Bilgi ve deneyiminize ihtiyacım var...

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sesi tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sesi

sesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Siteyi vaktim oldukça inceliyorum ama okurken bile kafam karışıyor. O yüzden bana yardımcı olmanız için konu açmaya karar verdim. Umarım yardımcı olursunuz. Kendimden bahsedeyim biraz. ben 1.72 boyunda 90 kiloluk kocaman bir anneyim. bundan tam 10 sene önce 52 kilo idim ve çok fittim. lise yıllarında okulumun voleybol takımındaydım. sporda çok süreklilik arz etmesemde elimden geldiğince yapardım. ama evlendikten sonra yani 2006 dan bu yana hiç yapmadım neredeyse. Geçen sene 4 ay kadar b-fite gittim fakat sonra yine bıraktım ve doğumdan önce ve sonra gitgide kilo almaya başladım. 2 hafta kadar önce belediyenin bayanlara özel açmış olduğu spor salonuna yazıldım ama hocalar hiç ilgilenmiyor sizi salıyorlar içeri kendi kendinize yapıyorsunuz. sadece üstün körü aletleri gösterip ve kaç sayı yapacağınızı söylüyorlar o kadar.Ve bu da beni oraya gitmekten soğutuyor açıkçası. bu yüzden evde kızımı uyuttuktan sonra birşeyler yapmak istiyorum. ama kendime program hazırlayamıyorum daha doğrusu neyi ne zaman ve nasıl yapacağıma karar veremiyorum. bana yardımcı olun lütfen. hem kilo verip hemde fit olmak istiyorum. 1 haftaya yakındır diyet yapıyorum protein ağırlıklı besleniyorum bu aralar. herhangi bir sağlık sorunum yok çok şükür. eğer resim yükleme imkanım olursa size fotomu göstermek isterim belki görünce program verme öneriniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum... bu arada eylül ayında nasip olursa 55 kilo olmak gibi bir amacım var. Eşime ve çevremdekilerin bana söyledikleri kırıcı sözleri kendilerine iade etmek isityorum fit ve güzel bir anne olarak :)

Böyleyim ve böyle olmak istiyorum sizce hayal mi çok şey mi istiyorum?

Ekli Dosyalar:

2. sesi

sesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada evimde 3 er kg lik dambıllarım, plates lastiklerim, twıst&shape aletim, ab kıng pro mekik aletim, p90 ve p90x dvdlerim , leslie , callatenics ve buna benzer cardio dvdlerim var.
    Bilginize sunarım.

3. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba hedef belirlemek iyidir fakat şu an için daha küçük hedefler belirleyebilirsin bir antreman programı + diet her hafta yarım kilo vermeyi hedefle ayda 2 kilo yılda ise 24 kilo verebilirsin yanı o istediğin vücuda 2 yıl gibi bir sürede ulaşabilirsin fakat kolay değil bir gün bile mola veremezsin yoksa baştan başlamak gerekir başarılar.

4. sesi

sesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İlginize teşekkür ederim. Evet hedefim büyük ama takdir edersiniz ki bu kendini kötü hisseden özgüveni neredeyse kaybolmak üzere olan bir bayanın çırpınışı olarak görün lütfen.
    2 yılı aşkındır çok kilolu geziyorum 2 yılda fit olmak için uğraşırım üstelik her geçen gün incelerek :) Amacım bir an önce bu yola başkoymak...

5. Victoria

Victoria Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulmaya başlamanız gerekiyor. ayda 2-4 kg arasında zayıflamak sağlıklıdır. biz bunu 2 kg olarak hesaplarsak haftada yarım kg vermemiz lazım.
    yarım kg verebilmek için yaklaşık olarak 3500 kilokalori enerji açığı oluşturmalıyız. yani çok değil günlük 500 kcal fazlamız var diyebiliriz.
    bunu spor ve diyet olarak dengeli dağıtırsanız sağdaki fotoğrafa ulaşma şansınız daha yüksek olur: )
    yediğiniz besinlerin kalori hesabını yaparak 200 300 kalori arasında bir kesinti yapıp kalan kalorileri egzersizle yakabilirsiniz.
    başlarda karın hareketlerinde zorlanma yaşayabilirsiniz, mekik aletinde çok zorlanmamanızı tavisye ederim, yere uzandıktan sonra yavaş yavaş kendinizi çok zorlamadan karın hareketlerine başlayabilirsiniz, tabi bu arada kol, sırt, bacak omuz vs. çalışmalarınıza da düşük ağırlık çok tekrar ile devam etmelisiniz.

6. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

öncelikle kırıcı sözler demişsiniz bunları söylemelerine izin vermeyin ama:(
    ben bayağı şişmanım arada kendimle dalga da geçerim ama benimle dalga geçeni isterse dünyanın en güzel fiziği olsun yerin dibine sokarım. kadın/erkek ağlayarak gider evine yani o derece:D

siz boylu poslusunuz resimdeki modelden daha iyi fiziğiniz olur diyet/spor işlemi tamamlandığında.
    bir kilo özgüveni kaybetmeye sebep olmamalı yani.

bu arada 2 sene biraz fazla değil mi?? hani tamam daha sağlıklı da çekilir mi 2 sene diyet? spor tamam da.

Sayfayı Paylaş