Bilgi ve İlgilerinize

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve psycholost tarafından 31 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Arkadaşlar öncelikle merhaba ! Kullanıcağım supplementleri ne ölçüde kullanıcağımda bena yardımcı olurmusunuz ? Ben 6 aydır bu sporu yapıyorum nisanda tribulus + protein + amino asit + karbonhidrat ve 6 hafta sonra kreatin + amino + karbonhidrat kullanıcam. Bunları antraman günleri ve dinlenme günleri hangi ölçülerde nasıl kullanayım ? ölçülerim ( boy: 1.85, kilo: 80, omuz: 132, göğüs: 110, kol: 40 )

2. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bu arada kullanıcağım supplement markaları şunlar ! amino universal 2700, protein universal animal max, ultimate tribulus, harline progainer, kreatin ultimate creamax; bulk olunca universal amino 3001 e dönücem ! Bunların aralarında daha iyi tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim. Yardımalar için şimdiden çok teşekkür ederim ...

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    bu boy ve kiloda ölçülerin biraz abartı gibi geldi bana yaw..

4. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    bişey daha söyliim buda abartı gelebilir... Yağ oranını ölçen tartıya çıktım vücutta % 7.1 yağ çıktı ideal yağ oranım % 10.2 ile 20.8 miş 5.3 kg yağ çıktı ideal olanı 7.6 ile 15.6 kg diyor. Kemik yapısından kazancım büyük yani kemiklerim iri ve b.b başlamadan önce 7 yıl kadar tabi dönem dönem wus-hu sanda ve tao, wingchun, boks, capoeira ve tai kickboks ile uğraştım çok azda brezilya jujitsuyla ilgilendim. Vücut yapım ondan dolayı kondüsyonlu ve esnek !

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Tribulus Terrestris, DHEA ve Androstenedione gibi bir testesteron arttırıcı olarak bilinmektedir, fakat aynı şey değildir. DHEA ve Androstenedione testesteron üretimi için ham madde sağlarken, Tribulus Terrestris (LH) hormonu seviyesini yükseltmek yoluyla testesteron düzeyini artırmaktadır.

Gönüllü denekler üzeninde yapılan bir araştırmada, iktidarsızlık sorunu olan (bu sorun çoğunlukla düşük testesteron seviyesine bağlı olarak gerçekleşir) 200 erkeğe Tribulus Terrestris verilmiştir. Deney sonucunda iktidarsızlık sorunu olan hastaların büyük bir oranında LH ve testesteron seviyelerinin yükseldiği ve sperm üretimi ve hareketliliğinin arttığı görülmüştür. Demir perde ülkelerinde yıllarca doğal steroid olarak kullanılmıştır.

Steroid kullanan bir çok vücut geliştiricinin doğal LH ve testesteron üretimleri bozulmaktadır. Tribulus Terrestris, steroid kullanarak vücut dengesini bozmuş olan bu sporcuların doğal dengelerini yeniden kazanmalarına yardımcı olabilir.

Tribulus Terrestris'in testesteron seviyesini yükseltme ile birlikte yapılan spora göre, kas fonksiyonlarının arttığı, güç, dayanıklılık, kuvvet ve kütle artışına yol açtığı gözlemlenmiştir.

Yan Etkileri : Araştırmalarda herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Yalnız hamilelerde, prostat rahatsızlığı olanlarda ve başka rahatsızlığı olan hastalarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. 6 haftalık kullanımdan sonra 6 haftalık bir ara verilmesi ve kullanımın bu şekilde devam ettirilmesi tavsiye edilmektedir.

Kullanımı : Günde 1 veya 2 kapsül alınız.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pro gaineri ise öğünlerden sora ve idmandan sora günde 1 veya 2 porsiyon alabilirsin 1 porsiyon 170 gr dır 500 ml su veya yağlı sütle karıştır iç kilo aldırır
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

6. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    En kaliteli ve etkililsi tribestan. TR de satılan pek önerilmiyor.

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    creatin kasların enerji dolu olmasını sağlar.dayanıklılık gerektiren bütün spor dallarında kullanır,antrenmanlarda gerekli enerjiji sağlamaktadır.Antremanlardan 30-60 dakika önce ilk 4 gün boyunca günde 4 kez 5-6 gr sıvı ile karıştırılarak alınır. Takip eden günlerde 1 kez 1 ölçek silma alınır. 6 haftalık bir performans sonrası 2 haftalık ara verdikten sonra kullanıma devam edilmelidir.ve bu şekilde creatin kürleride mevcuttur.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    şimdi hepsini vermek olmaz zaten forumda var olan bilgiler bunlar ispatı için bir kaç örnek yazdım sana şimdi araştır geri kalanınıda kendin bul araştırmacı gazetecilik yap :) neyse amino acid vs diğer her bilgiyi arama butonundan arayarak bulabilirsin çok geniş bir forum burada inanamayacağın kadar çok bilgi var sağlıcakla hsd

8. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Verilen bilgiler için teşekkürler. Ben başladım tribulusla creatine, 1. haftamı doldurdum. Tek sorun creatin tam anlamıyla creatin değil... Yani ultimatenin creamax toz ürünü 50 gr da 5 gr creatin 5 gr glutamine 5 gr taurine 35 gr da karbonhidrat var... Bu üründen sonra saf creatine dönücem ama kesin bir fikrim yok yararını görürsem devam ederim belki ... ;)

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bulabilirsen prolab creatin monohydrat tavsiye ederim ve capsül alma toz en iyisi ;)

10. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    ultimate creapure ye dönücem sanırım. Tavsiye ettiler ! Ama bir sorum olucak, bu kullandığım creamaxtaki creatin miktarı 50 gr da 5 gr demiştik doğal olarak ilk 4-5 gün yükleme söz konusu olmadı... Saf creatine dönünce 4-5 gün yükleme yapmam gerekir mi ?

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet bu iyi olur yükleme ama biraz ara ver 1 veya 2 hafta kadar öyler başla 20-15-10-5 devam et

12. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Tamam bu periyodla alıcam teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş