bilgi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve İlter12 tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Herkeze merhaba. Siteyi Uzun zamandır takip ediyorum. Oldukça yararlı bilgiler ediniyorum. Öncelikle Kusura bakmayın sorum biraz saçma olabilir belki 5 aydır bb sporu ile ilgilenmekteyim. Yoğun cardio ve diyet uygulayarak 17 kg. Verdim. Oldukça yağ kaybedip kas kazandım. Çok sıkı diyet yapıyorum ve hergün düzenli sporumu yapmaktayım(6 gün ayrı bölgeler ve cardio) Aralarda kaçamaklarım tabiki oldu. Şuan definasyon dönemine girdim ( kasım başından beri). Karın kaslarımda yavaş yavaş çıkmaya başladı, Ancak dün starbucks limonlu cheesecake yedim 220 gr. Geldi tarttığımda. Ancak değrlerine internetten baktım 50gr. Yağ 50gr. Karbonhidrat yazıyordu. Moralim inanılmaz bozuldu. Sabah diyetime aynı şekilde başladım. Sadece bir öğün onu yemiş oldum ama Şuan çok pişmanım. Dün gece uyuyamadım o derece. Sizce bu aldığım besin hemen etki etmişmidir? Yağ oranımı hemen farkettirirmi? Yediğimden beri deli gibi su içiyorum. Bir akıl verin lütfen. Bukadar saçma bir soru için rahatsız ettiğim içinde ayrıca özürdilerim, ama inanın pikolojik açıdan çok kötü oldum.
    Normal beslenme programım şu.
    Boy:163
    Kilo:60
    Sabah kahvaltım.
    30 gr etilifalif yulaf ezmesi
    150ml su
    10gr. kaşığı kuru üzüm
    15 gr. tatlı kaşığı fıstık ezmesi
    3 yumurta akı haşlama

Ara öğün1
    6 ad. Çiğ badem

Öğle yemeği
    200 gr haşlama hindi
    Karnabahar

Ara öğün2
    2 ad. pişmiş kuru kayısı
    6ad. çiğ badem

Spor öncesi yemeğim
    100 gr pişmiş kepekli makarna veya greçka
    250 gr. Hindi haşlama

Spor sonrası
    150 gr alabalık
    Kuşkonmaz
    gün içerisinde 3lt. su
    suplament olarak bcaa.aminoasit ve cardio öncesi yağ yakıcı kullanıyorum.

Not. karbonhidratı kasımdan itibaren bukadar kıstım. yağdan verip kaslarımı önplana çıkarmak için. umarım doğru yapıyorumdur.

Son düzenleme: 17 Kasım 2014
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    220 gr'ın tamamı yağ olsa toplam kalorisi 1980 kalori eder. Yani 282 gr yağ edinmiş olursunuz. 60 kilodan 60.282 kiloya çıkmış olursunuz. Ve bunun için uykularınız mı kaçtı?

Bekci ve neverbackdown. bunu beğendi.
  3. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    :) uzun süre belli bir programı uygulayıpta bir anlık böyle bir kaçamak yapınca ister istemez kafam takıldı biraz. Teşekkür ederim, bir nebze içim rahatladı.

doxux bunu beğendi.
  4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    geçmişimde anoreksiya hastalığı vardır. bilmiyorsan internetten bakabilirsin.bir günü 5 elma 2 bisküvi ile geçiriyordum.babam zorla ağzıma ekler pasta falan sokardı.2 çatal pastanın kalorisini hesaplardım uyuyamazdım deli gibi sinirlerim bozulurdu..bana o günlerimi hatırlattın ama için rahat olsun çünkü yarım kilo yağ demek 3500 kalori demektir.yani bir tanecik cheesecake ten yağlanmazsın:) madem bu kadar takıntılısın hiç öyle dışarlarda yemek yeme.ben bir keresinde köfte yemiştim ızgara diye kızartma olduğunu duyunca 3 gün kendime gelememiştim:)) tabi bunu okuyan arkadaşlar beni deli zannedicekler ama anoreksiya böyle bir hastalıktı işte..diyeceğim şu ki asla böyle takıntılı olma 1 gün yersin diğer gün yemezsin zaten spor yapan birisin ne diye kafanı yormuşsun boşver canın istediğinde bir dilim pastayı götür ayda yılda bir.200 gram yağı 1 günde verebilirsin zaten.geçmiş olsun :)

İlter12 bunu beğendi.
  5. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Çok teşekkürler :) valla öylebir rahatladımki ;) şimdi spora geldim. 30 dakka cardio ve karın çalışmakta rahtlattı :) teşekkür ederim tekrar

derin_aker bunu beğendi.
  6. selcukzafer

selcukzafer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar birşey soracam alakasız ama ben kibrisdayim burda mutant mass gainer önerdiler kilo aldirici hacim için bilen biri varsa nasilnasildir bu supplement 7 kg aldım 240 tlye

7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    '10gr. kaşığı kuru üzüm' yazmışsınız kuru üzümü gramına göremi yoksa kaşığa göre mi alıyorsunuz yada bunu yazarkenmi bi hata yaptınız?

8. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Hassas terazide tartıyorum ama bir çorba kaşığı yazacaktım yanlışlıkla sadece kaşık yazmışım. Ama ölçüm 10 gr. (Kuru üzümde).

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Arada kaçamaklar olur kardeş, bir çok pro fitnessci bile chet meal dedikleri hile günü yapıyorlar ve mesela haftanın bir günü isteyip yiyemedikleri şeyleri yiyorlar, abartmadan. Ben de çikolatayi bıraktım sıkı diyet yaparım ve haftanın bir günü ufak bir parça çikolata yerim, sporunu yap ihmal etme ama nasıl olsa sporcusun yakarsn, fazla abartmadan arada ufak tefek yemek seni motive eder, tüm hafta çalıştım ve bunu hak ettim diyerek yersin, boşuna uykuların kaçmasın :) Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  10. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Bir çok kişiden aynı yorumu alınca içim rahatladı. Teşekkürler :)

11. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Rica ederim, başarılar :) Bir de sakın stres yapma, yağlı yiyecek yemekten daha çok zararı olur vücuduna aklında bulunsun, stres kataboliktir yani kas yıkımına sebep olur.

ArnoldBody bunu beğendi.
  12. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Valla her geçen gün yeni birşey öğreniyorum bu spor ile alakalı. Stresten ziyade kafam inanılmaz karışıyor. vücuduma ve değerlerime göre nasıl bir yol izlemem gerekli hala anlamış değilim. Mesela bugün, forumda yeni görmüş olduğum İF diyeti diyetine başladım. Açıkçası buna başlama sebebimide şöyle izah edeyim. Ramazanda oruç tuttum. Hergün iftardan sonra spora gittim. Cardio hiç yapmadım sadece kaslarım çok tekrar az kilo çalışıp karın çalıştım. Geçen fotoğraflarıma baktım, bire şimdiki halime baktım o zamandaki karnım daha iyi geldi ve bu diyetle bağdaştırdım bende. Bunu deneyeceğim. İnşallah yanlış birşeyler yapmıyorumdur. Tavsiyeniz varsa bu konuyu ayrı ve daha çok bilgi edinebilmek açısından başka konu altında açmam gerekirmi?

13. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Kardeş en önemli tavsiyem araştırmayı bırakma. Ben de bu işleri araştırmaya başladığımda çok karışıyordu kafam ama zamanla taşlar yerine oturacaktr. Yeni başlayanlar bölümüne göz at orda bir çok sorunun cevabı oluyor. Eğer ilerleme görmemissen vücudunda hatta gerileme olduğunu düşünüyorsan birşeyler yanlış gidiyor demektir. Ben de elimden gelen yardımı yapmak isterim sana, merak ettiğin konularda mesaj at bana, çok bilgili sayılmam ama elimden gelen yardımı yaparım. Bol şans.

ArnoldBody ve İlter12 bunu beğendi.
  14. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Çok teşekkür ederim. Geç yazmamın sebebi İF ile ilgili bir makale okuyordum, oldukçada faydası oldu. Perşembe günü salonda ölçüme giricem ve diğer değerlerim ile birlikte paylaşacağım. Sizede yollarım bilgi ve önerilerinizden faydalanmak isterim tabiki. Hayırlı geceler dilerim.

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  15. selcukzafer

selcukzafer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi kişi yardımcı olmadı ya

16. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Bu konu hakkında bilgim olmadığı için cevap vermedim arkadaşım. Bilgisi olan bir üye er yada geç cevap verecektir. Hayırlı akşamlar

17. selcukzafer

selcukzafer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Suppplement alicaalicam o yüzden 2 gün oldu konuyu nereye acacagimida bilmiyorum

18. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Valla ne yalan söyleyeyim bende yeniyim. Kusurabakma yardımcı olamayacağım.

19. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Kardeşim keşke almasaydın. Gainer dedikleri ürün bildiğin şekerdir, ben kimseye tavsiye etmedim etmem de. Evet kilo aldırır ama yağ şeklinde alırsın kiloyu. Bence kullanma imkanın varsa da geri iade et. Kilo almak istiyorsan ek ürünler yerine günlük harcadığın kaloriyi hesapla ve bu kalorinin 300-400 fazlası beslen. Başka soruların olursa mesaj at elimden geldiğince yardım ederim.
    Sağol dostum, takipteyiz..

ArnoldBody ve İlter12 bunu beğendi.
  20. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Yeni başlayanlar kısmında yeni dönem adı altında bir konu açtım. oradanda yardımlarınızı beklemekteyim :) teşekkürler şimdidien

Sayfayı Paylaş