Bilek kuvvet yardim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ejderiya tarafından 3 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun aleykum arkadaslar ben arkadasla idda girdim arkadas 70 75 kilo civari sisman yag orani %30 civari hafif kasli ben ise 55 kilo yag orani %8 civari kas yok ama gunluk vucut kuvvetiyle dumbill la calisiyorum 1 ay sonra bilek guresi yapicaz bu yuzden bilek kol kaslarini daha sık yapiyorum yardimci olabilir misiniz bilek guresi hakkinda daha cok nasil antreman yapabilirim ve zayif oldugum icin dalga gecenler var ama benim amacim asiri kas degil dalga gecen olabilir ama bruce lee gibi olmak kaslarimi cok sert yapmak bunun icin omur boyu calisicam tabi Allah nasip ederse tesekkiler yardimlarinizi bekliyorum

2. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu tarz iddialar ile ancak kendinizi sakatlarsınız en iyi ihtimal ile 2-3 gün bilek ağrısı çekersin ve kardeşim 75 kilo civarı birisi seni çok rahat yenecektir. [​IMG]
    Bruce lee dediğin kişinin kası yok sanıyorsun ama kolay kolay yapılabilecek seneler alan bir bir kas yığını abimizdi kendisi. 3-5 kişiye kendini kanıtlamana gerek yok eğer bu sporu hakkı ile yaparsan vücudun kanıtlayacaktır zaten ileride.

suskunprens74 bunu beğendi.
  3. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Biliyrum bruce lee kasli biriydi ama zayifti ve vucut direnci saglam di baya bilgi biliyorum onun hakkinda ama bilek guresinde kiloya falan bakan birsey degil 80 kilo olan birnin kas yigini olan 120 kiloyu yenenler vr bunun icin antremanlar vucut agirligi yapiyorlar bilek icin bir cok antreman cesidi var mi bilmiyorum bunun hakkinda bigi sahbi olmak icin konu actim tesekkurler yorumun icin bilekleri mi nasil guclendirebilirim bunu soruyorum bir cok kisiye danistim kimi yenemezsin kimi dedi saglam calisirsan kolaylikla yenersin diyor

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Dostum sen sakatlanmanın ciddi bişey olduğunu bilmiyorsun galiba. Bilinçsizce yapılan bilek güreşi yüksek ihtimal sakatlanmana sebep olacak ve bilekten sakatlandığın zaman belki hayat boyu bileğini zorlamaman gerekecek ve bu sporu veya başka bir sporu bir daha yapamazsın demektir buda. Yaşının küçük olduğunu varsayıyorum, evde dumbell ile çalışarak güç kazanamamışsındır ve güçlü olmayan 2 rakip varsa ortada kilosu ve cüssesi büyük olan kazanacaktır buda yenilirsin anlamına geliyor.

5. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yasim 17 daha 1 ay var bu yuzden yardim istiyorum zaten 1 ay icinde ne degismez deme ne degisir de bardagin dolu tarafindan bakmak lazim ve prof kick bokscuya sordugumda 1 ay icinde mukemmel gelisebilirsin diyor yag oranimin dusuk olmasindan kaynaklaniyor galiba bilemiyorum onu bunun icin 1 ay icinde gunluk barfiks sinav cekersen bileklerin a da olsa gelisie ve vucut direncin artar diyor dumbillada bilek haraketleri yaparsan super bir gelisme yasarsin diyor ama elimde pek program yok degisik sinav barfiks cekiyorum bilek harekeri icin baska guzel bisey var mi diyorum 1 ay var hatirlatayim daha oncedende bilek guresi antremani nasil yapilir onun hakkinda bilgim var Allahin izniyle sakatlanmam bunun icin antreman bakiyorum tesekkurler tekrardan

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Peki madem kardeşim başarılar.

7. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkurler yorumlarin icin

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    teknik kuvvetten daha etkilidir bu tür sporlarda , bilek güreşinden ve tekniklerinden hiç anlamam ama üç beş bi şey öğrenirsen faydası olabilir. tabi karşında 20 kg daha ağır birisi olduğu için muhtemelen yener seni. :D

9. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Motivasyon icin tesekkurker :( aslinda normal calisyordm ben arkadaslar gaza getirdiler beni yenilmekte istemiyorum bilen 2 3 kisiye sordm kimi yenersin kimi yenilirsin ama zorlarsin en azdindan diyo yenilmekte istemem tabi eger yenersem dalga konusu olmam ama bilek gueesi yapcam kisi bile cok calisirsan yenersin diyo ama oyle cevredekiler yenemezsin falan insanin gucunede gidiyo bi an yenebilir miyim dusunuyorum tesekkurler

10. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    1 ay kısa bi süre dayanıklılığı artırmak için 2-3 ay olaydı şınav barfiks dayanıklığı artıyor birde el yayı var o da geliştirir biraz

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    illa bilek güreşi yapacaksan eğer bu iki hareket üzerine antreman yaparsan faydalı olur
    vücut geliştirme tarzındaki hareketleri deneme gram faydası olmaz

özellikle bilek güreşine en çok etki eden hareket yukardaki harekettir
    bunu salonlardaki scott curl sehpasında da yapabilirsin kolu en aşağı düşürmeden bozuk formda yüksek ağırlıkla yapılan bir harekettir

12. Ejderiya

Ejderiya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    eyvallah teşekkürler yardımlarınız için yavaş yavaş fayda gördüğümü hissediyorum ışıklar açılıyor

13. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Reverse Barbell Curl, Palms Up Barbell Curl , Palms Up dumbell Curl, Palms down dumbell Curl , Dumbbell Wrist Flippers yap.Ama benim tavsiyem kendini çok zorlamadan başkalarıyla bilek güreşi yap.

14. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    evet bilek kaslarını fazla zorlama özellikle bu konuda yeniysen
    yıllarca çalışarak o kasları dayanıklı hale getirirsin ama şu aşamada çok zorlama

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ekim 2016

Sayfayı Paylaş