Bilek kisti ! :((

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve tolgafb tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze merhaba sorunum bileklerimde bulunan kist yani bileklerimin tam eklem yerleri üzerinde bulunan sıvı..Bende röntgen falan çektirdim doktora götürdüm dedi seninki küçük Ameliyat falan edilmez dedim spora başlicam proglem olurmu yok dedi olmaz ora güçlenirse ağrılar olmaz..Ama benim içime sinmedi en basitinden şınav çekerken bile çok sıkı bir ağrı giriyor spor salonunda ne yapacam bilmiyorum..Bu durumla ilgili bilgisi olan abilerim varsa yardım ederse çok mutlu olurum .gerçekten moralim çok bozuldu :(:)(

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bende de böyle bir sorun var. Benim o baloncuğun oluşma nedeni ise tendon fıtığı. Zaman zaman zorlamalarla ağrı git gide şiddetleniyor, daha sonra dinlendirerek eski formuna dönüyor. Doktorumun bana dediğine göre bunu ölene kadar taşıyacağım. O su dolu yeri ameliyatla açıp alsalar dahi devamlı kendini tekrarlıyor. Bende ağrım artarsa spor salonu dışında, gece yatarken falan doktorumun verdiği bilekliği takıyorum. 1-2 haftaya ağrıdan eser kalmıyor. Bizim gibi sorunu olan bir arkadaş en ilkel yöntemi uyguluyor:) O şişlik olan yere 1 tl para koyup bileği çok sıkı bir şekilde sarıyor. Bileğin zorlanması gibi bir durumda şişlik kendi kendine patlıyor. Bunu doktoruma sordum, güldü mantıklı uygulanabilir bir yöntem dedi.

3. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm bende yeni başlicam..Bana çok sorun olurmu bu fıtık antırelmanda neye dikkat etmeliyim ? bide dediğin gibi aynen bendede oyle zorlandoğı zaman dinlendiriyorum ağrı kalmıyor :S

4. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    İşini görür. Antremanlarda fazla zorlamassan sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Mesela ben bench pressi bileğimden dolayı 80kgnin üzerinde barla yapamıyorum. 45 er kglerle dumbell press olarak yapabiliyorum. Ayrıca close grip bench press falan seninle benim için sakat hareketler çok kontrollü yapmak lazım. Onun dışında bileğini dinlendirebileceğin düzenli bir rutinin olunca sorun ortadan kalkıyor.

6. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlk etapta Önemli olan bileğini sabitliyerek güçlendirmek ve genel olarak natural pozisyonda tutmak ağırlık kaldırıyorken bileğini bükmemek gibi. Yada boş barbell i kaldırıp bileğini bükmeden sabitlemek gibi.

Bunun haricinde doktora gittim bişey olmaz dedi ama ben güvenmedim size soruyorum Cümlesi sence komik değilmi ? Bu Terziye gidip antreman programı istemekten çok farklı deil. Buradaki kişiler daha önce bu gibi hastalıklar geçirmiş olabilir zira insanların genetikleri farklıdır dolayısı ile böyle durumlarda doktorlarımızın söylediklerini itimat etmemiz daha mantıklı. İtimat etmediğiniz durumlarda ise farklı birkaç doktorun görüşlerini alma yoluna gitmenizi öneririm.

7. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm anladım çok saolsın ..Artık selunlu'nun dediği gibi bileğimi sabit pozisyonda tutmaya çaba göstercem...Bu spora çok hevesli başlıyorum...böylee bir sorunun beni yolumdan döndüremeyecek :=))

8. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bileğimi güçlendirmem bu kistin ağrılarını yok edermii ?? yane body bu bileklerede iyi gelirmi ??

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben bilek çalışırken gerçekten zorlanıyorum bilek ağrısından dolayı. Normalde ağrımıyor ama bilek çalışmak için zorlayınca çok fena oluyor. O nedenle düşük ağırlıkla yüksek tekrar yaparak çalışıyorum.

10. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    benimde sol bilegimde böyle bir problem vardı ganglion kisti diye birşeymiş kemigin üzerindeki zarın yırtılmasıyla sıvı akıyormus orada katılasıyormus agrı varsa alırız dediler ama cok agrı yapmıyor ameliyata gerek yok yani ömür boyu tasırım bişey olmaz :)

11. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  12. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    sağ bileğim ağrıyor benimde zorlayınca. 1-2 hafta dinlendirince geçiyo. çok kötü bişey ama insanın moralini bozuyo.

Sayfayı Paylaş