Bilek güreşi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diesel. tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Bugün muhabbet arasında müşterilerimden bir çocuk ki 17-18 yaşında ya var ya yok bilek güreşi şampiyonu olduğunu iddaa etti haliyle bizde şaşkın bakışlar içerisinde çocukla biraz alay ettik görüntüsüne bakınca kütle olarak yarım dahi sayılmaz neyse çocuk ısrar edince e bi deneyelim dedik masadaki 3 kişiyi ben dahil dümdüz etti biz olayın şokundayken çevredekilere fena madara olduk üstüne önkolda salak bir sızı başgösterdi işin aslı ne olduğunu anlamadık ama şunu anladım çocuk bi şekilde bilek oyunlarıyla zaten benim kolu felç etti hiç bir şekilde gücü kola iletemedim ki iletebilseydim çocğu komple ters tarafa yatırabilirdim sanki koldaki damarlar bi anda kesildi neyse siz siz olun bu konuda eğitim almış kişilere sadece görüntüsüne bakarak kafa tutmayın yoksa fena madara olursunuz :)

Bu arada merak edenler için boy 1.78 kilo 78 biseps 39 cm define üstelik önkolum genetik olarak baya iri buna rağmen liseli bir çocuğa rezil olduk ama azmettim bulcam bu işin tekniğini

2. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    ınternette bır suru teknık var ama hanı oradan bakıp uygulamak olmuyor pek..
    teknıgı buldugunda bızımle de paylas :))

3. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    evet o teknikleri bende baya bi okudum araştırdım fakat maalesef teoride kalıyor çoğu pratikte pek fayda sağlamıyor sanırım sıkı bilek antrenmanları ve sürekli yapılan pratikler bu teknikleri geçerli kılıyor şimdilik tek idrak ettiğim ise olay başlangıçta bitiyor zaten yani başlangıçtaki duruş pozisyonunuz bileği kavrama şekliniz vs bunlar olayın %50 si sonrasında ise tüm gücü bir anda kola aktarmak aynı anda karşı bileği büküp karşı tarafın bileğiyle kolu arasındaki bağlantıyı kesmeniz olayı bitiriyor bana göre , herşey olayın başında sonradan direnmek vs nafile saniye de değil saliselik ani bir hamle kim erken davranır ve bileği alta alırsa galip hani klasik bildiğimiz başlarken savunma yapmak beklemek karşı tarafı tartmak vs bunlar kaybettiren en temel ve basit yanılgalar

4. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    evet baslangıctakı hakımıyetı kazanmak onemlı.
    bırde bu ınternettekı bılgılerın dısında bırısınden duymustum, omzunuz ıle kolunuz arasındakı mesafeyı(gures pozısyonu alınmısken) mumkun oldugunca kısa tutmak fayda saglıyormus.
    bende bıkac defa denedım ama onun faydası oldu mu tam olarak bılemıyorum acıksası..

5. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    evet muhakkak onunda faydası olmuştur ki zaten mantıklı bir önerme o açının dar tutulması bunun dışında komple vücudun masaya olabildiğince yakın tutulması ve gücü bileğe aktarırken tüm vucud olarak gücü aktarmak çok önemli ve bodycilerin özellikle bilek güreşi konusunda eğitim almamış olanların bu konuda gaza gelmemesi ve elinden geldiğince uzak durması gerekir çünkü ciddi anlamda antrenmanlarda aksaklık yaşatır yada sakatlıklara mahiyet verebilir şu an halen benim kolumdaki sızı gibi

Sayfayı Paylaş