Bilgi eksikliği , yardım edermisiniz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Caozz tarafından 2 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Caozz

Caozz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar arkadaşlar, öncelikle kilom 86,4 boyum 1.74 arkadaşlar benim bilgi problemim var bundan önce 1 ay kadar vg ye gitmistim, lakin ilk 2 hafta sadece kardiyo geri kalan 3 haftada ise belli agırlık antremanları(bench press vs vs )ardından kardiyo yaptım ve 86 kilodan 82 kiloya düstüm sonra bırakınca sporu bazı sebeplerden ötürü gene 86 kiloya cıktım fazla uzattım lafı kusura bakmayın sorunum forumda gezindigim zaman herkes kalori hesabı hareketleri nasıl yaptıgını gosteren icerikler paylaşmış lakin ben uyguladigim haraketlerin dogrulugundan emin değilim, oradaki hoca dedigim kişi ben nasıl beslenmeliyim dediğim zaman sadece şeker,tuz ve ekmeği yememem gerektigini ve ara ögünde muz veya ceviz tuketmem gerektigini antreman sonrası protein almamı söyledi lakin beslenmenin ne kadar önemli oldugunu biliyorum okudugum seylerden ve nasıl beslenmem gerektiğini bilmiyorum bu hafta perşembe tekrar başlıyorum :) çok mutluyum aslında basladıgım icin lakin bu bilgisizlik canımı sıkıyor bu konuda sozden bilgi rica ediyorum teşekkürler.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bilgi aşılanacak bir şey değildir biraz azim gösterip araştırman gerekiyor forumun sabit başlıklarıda bu yüzden var. Hocan doğru söylemiş, fast food gibi hazır gıdalar tüketmeyeceksin basit karbonhidrat tüketmeyeceksin. Antremandan 2-2,5 saat önce kompleks karbonhidrat tüketeceksin bunlar esmer pirinç, esmer makarna olabilir. Sabahları kalkar kalkmaz 4-5 yumurta beyazı 2 tanesinin sarısı yeterlidir. Antreman sonrası yağsız protein almanız gerekir tavuk göğüsü en iyi tercihtir. Şeker olan herşeyden kaçınacaksın bir ürün alırken bizler direk besin değerlerine bakarız sende de bu durum ister istemez olacak. Süt,yoğurt gibi ürünlerin light olanlarını tercih edin. Ekmek olarak tam tahıllı ekmek alın. Ceviz fındık fıstık bunları ara ögünlerde 1 avuç yiyebilirsiniz sağlıklı yağlardır. 8 saat uyumalısın dinlenmen iyi olmalı yani daha ne söylenir bilmiyorum araştır dediğim gibi.

Caozz bunu beğendi.
  3. Caozz

Caozz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için , Doğru söylüyorsunuz benim en büyük kafamdaki düşüncem beslenmem doğru gidiyormu diye kafamda soru işaretleri vardı aydınlattıgınız için tekrardan teşekkür ederim iyi forumlar.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Devon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş