bilek güreşi yaptım kafam bozuk aga :)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve efekan tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    beyler bugün futsal maçından sonra soyunma odasında vücuttan konu açıldı . tam ne güzel övgüleri toplarken arkadaşlardan biri bilek güreşi yapalım mı dedi bende olabilir dedim , okul sıraları varya tek kişilik az yatık olanlar onun üzerinde ayakta (ayakta derken beller kırılmış şekildeydik ben sol ayağımı geri açtım sağ ayağım kırık bi pozisyondandım o ise normal duruyordu ,başalr başlamaz nolduğumu anlamadan yenildim ,

arkadaşım hiç bir kas grubu benimkinden üstün değil ama bilek güreşi yaparken vücut ağırlığını kullandı başlar başlamaz kolunu kilitleyim yere çömeldi , birazda havalandı tabi

ya arkadaş ben daha önce ondan kat kat daha iyilerini devirdim buna yenilmemin sebebi onun vücut ağırlığını kullanmasımı

gerçek bilek güreşinde bu olamaz dimi ?

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kaç defa bilek antrenmanı yaptın veya kaç defa ön kol çalıştın?

yada bilek için dinamik çalışmaya ek olarak statik çalışma yaptın mı ?

teknik olarak top roll drag hook gibi terimler sana yabancı geliyor mu ?

belki senin rakibin de bilek çalışmıyordu.genetiğe de bağlı bir durum.fakat bilek güreşi sadece genetiğe bağlı deyip bu spora yıllarını veren üstadları kızdırmayalımthums:

gerçek bilek güreşinde dirseğin minderin üstünde olduğu sürece ve omzun sehpa hizasının altına düşmediği sürece aklına gelen herşeyi yapabilirsin.

efekan ve bbacemi bunu beğendi.
  3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    0
    omuz bacak kası bunlarda önemli ordanda kuvvet alıyorsun.
    ilk hamle atlattın mı geresi kolaydır var gücünle yatırmaya çalış. eğer yatmazsa üstüne gelicek haliyle o sıra savunmaya çekil rakibin tüm gücünü harcasın o sıra kafanı sağ sola çevir arkadaşına güler yüzle napıyon filan bir şeyler de bu rakibin sinirini çok bozar. Dahada yüklenmeye devam eder zaten az sonra tükenmiş olacak o sıra sen atağa geç %90 alırsın ama eğer çok kuvvetliyse teknik denmen lazım uzmantv de videoları var ordan bak istersen.

4. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    472
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Bende bu hafta çarşamba ön-kol çalışmaya başladım. Elimde bir kitap var. Ön-kol'a geçiş yapacam. Bakalım orada incelikler varsa buraya yazarım, yararlanırız hep beraber.

Son düzenleme: 17 Şubat 2012
    efekan bunu beğendi.
  5. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ne yapmak lazım her zaman mütevazı olmak lazımmış kimseyi küçük görmiyeceksin gözünde :)

6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    bende malesef benden sıskalara yeniliyorum.. tekniğini bilmiyorum aslında bbden önce de sonra da bilek güreşi yapmadım, kendime güvendim o kadar bb yapıyoruz kolay gelir diye olan oldu :))

efekan bunu beğendi.
  7. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    576
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    bir ara toplanalım forum olarak bilek güreşi için :p :D

efekan ve Zerk bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Efekan bu sporda oldukça uzun süre zaman harcayan değerli arkadaşlardan birisin.
    Hacim inşası ile güç inşasını ayrı şeyler olduğunu bilen bir sporcusun.

Forumda zaten "bilek güreşinde ustalaşın" şeklinde tüyo başlıklar mevcut!
    Fakat bende yakında yayınlayacağım güzel bir "patlayıcı güç antremanı" başlığı hazırlıyorum.
    Yazacağım şekilde bir güç antremanını bileğin için yaparsan bilek de hacimlenme den çok sağlam kuvvet yakalayabilirsin!
    İstersen ayrıyetten bilek de hacimlenme de düşünebilirsin tabi ki :)
    Artan kas kütlesi de güç artışı sağlar doğal olarak fakat bir güç antremanı kadar değil !

Ec0, Zerk ve Ocensers bunu beğendi.
  9. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    kolega küçük gördüğüm yok , o kadar aciz değilim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:30 ----------

takipteyim güzel bir başlık olacağı kesin :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:42 ----------

ne demişler el yumruğunu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış <== adamlar söylemiş yapacak bişey yok . o zaman mütevazilii bozmuyoruz

Ocensers ve ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş