Bileklerim ağrıyor...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Doğukan16 tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Bileklerim cidden çok güçsüz bilek hareketleride yapıyorum fakat çıtlıyor ağrıyor bu hep böyle mi olur yoksa çalışmak her şeyin ilacı mıdır?

2. balyasin

balyasin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Eldiven kullan ama alacağın eldivende dikkat etmen gereken birşey var; baş parmağınla orta parmağını bir tutan tarzda eldivenlerden olsun diğerleri de tam yerine girsin var bu tarz eldivenler ben kullanıyorum.

3. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kalsiyum tuketimine dikkat edin ve cok ağır kilolar secmeyin yada hareketi değiştirebilirsiniz

4. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    bilek ağrıları için eldiven işe yaramaz. Kalsiyum tüketimi önemlidir fakat bu konuda oda işe yaramaz. Bilek ağrıları büyük ihtimal bench presste bilek burkmaktan, barbell curl den, bent-over row gibi hareketlerden olur. Bu ağrılar bir süre seni çok rahatsız eder 3 aydan aşağıda kurtulamazsın. Kurtulmanın yolu var mı? elbette var. hareketleri doğru yapmayı öğrenilmeli ve barbell curle kesinlikle ara verilmeli. Alternatifleri çok var. konsantre curl, preacher curl. Bilek için tek bir egzersiz yapman yeterli. veya sana çok daha iyi bir alternatif deadlift.

Sayfayı Paylaş