Bilek güreşi yapmayın!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Benan tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Benan

Benan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Herkes mutlaka ne sakatlıklara yol açabilecegini bilmeden hayatında bir kaç kerede olsa bilek güreşi yapmıştır.Bilek güreşi ile ilgili başıma gelen ve bizzat şahit olduğum 2 olay anlatacagım.

1- Lisemizde bilek güreşi turnuvaları düzenlenirdi bende düzenli spor yapan biri olarak pek yenilmezdim.Birgün her zaman yendiğim bir arkadaşımla bilek güreşi yaparken sağ dirseğimden yüksek bir kemik sesi geldi (tak) ne oldugunu anlamamıştım sanki bir bisiklet düşünün vites boşa atar ya aynen öyle olmuştu.Hastaneye gittik ve alt uç humerus kırığıydı sanırım krık oldugunu söylediler ve vida taktılar kolum 1.5 2 ay alçıda kaldı ve 6-8 ay spor yapamadım. 40 cm olan kolum 33 34 cm e düşmüştü psikolojik olarakta çok etkilemişti beni.Neyseki şuan tekrar eski kuvvetine kavuştu ölçülerde eşitlendi.bench_O

2-Benim kolumun başına bu olaylar gelince nerde bilek güreşi yapan insan görsem o tarafa bakamaz olmuştum yapmamaları için yalvırıyordum resmen tabi dinleyen yok.Arkadaşlarımla birgün cafede otururken bir arkadaşım digerine gel bilek güreşi yapalım dedi elini masaya koydu (gebzede bir bilek güreşi salonu var oraya gidiyor ) Yalvadırdım yapmayın etmeyin benim başıma geldi falan. bana yok olum hergün yapıyorum dedi.Neyse başladılar bilek güreşine bilek güreşi salonuna giden arkadaşımın kolundan aynı ses (takk) geldi ve ben resmen dejavu yaşadım.Hemen ambulans çagırdık hastaneye gittik falan arkadaşın kolu benimkinden farklı biyerden biceps ve tricepsin ordaki büyük pazu kemigi kırılmış 20cm platin takıldı ve 1 yıldır spor yapamıyor.

Bilek güreşi kırıkları diger kırıklar gibide degil arkadaşlar 6-8 ay spora elvada diyorsunuz küçülmeyi görünce psikolojik olarakta kötü etkileniyorsunuz.

Tüm humerus kemiklerinde kırılmalar görülebiyor genelde 2 çeşit oluyor:
    1-Dirsek ve çevresinde oluşan kırıklar
    2-Pazu içindeki büyük humerus kemigi(3 parça halinde kırılıyor)

2 olaydada vida ve platin uygulanıyor sıkıntılı süreçler hiç gerek yok arkadaşlar kimseye birşey ispat etmez bilek güreşi benim başıma geldi sizin gelmesin.

D.N=2 olaydada kolu kırılan taraf (teki ben) karşı tarafı çok azıcık zorlanarak yenen taraftı.Bu olayın güçle alakası yok.Başıma gelmez demeyin.

Şeriatçı, rockybalboa7 ve deathlifter bunu beğendi.
  2. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    katiliyorum, bu spora cok ters bilek guresi. bende sakatlanip bi kac ay idman yapamamistim. o gun bugundur uzak duruyorum

Benan bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende az kalsın sakatlanıyordum lisedeyken tabi ergenlik işte gösterişi seviyor insan birde stallone'nin filmi vardı zirvede diye ondan etkilenmiştim artı sakatlık olmasa bile kol zorlandığından antremanlardaki verimde düşüyor onun için uzak durulmalı

Sayfayı Paylaş