Bilgilerimizi sınayalım!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mestano tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, Vg ile ilgili bilgilerimizi güncellemek ve arttırmak için bir nevi oyun olan aşağıdaki olayı yapalım diyorum.

Olay şöyle, biri soru soracak, eğer soruya 24 saat içinde cevap gelirse cevaplayan kişi kendi sorusunu soracak ve bu böyle devam edecek, eğer 24 saat içinde cevap gelmezse herhangi biri çıkacak sorucak sorusunu ve bu bu şekilde devam etmiş olacak. İlk soru benden, ilk soru diye kolay soruyorum:D

"2000 Mr.Olimpia şampiyonu kimdir?

Not: Soruların tümü Vg ile akalalı olsun lütfen...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    oyun niteliginde olan basliklardan pek haz almiyorum,neden derseniz devamli bos mesaj atiliyor ve bizde tum mesajlari okumak zorunda oldugumuz icin bizi cok yoruyor.

bu baslik vucutgelistirme uzerine oldugundan bence guzel bir dusunce olmus ama lutfen bu baslikdan yola cikarak yeni ici bos oyun basliklari acmayin arkadaslar,tesekkurler.

diez ve Mestano bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mestano hoş düşünmüşsün ama şimdi internet ortamındayız.
    Bu soruları bilen zaten biliyor, ezberinde son 20 senenin Mr.Olypmpiaları. Bilmeyen de bunu da öğrenir ama bişlmeyende yazmak isterse yazabilir, bilmeyipte yazmayacak insanları tanıyoruz ama tanımadığımız yeni üyelerden hem bilmeyip hem googledan arayıp yazan olur, ha bişey olmaz bulsun da yazsın ama bu oyun sayfası uzadıkça aynı sorular tekraredilmeye, sorular tekrar edile edile artık sorunun tekrar edilip edilmediği bile takip edilemez.

Bence hoş bi başlık ama şöyle bi düşününce forum tamamen sorular ve soruların cevabndan oluşuyor, girer bakarsın sırasıyla Mr.Olypiaların isim ve tarihlerine forumdan ilgili başlıkla. Kaldı ki çokta eğlenceli bir oyuna benzemiyor bence, yani şimdi sen sormuşsun soruyu ben parmak kaldırıp "ronniieeee" desem.... Zevkli mi, bence değil.

Ama illaki zevk alan çıkar. Ben yokum, mızıkçılık ediyorum :)

Mestano bunu beğendi.
  4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlginç ikinizde hoş bir düşünce dedikten sonra başlığa muhalefet olmuşsunuz. Sanırım bunun sebebi gelebilecek boş mesajlardan, google'dan bulacak cevaplardan olsa gerek. Haklısınızda...
    Ancak sorular "2000 mr.olipia şampiyonu kimdir?", "hangi vitaminler suda çözünür" gibi copy/paste uygun bir şekilde olmayacak. Ben başlangıç diye kolay sordum. Alın yine kolay ama arama motorlarından cevabını bulamayacağınız, bulsanızda baya arayacağınız bir soru:

"Kondisyona dayalı sporların hazırlık evreleri neden yüksek, dağlık yerlerde yapılır?"

Not: Anatomi ve beslenmeye ilgili tüm konular Vg'yi doğrudan ilgilendirir!

---------------------------------------------------------------

Başlık bir oyun değil, oyun gibi sadece... Hem yeni gelenlerin taze bilgi almasını sağlayacak, hemde unuttuklarımız bize tekrar hatırlatacak. Bence iyi bir başlık oldu, tek yapmanız gereken biraz yaratıcı sorular sormak...

5. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    hmm..kondisyona dayalı çalışma aerobik çalışmayı geliştirmek için yapılır, yani hareket için oksjenin daha etkin kullanılmasını gerektirir, yüksek yerlerde oksijen azlığı nedeniyle ciğerlerin kapasitesinin arttırılması, genel anlamda oksijen kullanım performansını arttıracaktır...bu da kondisyonu arttırır doğal olarak..

Ben böyle yorum yaptım, doğrusu bu mu?

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    eksik:D ama konu devamlılığı olsun diye, kabul edelim bu sefer;)
    cappi sorunu sor bakalım...

Not: Sorular yoruma değil, bilgiye dayalı sorular olursa sevinirim, başlığa uygun olur en azından...

7. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kolay bir soru gerçi ama, ayrıntılı bir cevap çok bilgilendirici olacak..
    "antrenmandan sonra alınacak en uygun protein hangisidir, sebebi nedir?

Sayfayı Paylaş