Bilek ve avuç içinde Sinir sıkışması tarzında.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Alejandro92 tarafından 1 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alejandro92

Alejandro92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi akşamlar , Resimde görmüş olduğunuz yerler 1 sene önce alt göğüs yaparken bench te sinirlerin fazlasıyla sıkışmıştı yani sanki damarı çekiyormuş gibi oldu, 4 4 ayrı doktora gitmeme rağmen krem ilaç falan verdiler , zorlama dediler ve testlerden sinir sıkışması yok dediler. Avuç içine baskı yapan hiçbir hareketi yapamaz durumdaydım. Neyse 1 sene ara verdim spora , ara verdikten sonra 3 aydır çalışıyorum ve sorun yoktu , taki bugüne kadar. Bugün tekrar o oldu ve bunun uzun süre geçmeyeceğini biliyorum tamamen bir moral bozukluğu oldu. Doktora gidicem ama yine diyeceği zorlama olacak. Sizden ricam bu konuda illaki sıkıntı yaşayan arakdaşlarım abilerim olmuştur yardımcı olmanız. Ne yapmalı ?

2. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    geçmiş olsun kardeşim.sıkıntını bilmiyorum ama seri tedavi yapan devlet hastanelerine spor yapıyorum deme.inşaata çalışıyorum sanayide çalışıyorum ağır iş yapıyorum de.o zaman zorlama diyemezler.uzun süredir bunla uğraşıyorum krem,ağrı kesici de kullandım geçmedi,doğru düzgün çalışamıyorum yakında işten kovacaklar falan de.mr iste.varsa çevrende fakülte hastanesi oralara git sağlam bi doktora görün.

3. Alejandro92

Alejandro92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler bide öyle deneyeyim gerçekten çok zorluyorum asla bench yapamıyorum veya şınav çekemiyorum avuç içine baskı yapan şeyler öldürüyor ağrıdan önkol vb şeylerde ağrımıyor.

4. antijen

antijen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Geçmiş olsun.Şöyle bir durum var, sinir sıkışması yok derler ama sinir sıkışması olup olmadığı hareket sırasında anlaşılır. Yani olabilir de. Bileğinizi ekstansiyona alın ve parmak uçlarınızdan parmaklarınızı ekstansiyona zorlar şekilde bastırın. Eğer ağrı artarsa büyük olasılıkla tendonlarda sıkıntı var. Tek çaresi vücudun kendini iyileştirmesini beklemek. Ama eğer sinir sıkışmasıysa büyük olasılıkla karpal tüneli meydana getiren kemikler arasındaki bağlarda bir sıkıntı var ve yük binince sinir tünelde sıkışıyor. Onun da tek çaresi ağrı yapan hareketi yapmamak. Vücudun kendini iyileştirmesini beklemek. Gün içerisinde asla zorlamadan fakat hareketsiz de bırakmayarak (yani o bölgenin kanlanması azalmamalı. Hareketsizlik kanlanmayı yavaşlatır.) iyileşmey beklemek. Bende de benzer bir sorun oldu. 6 ay civarında normal haline dönmüştü bileğim.

5. Alejandro92

Alejandro92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yorumunuz benim için çok önemli teşekkürler fakat şöyle birşey var ; Ben zaten bunu yaşayıp 4 doktora gittikten sonra geçmeyeceğini anlayıp göğüs çalışmayan bir insanın vucut yapısı biraz dengesiz oalcağından sporu bıraktımki okulda vardı ve 1 sene ara verdim evet geçmişti iyileşmişti. 1 sene sonrasında spora başladım ve 3 ay sıkınıt yoktu 4. aya girerken ki hani belki zorlamış olabilirim yani 3 set kendi yapabileceğim ağırlıkta yaptım ve yeniden bi anda yavaştan ağrı artmaya başladı yok falan olmaz herhalde dedim ama son sette yine girdi o gün için bırakmak zorunda kaldım. Yani doktorların yapabileceği yokmudur bi ameliyat vb tarzı birşey. Çünkü bu şekilde hayatımın sonuna kadar gidecek gibi ve sporu seviyorum ve göğüs belkide en önemli yerlerden birisi. Teşekkürler tekrardan.

6. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    dediğim gibi yap.ağırlık çalışıyorum deme.bazı doktorlar cins çıkabiliyor.detaya girmene gerek yok,ele içten baskı yaptığında ağrı oluyor daha öncede gelmiştim ilaçlar geçirmedi.işi bıraktım bi kaç ay gene geçmedi.ameliyat mı olmamız lazım ne gerekiyor yani falan de.sinir sıkışması yoksa ne olduğunu sor,önce düzgün teşhis koysunlar.mr çektirmiyomusunuz mr çektirmek istiyorum de.asıl orda belli olur ne olduğu.gider başka doktorlara da gösterirsin.tendonlarda iltihabsa problem,kortizon iğnesi yaparlar oda işe yarar büyük ihtimal.bench press formuna da dikkat et büyük ihitmal o yüzden sakatlanmışsındır barı elin doğru yerine koy. çok fazla geriye bükülmesin.o yüzden olabilir.

Son düzenleme: 12 Aralık 2016

Sayfayı Paylaş