaldım. İştahım oldukça az yaşamak için yiyenlerdenim :)
    Şuan hem sağlıklı hemde güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak istiyorum malum iş hayatında bana yardımı dokunacağına inandığım için. Vücut ölçülerim ve resimlerim:

Boy: 179 cm
    Kilo : 70 kg
    Omuz : 114 cm
    Göğüs : 92 cm
    Kol : 29 cm
    Bel : 79 cm
    Kalça : 93 cm
    Bacak : 53 cm
    Kaval kemiğinin olduğu bölge : 35 cm

Nasıl bir çalışma, beslenme önerirsiniz. Ve supplement kullanımı benim için ilerleyen zamanlarda nasıl olmalıdır. Önerileriniz için teşekkür eder esenlikler dilerim.

Ekli Dosyalar:

2. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyla biraz ilgisiz ama birşey sorabilirmiyim abi?

Ben 16 yaşındayım 11 e geçtim bende makina mühendisi olmak istiyordum. Sorum şu:

Makine mühendisleri basa başı falan mı yapıyor yoksa serbest mi yani nası çalışırsounuz ?

3. Machiaveli

Machiaveli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Dostum Makina Mühendisleri her türlü yerde iş yapar. Otellerden tutun, havacılık, otomotiv, danışmanlık, eğitim, ısıtma-havalandırma, inşaat gibi sektörler en bilindikleri. Buralarda masa başıda olabilir üretim sahasıda, home officede tamamen sana ve yeteneklerine kalmış. Ben kısa süreli 4 tane iş değiştirdim farklı sektörlerde hepsini gözlemledim karakterime en uygun olarak üretim yapan otomotiv fabrikaları geldi. Hem masa başı hem üretim :) detaylı sorularını özelden sorabilirsin

Cigabyte4 bunu beğendi.
  4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Öncelikle spor yapmaya başlamak istemeniz çok güzel, bunun için sizi tebrik ederim.
    Vücut Geliştirme sporu öncelikle azim, sabır ve bilgi sporudur.
    Bu sporu icra ederken hem vücudunuzu tanırsınız hem de beslenme hakkında çok şey öğrenerek sağlıklı bir birey olmanın tadını çıkarmaya aday olursunuz.
    Bu spora yeni başlayacağınız için öncelikli tavsiyem size çevrenizde, size yakın olan -mümkün mertebe- iyi bir salona yazılmanız olacak.
    Salondaki hocanızın göstereceği yoldan ilk adımı atmak bu spora size olumlu bir geri dönüş olarak yansıyacaktır.
    Daha sonra bu spor hakkında gerek forumdan gerekse diğer forumlardan bol bol araştırmanızı tavsiye ederim.
    Sporu icra ederken kasların dinlenirken gelişir kuralını unutmamanızı,
    Beslenmenize elinizden geldiği kadar dikkat etmenizi,
    Uyku düzeninizi ayarlamanızı ve varsa kötü alışkanlıklarınızı yavaş yavaş terk etmenizi öneririm.
    Supplement konusunda ise yeni başlayanlarda en az 6. aylarını doldurmadan önce önerilmediğini belirtmek isterim.
    Nedeni ise yeni başlayan kişilerde kas kütlesi az olduğu için doğal yollarla -yani tavuk, süt ve süt ürünleri, kırmızı et, sebze ve meyve, bulgur-pirinç pilavı vb.- protein, karbonhidrat, kalori, yağ miktarlarının karşılanabilmesinin ilerlemiş sporculara oranla daha kolay olabilmesidir.

İyi günler,

Machiaveli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş