Bilek Güreşinde Ustalaşın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TEURG tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    helal olsun lafım ok benden fazla basıyorsun hepsinde ama ben bu sporu 5 aydır yapıyorum ve daha 18 yaşındayım bir de 22 yaşımdaki halimi düşün kısmetse :D
    et yemesine bende et yiyorum baya yemek ve supplement masrafım var zaten :)

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kendine güvenmek iyidir.fakat bu kadar güven iyi değildir.bu kadar iyi olduğunu iddia ediyorsan git milli takım seçmelerine katıl.Türkiye'yi temsil et ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    nasıl katılabileceğimi öğrenirsem emin ol başvuruda bulunmak isterim :) kendime güvenim her zaman yüksektir eğer bir konuda eminsem ve kendimi diğer insanlarla karşılaştırdıysam ki bilek güreşi konusunda bunu yaptım;
    1 sene önce 60 kiloyken (boyum 186) (ne kadar ince bir bileğim olduğunu tahmin et) benim iki katım iriliğinde bir çok kişiyi yendim ki bir çoğu bu konuda kendi çevresinde de tanınmış insanlarıdı biraz ünvan maçları gibi oldu bazıları :D
    şu an 76 kiloyum ve BB'ye gideli de 5 ay oldu kendimi çok daha güçlü hissediyorum... :Dbench_O

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    illerde seçmeler yapılıyor.tam tarihini federasyon sitesinde bulamadım.18 den küçük olduğun için gençlerde yarışabilirsin.ama öncelikle lisans çıkarman gerekli.gençlerde 80 kilodan sonra ayrı bi katagori yok.yani 4 5 kilo daha alırsan 100 kiloluk biriyle karşılaşma ihtimalin var :D eğer il seçmelerinde dereceye girersen türkiye seçmelerine gitmeye hak kazanıyosun.türkiye seçmeleri de mart ayının ortalarındaydı geçen yıl.orda da ilk 2 ye girersen dünyaya açılıyorsun.

Phil_Heath bunu beğendi.
  5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    18 den küçük değilim 19 yaşıma şubatta giriyorum 79 kiloya sabitlemeyi düşünüyorum kilomu :D
    şu başvuruları nasıl yapacağız ve lisans için nereye başvuracağız bilen varmı :)

6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    gittiğin salondaki hocana sor.zaten yana yana lisanslı sporcu arıyorlar.federasyonun sitesini takip et.büyüklerde girersen işin zor hem de çok zor.forumda arama yap bi şey bulamazsan başlık aç.bilek güreşiyle ciddi anlamda ilgilenen arkadaşlar yardımcı olur.

Phil_Heath bunu beğendi.
  7. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    hangi işi yaparsan yap gücünü arttırabilirsin bilek güreşide aynı şey ön kolları çalıştırırssan gücün artar profesyonel bilek güreşçileri de antrenman yapıyor nihayetinda daha güçlü olabilmek için eğer doğuştan olsaydı antrenman yapılmazdı

8. HeLmeT

HeLmeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilek güreşi ile bende ilgileniyorum ve geliştiriyorum . Hemen çalışmaya başlarsanız kısa sürede iyi bir bilek güreşcisi olabilirsiniz. Bunun için sıkı ama bileğinizi çok yormadan çalışmanız gerekiyor. Mesela ben haftada 2 antrenman yapıyorum.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    hiç çalışmadan , hayvansal şekilde çalışmış bir çok kişiyi yenmek nasıl oluyor peki :D

10. HeLmeT

HeLmeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük ihtimal aralarında siklet farkı vardır. Bilek Güreşi tekniğinde önemli olduğu bir spor. Yoksa aynı kiloda ki iki kişiden çalışmış ile çalışmamış arasında ki fark belli olur. Doğuştan gelen birşey değil. Ama dediğim gibi güçlü olanın kazanacağı kesin olan bir spor değil. Tabi güç önemli bir faktör ama patlama noktası yani kasların kasılma hızı fazla olanda güçlü olan karşısında başarılı olabilir.

11. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    teknik mi yoksa güç mü bilemem ama ben 60 kiloyken 90-100 kiloda body ile uğraşan ve cüsseleri benim iki katım olan kişileri yendim hiç bilek çalışmadım hayatım boyunca ama çalışan ve çevresinde ün yapmış bir çok arkadaşımı da yendim şu an dediğim gibi 75 kiloyum ve daha güçlü hissediyorum kendimi ayrıca bilek de çalışıyorum thums:

12. HeLmeT

HeLmeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kendine göre doğru olan bir teknik geliştirmiş olabilirsin .. Maçları bu şekilde kazanmış olabilirsin . Tabi ki herşey güç değil .

13. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    teknik olduğunu fazla düşünmüyorum ben yine debench_O

14. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    hayvansal şekilde çalışan kişiler bilek güreşi için gerekli olan kasları kullanmıyor bilek güreşinde
    1 parmak kasları
    2 bilek
    3 ön kol
    4 biceps
    5 triceps
    6 omuz
    .
    .
    .
    bu böyle ayaklara kadar iner bizim memlekette bi pastane sahibi var adam hiç çalışmıyor kas falan ama vaktinde hamur yoğurma makeineleri yokken hamur yoğururmuş profesyonel bi bilek güreşçisini çok rahat yendiğini söylediler bana adam tr de 2. imiş yani hayvansal şekilde istediği kadar çalışsın ilk üçünü çalışmıyorsa ve geliştirmemişse yenemez dumbell tutmayla olmuyo bu iş havluyla barfiks çekmek alçı yoğurmak vb yuyuş gücü çok önemlidir spor araba düşün lamborghini altına renault 12 tekeri takarsan yere gerektiği kadar güç veremez ve bilmem kaç saniyede 200 km hıza çıkamaz durum aynen bu

15. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    çalışma derken ben bilek için özel hareketlerle çalışan kişileri kastetmiştim...

16. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    o zaman olay genetiğe girer sana hak veriyorum

17. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    bilek güreşi adeleden çok eklemlerle alakalıdır.

18. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    daha çok tendonlarla alakalıdır

19. CihadSun

CihadSun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci (Üniversite)
    Yer:
    Denizli
    dershanede sınıfımda dış görünüşüne bakıldığında cılız diyebilceginiz ölçülerde bir arkadşaım var. kendisini sınıfta bilek güreşinde devirebilen 1-2 kişi var ve bunlar kalıp olarak bizden kat kat fazla olanlar. onunla bilek güreşi yaparken en fazla 5-6 saniye dayanabiliiyorum bileğim dönecekmiş gibi oluyor ve salıyorum sanki bileklerimde kaslar yeteri kadar zorlanmıyor gibi geliyor. benim sorunum kilomuz aşagı yukarı aynı vg ile uğraştıgımdan fiziğim ondan daha düzgün ve daha kaslı duruyor ve kollarım ondan daha kuvvetli. mesela bench press de ondan daha büyük agırlıkların altına girip kaldırabiliyorum veya daha ağır dumbella ondan daha cok tekrar yapabiliyorum,daha çok şınav,barfix çekebiliyorum.. durum böyleyken bilek güreşinde yenilmek pek hoşuma gitmiyor. bilek güreşimizi izleyenlerin %80i benim yeneceğimi düşünürken yenilmek ayrı bir sıkıntı yapıyor o anda bana. sırf bu yüzden bilek geliştirme konusuna bu sene acayip takmış durumdayım ve bana en kısa zamanda en net sonucu verecek bir program lazım,program forumda birkaç tane var setler tekrarlar kaçar olmalı bu konuda yardım istiyorum.. :|

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşın bileği senden kuvvetlidir olay bundan ibaret.
    wrist exercises diye bir alet var internette 10-20 tl arası bulursun + kargo.
    bide makaslar var ondan al tamamdır.
    Bu arada bilek güreşinde hayatta bırakmamalısın ağrısın yansın kopcak gibi olsun acısın gene bırakma. Aynı kuvvette olduğum biriyle okulun kapanmasına 1 gün varken ders iş filan yok tabi okulda tüm sınıf bizim bilek güreşini izliyordu öğlen oldu bırakmadık akşama kadar okul kapanana kadar durduk ama çok az ittirebiliyorduk birbirmizi sonuç her 2mizde kazanamadık zararı yaklaşık 10 gün bileğim tutmıcak hale geldi 2 hafta filan idman yapamadım.

Zerk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş