bilekle dirsek arasindaki agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ozgur@ tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. anoffel

anoffel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar. Bende bu ağrıdan dolayı çok dertliyim. Ben spora başlayalı 2 ay oldu ve ben bu ağrıyı birinci aydan beri çekiyorum. Çok hevesli başlamıştım fakat sonu pek iyi bitmeyecek anlaşılan, ben biceps çalışamıyorum ağırlığı bırakmaya fırsat kalmadan sanki kasımı kemikten ayırıyormuş gibi çok feci bir ağrı saplanıyor. Ayrıca nedendir bilmiyorum ben butterfly yaparken de bu ağrıyı çok yaşıyorum, burada okuduğum kadarıyla butterfly da bu sorunu yaşayan hiç kimse yok. Bilen varsa lütfen bilimsel bir açıklama getirebilir mi? :) Bunu hocayla paylaştığımda bileklerin zayıf bişey olmaz zamanla geçer gibi şeyler söyledi ama ağrı devam ettiği için doktora gittim ve zorlamaya bağlı ödem oluşmuş dedi. Tabi doktora da pek güvenemedim adam akıllı bir muayene bile yapmadı parmaklarımı ileri geri gerdirdi ve bu teşhisi koydu. İnşallah kolu daha beter yapmadan bu ağrının üstesinden gelebiliriz.

2. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Phil_Heath yazdıklarının birerbir aynısı benim başımada geldi ama iyide bir tecrübe oldu ne zaman ağırlıklara yüklensem her hangi bir yerim agrıdımı kolumda o anda sporu bırakıp ceketimi giyer cıkar giderim. Gerçekten cok illet bir sey bu kol agrısı yaklasık 2 ay spor yapamamıstım. duh

Phil_Heath bunu beğendi.
  3. anoffel

anoffel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu dostlar bu illete çare bulan bir arkadaş. Hepimiz sorunumuzdan bahsettik ama çaresi budur diyen olmamış.:mad:

4. cutepoison

cutepoison Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Son 3 haftadır ben de bu ağrıyı çekmekteyim ve artık canıma tak etmiş vaziyette..
    3 ayı doldurmak üzereyim spora başlayalı.. Çok küçük küçük başladı bu ön kol ağrıları fakat şu an sol kolumla hiçbir şey yapamıyorum.. Kapıyı açacak olsam, yorganı kaldıracak olsam, bir yere yaslansam ağrı yapıyor.. İşin fenası sağ kolumda hiç ağrı yok diye şükrederken 3 gün önce onda da başladı yavaştan.. 2 haftadır doğru düzgün kas zorlayıcı hiçbir hareket yapmıyorum.. Kollar dinlensin diye karın hareketlerine yükleniyorum, kullanmadığım krem (Fastjel, Voltaren vs.) kalmadı.. Konu içerisinde arkadaşların bahsettiği Apranax vs. tarzı antienflamatuar ilaçlar da kullandım ama nafile.. Kas gevşeticiler falan hak getire.. Artık sinirlerim kaldırmadığı için yarın doktora gidiyorum, sanmıyorum fakat eğer "spora bir süre ara ver, kas gevşetici krem kullan" dışında bir tedavi yöntemi öğrenebilirsem paylaşacağım. Zaten sizin yazdıklarınızdan tek doktorlar işin çözülemeyeceğine kanaat getirdiğim için haftaya çarşamba günü için de başka bir doktordan randevu aldım. Edinebildiklerimi paylaşırım.
    Fakat şu bir gerçek, 3 ay gibi kısa bir süre bile uğraşmış olsanız, böyle bir zorunluluktan dolayı devam edememek insanın sinirini çok bozuyor.. "Yapanlar nasıl yapıyor" diye düşünüp duruyor insan.. Çünkü katlanılabilecek gibi bir ağrı değil ve üstelik benim acı eşiğim çok yüksektir..
    Umarım çözüm üretebilecek bir doktor bulabilirim..

5. ermanyaman

ermanyaman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum aynı ağrı suan bende de var Z bar 25 25 taktım kapalı tutus, saglam yırtmısım kası 2 haftadır spora gidemiyorum :D

6. cutepoison

cutepoison Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Az önce doktorla görüştüm,

- Bu tür iç-ön kol kaslarında oluşan ağrıların "golfçü dirseği" şeklinde adlandırıldığını
    - Sorunun hem kemik hem de kaslardan kaynaklanabileceğini
    - Çoğunlukla ağırlıkların hızlı artırılmasından kaynaklı kas ve kemik bağlantı noktalarında oluşan zedelenmelerden oluştuğunu anlattı.

Muayene sırasında kemik elastikiyetini, ağrıyan noktaların tespitini, refleks durumunu falan kontrol etti. Kemikten kaynaklanmadığını kesinleştirdikten sonra EWTS denilen, elektro dalga yöntemiyle ağrı olan noktalara basınç uygulayarak, toplamda 5 seans süren bir tedavi yöntemine başladık. Haftada bir kez 5 dakika kadar sürüyor. Bunun yanında beslenmenin de düzgün olması gerekiyor. Ben protein tozu kullanmaya yeni başlamıştım, doktor bunun yanında Immunace adında magnezyum, folik asit ve envai çeşit vitamin içeren bir destek ilacı tavsiye etti. Fiyatı 35 TL, onu da aldım.. Ağrı kesici jel ve kremleri kullanmamı istemedi ya da herhangi bir ağrı kesiciyi..
    Tedavi sürecinde spor yapmayı bırakmam gerekmediğini fakat düşük ağırlıklarda, zorlamadan çalışabileceğimi belirtti.
    Bu tür kas zedelenmelerinin kemik-eklem yapısının elastikiyetine bağlı olarak gerçekleştiğini de anlattı. Elastikiyet arttıkça bu tarz kas zedelenmelerinin daha sık yaşandığını, benim kemik yapımın ise hiper-elastik denilen seviyeye yakın olduğunu, bu yüzden bu kadar çabuk ve ağır şekilde nüksettiğini belirtti.
    Bunlar tabi bana söylenenler, tavsiyem spor salonlarındaki eğitmenlerden ziyade bir ortopedi veya fizik tedavi uzmanına görünmeniz. Asıl gücün sağ kolunuzda olduğunu düşünürken bir anda sol kolu kullanamayınca anlıyorsunuz ne kadar ihtiyacınız olduğunu her ikisine de.. :)
    Kas yapayım derken gö(z) çıkarmayalım ;)

alimurat ve TidusKing bunu beğendi.
  7. bahattinreyiz

bahattinreyiz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    aynı ağrı bende de vardı, doktora gittim gamaflex ve etopan verdi. 1 ay civarı hiç biseps çalışmadım. 2-3 ay sonra tekrar nükseder gibi oldu ve hemen bi hafta ara verdim. dumbell curl ve hammer curl de ağrı olmazken barbell la yaptığım hareketlerde ağrı olması dikkatimi çekti. hareketi yanlış yapıyordum. barbell ı kaldırırken ellerimi içeri kıvırdığımı anladım, buda ön kolun dış tarafındaki kaslara daha fazla yük bindiriyordu. boş barbell ile bi süre hereketi oturtmak için çalıştım. bunu yaptıktan sonra ağrı % 90 azaldı. artık ısınmaya çok önem veriyorum. wrist roll da 10-15-20 kg şeklinde çalışıyorum. wrist roll da basabildiğim ağırlığın fazlasını asla elime almıyorum çünkü bileğimin taşıyabileceği max ağırlık o. bütün biseps hareketlerimde wrap kullanıyorum, bileğim ince olduğu için doğal olarak tendonlara ve eklemlere daha fazla stres biniyor. güç programıma geçince bileği tamamen devreden çıkarmak için boksörlerin bileği sabitlemek için kullandığı bandajlar var onlardan alıcam

8. sayko58

sayko58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynISI BnDE DE WAR SPORA Başlayalı 3 hafta oldu ön KOL YAPARKEN çok acıyor 3, 4 günDÜR GİTMİYORUM HALA GEÇMEDİ hevesimi kırdı.....

9. heavenorinferno

heavenorinferno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu sürekli hortlatmak gibi olacak fakat aynı dertten müzdarip biri olarak 3.5 4 ay bu ağrıyı çektim. Spora 10-15 gün ara verdim ama bir türlü geçmedi. Kişisel tecrübeme dayanarak acizane tavsiyem o ağrı yapan bölgenin kendiliğinden iyileşmesini beklemek yerine hafif ağırlık ile özellikle o bölgeyi güçlendirmek ben sorunu böyle aştım umarım aynı dertten müzdarip arkadaşlara faydası olur.

10. üzgünadam

üzgünadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 5 6 aydır bu sorunu yaşıyorum bende. Doktorlar hala net bir teşhis koyamadilar. spora gidemiyorum 5 5 aydır.

11. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar. Bir kısmını okudum yazılanların ve çoğunluk tecrübemde yaşadığım ağrıyı yaşıyor. Sporda 3. Yılım. Hala düzenli devam ediyorum ve hala bahsedilen ağrıyı yaşıyorum. Peki ne bu ağrı... bu ağrı bende bar ile curl çalışmaları sonrası oluşuyor. Barı bırakırken bileklerim kitleniyor ve korkunç kemik kıran tarzda bir ağrı oluşuyor. Cok hızlı bir şekilde de geçiyor. Ve deneyimime göre bir caresi de yok. Bu ağrılardan dolayı zamanında 2 hafta ara da verdim; fakat curl icin barı elime aldiğimda ağrı anında yeniden basladi. Çaresi yalnızca düz barı biceps programından çıkarmak olabilir. Gerekirse z bar da cikarilabilir. Ara verilmediginde ilerleyen zamanda triceps hareketlerinde ve göğüs hareketlerinde de ağrı yapabiliyor. Fakat tek uyarım benim yaptığım gibi "barbell curl" gibi efsanevi ve çok yararlı bir hareketi siz de ağrı yüzünden yıllarca arka olana atmayın. Her firsatta ağrı azaldikça yine deneyin. Iyi sporlar...

afka9 bunu beğendi.
  12. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Düz barla curlu ben de yapamiyorum ağırlık ne kadar hafif olsa bile.. Z bar yapıyorum ama onda da bazen ağrıyor. Bench için bilek sargisi alınabilir o büyük ölçüde engelliyor o ağrıyı

Sayfayı Paylaş