Bilek kasındaki ağrı ve inanılmaz acı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Code tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba daha önce buna benzer konular açılmış ama hiçbiri benim ki gibi değil.Bu acı ilk önce 1 ay önce bilek çalışırken bilek kasındaki pıt diye bir ses ile başladı daha sonra ağrı yada acı olmadı ama aradan biraz zaman geçti ve özellikle scott curl yaparken inanılmaz bir acı var idman sırasında bazen dayanamıyorum ve hareketi yarım bırakmak zorunda kalıyorum.Ama bu acı sadece düz ve z barda hareket yaparken oluyor dumbell da olmuyor ne zaman barla çalışsam inanılmaz bir acı oluyor ve eskisi gibi kendime güvenip ağır kiloya giremiyorum bunun sebebi bilek acısı. ve bu acı 2 bileğimdede var önce sol bilekteydi şimdi sağdada olamaya başladı.Artık çıldırma noktasına geldim eskiden önkol çalışırken keyif alırdım şimdi ızdıraba dönüştü.Bu arada yanlış anlaşılmasın acıyan ve ağrıyan yer bilek değil yani kolun bittiği elin başladığı eklem yerleri değil bileğin kası boydan boya acıyor ve sertleşmiş biraz evde dolgit krem vardı onu sürdüm.geçer gibi oldu 1 hafta ara verdim ama gel gör ki önkol idmanında adamı dinden imandan çıkartıyor.yarın bir doktora gidicem ama tahminice onlarda röntgen+krem hadi geçmiş olsun olacak.Yemin ediyorum radyasyondan ölecem artık facebooka hastane diye albüm açıcam röntgenleri koyucam ne zaman gitsem aynı şey. bildiğiniz bir çözüm yada bu acının sebebin bilen bir Müslüman arkadaş arıyorum artık delirme noktasına geldim.bazen salonda bu acı yüzünden sinirlenip ağırlıkları sağa sola fırlatasım geliyor ama kavga çıkarda karşılık veremem diye korkuyorum malum bilek yüzünden şu bilek yüzünden kendime olan güvenim azaldı vücudum güzel kalıplı gören diyor ki insan mı yedin boynun kalas gibi falan ama biri cüsseme güvenip gel şu masayı tut da dışarı taşıyalım dese orda pörtlerim.Yorumlarınızı esirgemeyin en azından bu acının sebeinini ve varsa yapmam gereken şeyleri yazarsanız çok mutlu olurum... Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 8 Haziran 2014
  2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Barı tutarken bileklerini bükme serbest bırak bu şekilde biceps çalış ,bi süreliğine önkol idmanına ara ver bol şans.

3. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için saol 1 hafta 10 gün ara verdim komple idmanlara doktor kas gevşeltici falan verdi bende arada bengayla dolgit sürüyorum birde eklem destek hapları var adını tam olarak hatırlamıyorum ama üzerinde eklem sıvısının oluşumuna yardım eder falan yazınca belki faydası olur diye kullanyorum bu aralar baya iyileşti.İlk günlerde yemek tenceresini bile tutamıyordum şimdi baya iyiler tavsiyeler için teşekkürler.

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Uzun süre o sakatlık geçmeyecek. Sadece acısını diner. Düz barla bir daha ön kol çalışma. Bir süre ön kol çalışırken düşük kilolarla çalış. Acısı baya bir azalacaktır. İlaçla falan geçmez.

5. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    deme ya bende bundan korkuyordum bakalım yarın bir deneyeceğim sonuç ne olacak.en azından diyorum acı azda olsa olsun ama öyle adamı çıldırtmasın. Biriside bana ellerini fazla sıktığın için olur demişti birde daha az sıkarak deniyeyim bakalım sonuç ne olacak. cevaplar için teşekkürler... birde yeri değil belki ama koltuk altımda tam omuz kısmında çatlaklar var morluklar bunların nasıl geçeceğini biliyor musun?

6. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Çatlaklar ve morluklar aynı yerde bendede var bir süre sonra morluklar beyazlaşıyor ama asla geçmiyor. Yapacak bişey yok savaş izleri :) Ha ama daha fazla oluşumu olmaması için antremana gitmeden önce oluşan bölgelere bebe yağı sürebilirsin.

7. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tavsiyeler için teşekkürler... benim korkum bileklerim çünkü onlar olmadan neredeyse hiç önkol çalışamıyorum yada verimli olmuyor bakalım yarın deneyeceğim kendimi artık burdan sonrası Allahlık....cevaplar için teşekkürler

8. ArtMathX

ArtMathX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Geçmiş olsun kardeşim.
    Buna benzer bir sorunu ben de yaşadım. Curl yapamıyordum. Eziyet gibi geliyordu. Ağrının kastan olduğunu sanıyordum. Ancak doktorun isteği üzerine önkol MR alındı. Sonuç: Ön kolda kemik iliği ödemi. Yapacak bir şey olmadığını 1 - 2 ay içinde kendiliğinden geçeceğini söyledi. Sadece rahatlatması için kas gevşetici krem verdi. Kullanmadım. Günde 4 litre su içerdim. Bu süre zarfında 3 lt'ye düşürdüm. Ortalama 3 - 4 hafta içinde kendiliğinden azaldı ve geçti. İmkanın varsa MR almanı, ve başka bir uzmana görünmeni tavsiye ederim...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim burdaki doktorun kendine hayrı yok mr filan bilmez aslında benimde istediğim MR dı ama çekmedi bende bişey demedim kas gevşeltici verdi gönderdi.spora 10 15 gün ara verdim o süre zarfında kas gevşeltici ve kendimce evde bulduğum dolgit ve bengay sürdüm dün denedim acı oluyor özellikle yüksek ağırlıklarda ama eskisi gibi değil tabi kas gecşelticinin verdiği o halimide göz önünde bulundurunca basit ağırlıklarda bile zorlandım.Ama çok şükür eskisi gibi acı yok curl yaparken acı biraz fazla ama ben yinede azar azar bengay dolgit falan sürüyorum tahminimce yavaş yavaş acı azalacak ama yok olması zor gibi gözüküyor..Bakalım hayırlısı olsun yavaş yavaş devam edicem artık ama ben yinede bir yerden gerekirse özel hastaneden MR alacağım.Çünkü arkadaşım halı saha maçında bacağına darbe aldı maça devam etti sonra ağrısı artınca doktora giiti MR çektiler sonuçta kısmi yırtık ve ödem çıktı bir süre iğneler oldu ilaçlar kullandı ama hala eskisi gibi kendime güvenip sahaya çıkamam diyor aynı şey bendede var bileklerime eskisi gibi güvenemiyorum.Yinede tavsiyeler için teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2014 ---
    Birisi bana çatlaklar için hamile bayanların kullandığı kremleri kullan dedi azda olsa işe yarar dedi ama denemek lazım yada deneyen var mı?.Aslında bu tür ve çatlaklar için önceden önlem almamız lazımdı olmadan önce ama çevremdeki kimsede görmeyince bende öyle bir şey olacağını tahmin edemedim ama olsun.
    Ama şunu anladım ellerini daha fazla sıkarak daha fazla güç üretmiyorsun aksine kaybediyor ve kendini sakatlıyorsun şahsen ben bileğimi sakatladım kısacası aklınız varsa ellerinizi olabildiğinizce serbest bırakın.En azından ben onu anladım

Son düzenleme: 21 Haziran 2014
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben antibiyotikle kurtulmuştum bi doktora bunuda sor

11. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    antibiyotik banada verdi ama onu boğazım şiştiği içindi kulladm blki etkisi olmuştur.şu ara iyi gibi ama tam anlamıyla yok olmuş değil.Özellikle curl hareketli beni çok zorluyor.Eğer durum daha kötüye giderse özel bi hastneye gitmeyi düşünüyorum bizim buradaki doktor pek iyi değil açıkçası ama tavsiyen için teşekkür ederim
    belki de başta MR çekilseydide ne olup bittiğini anlasaydık tam anlamıyla bir tedavi uygulanabilirdi kasta ne var ne oldu bilinir ona göre ilaç verilidi.Ama bizde nerde bizim doktor röntgen cihazı olmasa kimseyi tedavi edemeyecek işi cok hafife alıyor sıradan ağrıdır deyip geçiyor.Eğer ileride daha kötü olursa antibiyotiği aklıma yazdım tavsiyen için tekrar sağol.

Son düzenleme: 21 Haziran 2014
  12. ArtMathX

ArtMathX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de geçmeyeceğini düşünmüştüm. Ama şu an eser yok ağrıdan. Vücut ödemi atıyor korkma. Dayanabiliyorsan kas gevşetici olmadan gir antrenmanına. Daha riskli bir durum olabilir çünkü. Ayrıca eğer sırf bileklerinde de (eklemde) ağrı varsa, ister takviye olarak yada istersen doktordan reçeteli "glukozamin" alabilirsin.
    Kolay gelsin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    acı bileğimdeki kas kısmında ama inşallah geçer şu ara iyi gibiler bugün denedim güzeldi ama biraz daha zamana ihtiyaç var gibi tavsiyen için teşekkürler.Ayrıca doktordan istesek glukozamin yazar mı?

14. ArtMathX

ArtMathX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu gelişme iyi. Umarım daha iyi olacaksın. Benim bu rahatsızlığın yanında bileklerimde de rahatsızlığım vardı. İsteğim durumunda yazacağını söylemişti. Bilek ağrıları belirli dönemlerde olur. Beslenmene dikkat edersen toparlanma sağlarsın; glukozamine ihtiyacın kalmayabilir. Ayrıca omega3 içeren besinleri al mümkün olduğunca. Ceviz, keten tohumu, balık, balık hapı vs...
    Bu arada amacım bilgiçlik yapmak değil yanlış anlama. Kendim de çok çektim bundan. Uzmandan aldığım tavsiye ve kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim.
    Sağlıklı sporlar...

15. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tavsiyeler için saolun

Sayfayı Paylaş