Bilek güreşinde profesyonel olma

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve abseto tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar önceden de konu açmıştım bilek guresini seviyorum arkadaşlarla hep yapıyorum :) engin terzi bir yazısında 16-17 yaşında kızları yenemezdim 19 yaşında dünya şampiyonu oldum diyo :D bende 16 yasındayım bilek için calışsam bende olabilir miyim o kadar iyi :D yanı o eskidendi şimdi bunun için bir sürü profesyonel kişi vardır. Benim yaşımda olup yollardır çalışanlar bile vardır. Hiç şansım var mı sizce ? Veya kendimi geliştirmek için illa bir klüpden yardım almalımıyım? Yanı o turnuvalar için felan gerekli mi ?

2. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Bence bilek güresi klubüne gitmeden, sirf dumbbellen evde çalisirsan olmaz.
    Profesyonel olucagin nasil gelisecegine bagli ve çok yüksek bir hedef....

abseto bunu beğendi.
  3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısınız ancak sadece dumbell değil çalışmak için Allaha şükür bir çok imkân var :) ayrıca hedefi her zaman yukarda tutmak daha iyi :D

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Burda yaşın değil , çalışmanın önemi var 21 yaşındayım.Ben body yapıyorum ama bilek güreşine yeni başladım bu sene Türkiye Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Şampiyonasına 2 hafta kala klüble tanıştım , yoksa ben katılıcaktım.Hatta bende arkadaşın dediği gibi ağırlıkla çalışıp katılmayı düşünüyordum ki , klübte teknikleri gördük seneye katılamya karar verdim hem üniversiteler arası hemde türkiye şampiyonasına seneye katılıcam :D forumda uzun süredir üyeyim , katılırsam sonuçları burda paylaşırım , seneye mart ayında yapılcak.

abseto bunu beğendi.
  5. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bilek güreşinde iyi değilim bir tek elim yere zor değiyor ama ben yatıramıyorum

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Reis seni biliyorum diğer konumda bilek güreşiyle ilgili çok yardımci olmuştun :) bide şimdi orda sorum vardı da görmedin herhalde :) şimdi orda gösterdiğin hareketleri 10-20 set 10-20 tekrar soyledin hep :) yanı çok uzun sürmez mi antreman :) bide bi gün ekstra bunlara ayrıcamda şimdi onlar için salona gitmişken ekstra hareketler eklesemmi yoksa sadece o hareketler yeterli mi ? ( mesela barfiks veya önkol için hareketle felan eklesemmi)
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2016 ---
    :) benimde öyle çok iyi değil ama normalde öyle güçsüz de sayılmam. Ama kimi adamlar var saniye sürmeden bitiryolar o yüzden bende kendimi geliştirmek istiyorum :)

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    günlük antremanını bitir,haftada 5 gün gidiyosan 4 gün ant sonunda önkol çalış,ben 2 yılda 6 cm koydum önkola bu sayede,genelde haftada 3 çalışıyodum diğer günkü bölge ağırlıkları düşmesin diye
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2016 ---
    usta katılanlar nasıl üni ler arasına bi bilgin varmı? çok sağlam adam varmıdır,int te üni arası resimleri bulamadım

Son düzenleme: 4 Nisan 2016
    abseto bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    daha çok antremanlardan sonra farmers carry yapıyorum 1-2 daha onun gibi tutuş için ve önkol için egzersiz yapıyorum. Bende şu 2-3 ayda 6 cm ön kol koymuşumdur belki :D

BulkHulk bunu beğendi.
  9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    armpower.net sitesinde bilek güreşi training bölümü var , benim araştırmalarımda en iyi bilek güreşi listesini yapıp , bilek güreşini yaygınlaştırmaya çalışan bir grup , o set sayılarıda rotasyon çok küçük açılar ve küçük kas grubuna çalıştığı için çok fazla diye düşünüyorum.Bende şimdi o setlerde yapmaya başladım , yüksek dayanıklılık sağlıyor.Onlara ekstra olarak Hammer Grip Chin Up yap bunda duruşta yap biceps hareketleri ekle işte ben yarım preacher curls yapıyorum mesela , alexey veya denis programlarına youtubedan göz gezdir kendin fikir edin , engin terzi hocanında nette gezinen bir programı var orayada bak bir göz gezdir , programı derle yani kendince...

abseto bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler :) zaten bir kaç hareketi resimle felanda göstermiştiniz onları eklerim kesin :) büyük ihtimal başta hammer grip chin up yaparım sonrasında preacher curls yapar ordan önkol için barbell hammer curl (eli ters tutunca önkola vuruyor ya :D ismini unuttum şimdi ) yapar sonrasında o kemer gibi birşeyle ağırlık takıp o bilek için olan hareketleri yaparım :) sonrasında zaten heralde gücüm kalmaz :D yinede o programlara bakarım daha detaylı bir ara :)

11. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Eller ve parmaklarda önemli ama önkol kası o kas en çok işe yarar bilek güreşinde

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla bizim klüpten çok katılan oldu , maç videolarını klüptekiler birbirine faceden özelden paylaşıyor bende izleyebildim .Bir arkadaş var her maçını 2-3 saniyede başlar başlamaz bitiriyor 7 galibiyet 1 mağlubiyeti var , oda faulle aldı rakibi maçı.Bi o arkadaşı izleyebildim maçlarını oda 7 maçıda başladığı gibi indiriyor 75kg sikletlerinde , bende gitmedim ama videodan izlediğim kadarıyla biliyorum ama bizim hoca diyor hep çalışanlar geliyor yinede iyiysen şansın var diyor.Klüpte bir avrupa 7. , 2 tane türkiye 3.sü felan var.Şuan pek görüşemiyoruz ama herhadle üniversitede derece yapan oldu.

abseto bunu beğendi.
  13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen hepsi birden olmadan olmuyo ama :D eksiğin varsa ordan patlak veriyon :D

14. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Seneye bende deniyim bi bakalim,120+da cok adam olcagini sanmiyorum zaten :D

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Üniversiteler arasında 90+ olarak geçiyor.

abseto ve BulkHulk bunu beğendi.
  16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hadi hayırlısı reis :) bende eğer bilek çalışmalarıma düzenli devam edebilirsem 2 sene sonra üniversite zamanı önce üniversiteler arası. Eğer başarlı olursamda dünya genelinde olan yarışmalara gitmeyi dusunuyorum :)

17. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Usta sey sorcaktim unuttum ya,doping kontrolu yapiyolarmi uni ler arasinda?yapiyolarsa testo degerine ne zaman bakiyolar yarislardan once

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sorarım ben çok sohbet ediyoruz şampiyonaya giden gruptaki hocayla ama üniversiteler arasında kontrol %90 yoktur.

19. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tesekkurler,bekliyorum cevabi :)

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Türkiye Şampiyonasında test varmış.
    Ama Türkiye Üniversiteler Arası Şampiyonasında yokmuş , dediğim gibi çıktı.Çünkü üniversiteler arası ufak bir şampiyona diğeri bütün Türkiye ya milli takım felan çıkarıyorlar orda test yapmaları çok mantıklı

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş