bilekle dirsek arasindaki agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ozgur@ tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar bu basligi acma sebebim forumda aramalarimindan bir sonuc alamayisim. bilegimle dirsegim arasindaki kemigin ustunde bir aydir bir agrim war sirf bu agri yuzunden bir hafta ara werdim agirlik idmanlarina sadece kardioya dewam ediyorum 5ay oldu vg baslayali daha oncede sporla ilgim olmustu (4sene gures 2 sene hentol masa tenisi vs) , (yaklasik 2 aydir supplement kullaniyorum whey+amino) .flexorun 3uncu programiyla calisiyorum bileklerimin zayif oldugunu belirtmisti gorusmemizde, sebep bu olabilirmi diye dusunuyorum, cunku hep max agirliklarla calismaya ozen gosteriyorum bunyemi zorlamaya calisiyorum su ana kadar bu agri disinda bir problemim olmadi. Direk dirseklerimi kesiyordu agri 5 10 dakika .Tip okuyan bir arkadasim o aradaki kemigin ustundeki derin kaslarini zorlamissin?!? die bir tabir kullanmisti bir hafta dinlendirmem gerektigini soyledi ama salona gidipte agirliklara dokunmadan donmek aci verici:D bu veya buna benzer bir rahatsizlik gecirmis ve tecrubeli arkadaslardan nasil dewam etmem gerektigi hususunda yardim alabilirsem sewinirim , bu arada actigim ilk konu hatam warsa ozur:D

bodytaha bunu beğendi.
  2. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı ağrılar hemen hemen herkesin başına gelebiliyor. Öncelikle fazla yüklenme. + Hem sürekli çalışıp hemde ağırlık arttırırsan kasların süratle gelişmeye devam edeceği için ağrıların eksik olmayacaktır. Kas gevşetici kullanabilirsin.

3. yamahaybr125

yamahaybr125 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi akşamlar

merhaba arkadaşım bilekle dirsek arasındaki ağrı genellikle kolunu afzla zorladıysan bilek güreşi veya benzer bir güç sarfiyatında bulunduysan olur.Tedavisi için kolunu belli bir zaman istirat ettirmelisin.Acil şifalar
    Saygılarımla.

4. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kas gevsetici olarak lasonil kullanabilirmiyim sargi bezi almistim eczaneden lasonili surup onunla sarsam olurmu acaba , yorum icin tesekkurler

5. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yamahaybr agri genellikle kolumu zorluyordu ewet ama onemsemiyordum genel idmandan olusan agri gelisim agrisi gibi dusunuyordum ama agri artinca yardim almam gerektigini dusundum bir hafta 10 gunluk bir aranin yeterli olacagini dusunuyorum bende umarim:D yorumun icin sagol, saygilar

6. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynı ağrı bendede war ama ben acının üstüne gitmeyi severim bileklerim kopcak gibi oluo yinede calısmaya devam ediorum asagı yukarı 5. ayım azalmaya basladı ağrılar. Ayrıca bi şey daha bilek güreşi berbat bişe :D aman gaza gelmeyin oda yapıo aynı agrıyı

7. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Şu an bu satırları yazarken bile hafif de olsa bahsettiğin bölgede ağrı hissetmekteyim. Ne yazık ki bir çocukluk yapıp, arkadaşlarla girdiğim iddia sonucu bilek güreşinde potansiyelimin üzerini zorladım ve bunun cezasını son 2 haftadır çekmekteyim. Bu ağrı antreman programıma zarar verdi, yeni yeni ağrısı azaldı. Kas gevşetici gibi bir ilaç sürmedim, sadece antremanlarda kullandığım ağırlıkları biraz azalttım, bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Aynı durum kol çalışırken kaldırabileceğinden fazlasını kaldırmaya çalıştığında da meydana geliyor, gidip alternate ya da hammer gibi curl hareketlerinde 12 kg kaldırabilecekken birden 20 kg ile çalışmayı denememek lazım, bilinçsizce hareket edilmemeli.

8. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    bu bahsedilen ağrılar esneme germe ve ısınma hareketlerinin yapılmamasından kaynaklanan ve hareketleri yaparken barı istemeden çok sıkı tutmaktan kaynaklanabiliyor. olay aşırı zorlama sonucunda tendonlarda oluşan küçük yırtıklardan meydana geliyor. ağrının çok üstüne gidilmesini de tavsiye etmiyorum eğer yırtıklar dirsek tarafına doğru artarsa kolunuzu hareket dahi ettiremezsiniz.

tedavi şekli ise aşırı zorlamamak , barı sıkmamakla ortalama 1 ay gibi bir sürede geçmektedir daha da uzun sürebilir :(

bu durum benim 2 kez başıma geldi hatta ikincisi o kadar şiddetli oldu ki anlatamam doktora da gittim fakat bir sonuç çıkmadı diyebilirim. sporu uzun süre yaptıgınızda artık tabiri caizse yalama oluyor ve ne yaparsan yap ağrımıyor bu meret :)

Son düzenleme: 10 Haziran 2008
    enderxxxx bunu beğendi.
  9. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    aynı ağrıdan ben de muzdaribim..fastjel kullanıp kolumu sarıyorum ağrıda büyük azalma oluyor..fakat tamam geçti gitti diyince yine max kilolarla yükleniyorum sakatlık tekrar nüksediyor..ağrı kesildikten sonra fazla yüklenmesen iyi edersin

10. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben de gaza geldim ve ısınmadan bilek güreşi yaptım, eleman sürekli gövdesini bindirdiği için bilek güreşi 15 dakika sürdü, akşamına biceps-triceps idmanım vardı ve ne yazık ki bu ağrıyla tanışmak durumunda kaldım. 2 haftadır ağrım var ve gittikçe azalıyor,özellkle scott curlsde fazla ağırlık girmemi engelliyor.nedense ilk tekrarda ağrı ızdırap şeklindeyken sonraki tekrarlarda azalıyor.hepimize geçmiş olsun...

11. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ewet arkadaslar bu agridan nasibini alan warmis baya :D bir hafta ara werdikten sonra basladim yeniden agirlik idmanlarina, bu sefer daha dikkatli once isinarak kilolari azaltarak gittim su anda eski kilolarima dondum agri cok cok azaldi ama dikkatli olmazssam nuksedicek yuzdebin onun icin eczaneden aldigim sargi bantlarini takiyorum calisirken agriyi minumuma indiriyor idman bitiminde cikardigimdada agri sizi olmuyor , idman sirasinda bandi denemenizi tavsiye ederim ise yariyor :)

12. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya sorma kardesım bende son 1.5 aydır war o agrı ...!
    3 aydır bu sporu yapmaktayım 2.ayımdan sonra 30-40 kıloyla barl corl gırdım cokta zorlanmadım acıkcası ama bırden bıre barı asagı ındırdıgım an sag bılegım kopucak gıbı oldu . Dedım ara verıyım 1-2 hafta gecer belkı neyse nasonil fılan sargıladım bır guzel baktım gecmıyor 3 hafta ara verdım. Barı elıme aldıgım an ya da agır bırsey kaldırdıgım an sankı bılegımden dırsegıme kadar bırsey cekılıyormus gıbı hıssedıyorum ve ciddi derecede canım yanıyor. Agırlıgı azaltıp tekrarı coğalttım sımdı barl corlda 10 kg ıle 40-50 tekrar 3 set boyle gıdıyorum.Agrıda herhangı bır azalma olmadı bende daha da olmazsa bır doktora gostermek en ıyısı ...! Hepımıze gecmıs olsun :)

13. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    olcan gecmis olsun umarim agrin yakinda biter ayni sekilde nuksetmis benimde agrim onkol calisirken bari birakinca kopucak gibi oluyordu iki bilegimde bende bir hafta dinlendirdim bileklerimi kardioyla dewam ettim sonrasinda agrim sifirladi diyebilirim eczaneden aldigim sargi bezleriyle idman yapiyorum ama tibbi olarak nasil yardimci oldugunu anlayamadim ama harika walla:D 10gun araliksiz c ve d vitamini ve aspirin aldim hergun tavsiye uzerine ve ise yaradi ben kalitsal bir hastalik veya romatizma turu birsey olmasindan korkmustum birakmam gerekeceginden falan ama oyle cikmadi :D:D yinede doktora danismak herzaman en faydali sonucu veriyor

14. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Evet bendede 1 haftadır ağrı yapmıyor ama demek herkeste oluyormuş.Özellikle kol çalışırken pazu daha çok ağırlık kaldırmak isterken bileğin ağırması insanı gıcık ediyor :)

Azi bunu beğendi.
  15. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeste warmıs maasallah :) Ozgur kardesım 1 asprin ve sargı bezı mı dıyorsun sımdı ? Bu mudur cozum ?

16. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bu tür ağrılara genelde arkakol hareketleri özelliklede alna press hareketinin neden olabileceğini düşünüyorum

17. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba olcan yazini simdi gordum ben 10gun boyunca aspirin c ve d vitamini ve cok dikkatli bir beslenmeyle yuklenmemenin problemi cozdugunu dusunuyorum, ayrica sonrasindaki agirlik idmanlarinda bilekleri isitmanin hatta komple vucudu isindirmanin strecthing faydali oldugunu gozlemledim, aslinda herkes bas bas bagiridiodu bu faydayi ama human nature iste :D:D bu arada agri siddetine bagli olarak doktora gozukmenin iyi olacagini dusunuyorum
    Bosnak seninde dedigin gibi alna indirme ve on kol hareketlerinde en fazla siddeti hissediyordum ama bu agri daha sonraki her dakikaya azar azar yayilarak geciyordu tabi performansi olumsuz etkiliyordu herseferinde

18. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bahsettiğin ağrıya çok benzer bir ağrıyı bende ayak bileği ve diz kapağım arasında kaval kemiğinin içe bakan kısmında yaşıyorum.Ne kadar istekli olsamda veya ne kadar kendimi günümde hissetsem koşmaya başladığım anda müthiç bir ağrı oluşuyor .Ağrı o kadar fazlaki koşudan sonra yaklaşık bir 10 dakika topallar şekilde geziyorum.İşin garibi bu ağrının kas ağrısımı yoksa kemikağrısımı olduğunu anlayamam. Koşmadan önce açma,germe hafif joglar ,nefes egzersizler yaptığım halde bunu hep yaşıyorum.

19. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba emirturk sanirim doktora gozukmen en iyisi olucak cunku bu tur agrilarin sakatliga goturebilir insani benim agrilarim kesilmeseydi tamamen ara wermeyi tedavi olmayi dusunuyordum , ben bu tur agrilari otomobilin motorundan gelen azalarak zamanla artan uyari seslerine benzetiyorum:D onem werilmezsse kalici hasara sebep werebilir sonrasida daha masrafli ve uzucu olabilir

emirturk bunu beğendi.
  20. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu ağrı daha çok amatörlerde oluyor niye diye sorcak olursanız, biz amatörler hangi kas grubunu çalıştırırsak çalıştıralım elimizdeki ağırlıgı çok sıkı kavrıyoruz. Yanımda bir profesyonelle çalışırken her hareketimde gelip avucunu sıkma diye beni uyarıyordu. Bahsettiğimiz agrı yapan bölge elimizdeki dumbellı veya barı ya da her neyse onu gereğinden fazla kavramaktan oluyor. bu ayrıca kan akışında bozukluk meydana getirebiliyormuş. Ben bunları tesadüfen yanımda çalışan bi ustadan öğrendim şimdi çok dikkat etmekteyim avucumun sıkılıgına, kavrama sertliğime ve uzun zamandır da bir problem yaşamıyorum. avucunuzu serbest bırakmaya özen gösterin

Sayfayı Paylaş