bilek karın ve bel hangi kas grupları ile çalıştırılmalıdır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fatihyusa tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaslar programımda 1. gun göğüs ve ön kol sırt 2. gün omuz ve arka kol ve bacak çalışıyorum 3. gün dinlenme fakat karın bel ve bilek çalışmaları eklemek istiyorum hangi kas gruplarıyla beraber çalıştırmalıyım ??

2. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar cevap verebilecek kimse yokmu. karın çalışmasından kastım mekik felan mide çalışmaları bel olarakda deadlift den bahsediyorum. birde bu programa bilek çalışması eklemek istiyorum onuda forumdan buldum hareketleri fakat dediğim gibi 2 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum yukarıda yazdığım şekilde. bu dediğim karın bel ve bilek çalışmalarını hangi güne nasıl ekliyim 1 .gün sırt çalışmasının yanına karın ve bileğide her 2 günede koysam sıkıntı olurmu ?

3. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    lütfen çok araştırma yaptım çözemedim programı netleştiremedim bir yardım edin
    program şöyle
    1. gun - göğüs , ön kol ,sırt ve bel

2. gün - omuz, arka kol ,bacak ve bilek

3. gün - dinlenme

4.gün - 1.gün tekrar

5.gün - 2.gün tekrar

6-7.gün dinlenme

birer gün araylada karın çalışıyorum

ne olur yorumlarınızı bekliyorum ...

Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
  4. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Programin benim bir arkadasima hazirladigim program gibi, gogus biseps sirt-- bacak omuz arkakol. Karin ve bilek eklemeye gelirsek: bunu iki sekilde cozebilirsin. Ilki, 1.gun bel, 2.gun karin seklinde. Bilek ise bisepsten sonra 1 hareker girebilirsin. Ikinci yol ise daha farkli. Mesela 1 gun sirt icin deadlift yapmadin, 3.gun deadlift ekle, o da sirti calistirir. Yani 1-3 gun calisma bolgelerin ayni ama hareketler farkli olsun.

5. zfr1993

zfr1993 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Candot kardeşim bnm de bole bi sorum var paylaştım bi bilgilendirebilirmisin?

6. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Baya bir forumda araştırma yaptım bunun sonucunu almış olmak yani bir uzmanın bir arkadası için çıkardığı programın benzerini kendi başıma hazırlamış olduğum için kendimle gurur duydum :) fakat biraz geç olduğundan olsa gerek yazını birkaç kez okudum tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım. ben deadlift i ve squatı 1. gün yapıyorum bel ve sırt aynı güne koydum genellikle hemen hemen aynı bölgelere etkisini hissettirdiği için. bileğide ön kol ile çalışmak sakıncalı olabilir diye düşünüp ikinci güne koydum ön kol ile yapmak daha mı iyi orda tam olarak dediğinizi anlayamadım.

Karin ve bilek eklemeye gelirsek: bunu iki sekilde cozebilirsin. Ilki, 1.gun bel, 2.gun karin seklinde. Bilek ise bisepsten sonra 1 hareker girebilirsin.

bu cümlenizi birkaç kez okudum tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Oncelikle ben uzman degilim :) sadece okuyup uyguluyorum. Deadlifti ben sirt gunu yapiyorum. Haftanin iki gunu sirt calisiyorsun, bir ornek vereyim ilk sirt gunu barfiks, lat pull, dumb row olsun, ikinci sirt gunu deadlift, lat pull, seated cable row gibi yapabilirsin. Bilek icin suan cok ileri duzeyde olmadigini varsayarak oyle dedim pek ustunde durmana gerek yok diye. Bilek zaten barfikste calisir, ayrica deadliftte ellerini az daha acarsan bilek de calisiyor, 3 farkli tipi vardi mens healthde arastirabilirsin ordan da.

Sayfayı Paylaş