Bilek Güreşi Yapıyor musunuz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve CENTAUR tarafından 14 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    göz korkutmak için söylemiyorum ama gaza getiren olursa bir daha düşünün diye söylüyorum..
    geçenlerde yıllardır partnerim olan ve haylide güçlü olan arkadaşımı bir bilek güreşçisi gaza getirdi hernekadar yapma dediysekte yine de iş iddiaya bindi..
    bilek güreşçisi türkiye şampiyonluğu olan biri ama arkadaşta vücut olarak çok iyidir..milli güreşçi arkadaşı yenemedi..ortada kaldılar ama benim arkadaşın dirseği şu anda kötü durumda ve bir haftadır antreman yapamıyor..baştanda dediğim gibi çok hızlı başlamak isterler ve özel çokda adil ve şık olmayan teknikleri vardır..bu da sakatlığa davetiye çıkarır..

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Dize, arkadaşın bilek güreşini yapmadan önce ısınmak ve bileği alıştırmak için herhangi bir ısınma hareketi ,eğzersiz yaptığı halde mi sakatlandı?

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yaptığını sanmıyorum..

4. deku

deku Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    43
    Bilekgüreşi eğer profesyonel yarışmadan söz ediyorsak tamamiyle tekniğe dayalıdır. Tekniği sizden iyi birini yenebilmeniz için yarışmacıların ellerini birbirine bağlayan bir kayış var ancak o kullanılırsa kuvvetli olan kazanır.

Sakatlık konusuna gelince asıl problem vücut gelişirken kaslarda birbirlerinden farklı olarak gelişebiliyorlar. En zayıf kas yada tendon grubu da bu tür zorlamalar yüzünden sakatlanabiliyor. Bunun için tavsiye edeceğim yöntem izometrik çalışma. pasja'nın da değindiği bu yöntem , sakatlanmayı engellemede de önemli bir yer tutuyor.

5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    "izometrik çalışma" : Bu çalışmayla ilgili biraz bilgi verebilir misin?
    Anlamını biliyorum da tavsiyen varsa paylaşırsan sevirinirim.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Arama butonun kullanırsan daha rahat edersin boşu boşuna beklemessin

7. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    ben yapıyorum ama olesıne yanı spora gıdıyorum dedgım kısıler gucumu oyle olcmeye calısıyo :D

bı keresınde bırısıyle yapıyodum kılolarımız aynıydı ama o kıloluydu yaglıydı vucudu anormal anormal hareketler yapıyodu son hareketınde bılegımı sakatlıyodu :( sonrada sandalyeyı kafasına attım :)

8. aytac_kral

aytac_kral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    arkadaslar ben bilek güresine çok merak lıyım ama daha hiç antremanını yapmadım ama çogu kişi de yenerim benden daha agır kişi leri yendim ama internnetten antereman ları baktıgım zaman yabancı kelimeler var :D tabi anlamıyorum bir arkadas bana detaylı bir biçimde anlatabilirmi? entreman yapsam demekki kol gücüm nasıl olur tahmin bile edemiyorum:D

9. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    benim calsıtıgım agırlıkların yarısıyla calısamayan bi arkadasım var ve cocuk 7-8 yasından beri babası demirci onun yanında calısmıs biz tabe seher cocuu elimiz bişeye degmedi ince bilkeliyim ama bodyden sonrada pek degişmedi bileklerim kalınlastı fakat bılke bukerken belli noktadan sonra kolumu goturemiyorum cokda onemsemiyorum

10. sereno

sereno Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iLk sayFadaki linkLer aÇıLmıyor..
    Forum yeNiLenmi$tir faLan diyoR...
    o LinkLEri tekrar Koyabilirmisiniz??

11. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan
    arkadaşlar bizde Azerbaycanda şu an bilek güreşi yarışması var. Azeri televizyonunda her hafta yayımlanıyor. Kollar 56,52,54 cm. Devasa kollar. Bu sporcuların hiç biri ne supplement ne de kür falan yapmışlar. Doğal beslenme yalnız.

12. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Heralde bilek güreşi esnasındaki uygunalanan performans üstü kuvvetten kaynaklanan bi şey olsa gerek, ama yinede zannetmiyorum çükü tanıdığım bilek güreşiçisi çok var hepside kutu kutu kullanıyorlar ki uluslar arasında yarışanlar da kullanıyodurlar

13. gazilikurt

gazilikurt Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim hangi Azeri kanalında aztv de mi acaba saat kaçta oluyo bi bilgi versen ii olur.

14. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    bence kur vardır 52 54 56 cm kollara kursuz ulasmak zor hele bide yagsızsa o zaman vg ciler intihar eder admlar bu kola kursuz ulasıosa die kullanıolardır sonucta aynı federasyondalar

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    lisedeyken yapardım bilek güreşi çoğunlukla yenen taraf ben olurdum şimdi açıkcası pek sıcak bakmıyorum bilek güreşine çünkü kol fena halde zorlandığı için sakatlık çıkabilir

16. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    lise 2 ye gidiyorum ve deviremedim adam çevremde kendı yaşımda yok zaten de abartmıyorum 1 kere bile yenen yok ama babam abim var boy 180 kilo 70 falan bilekde enlemesine normal genişlik ama kalınlık olarak baya kalın küçüklükden beri süt manyağıyım ve babam yaşındaki adamları kahvede :D indiyorum bazılarına bilerek yenılıyorum karizması çizilmesin die BU BİLEĞİN GENETİK YAPISI VAR BODY YLE ALAKASI YOK SADECE GENETİK .
    HE BODY E GİDEN ARKADAŞLARI SALONDAKİ HOCAYI BİLE YENDİM HANİ LAF OLSUN DİYE DEĞİL CİDDİ CİDDİ DEVİRDİM YANİ .
    KİCK BOXA GİTTİM BALKAN ŞAMPİYONU FALAN OLDUM DAHA 1 AYA KADAR GÜÇ OLARAK NERDEYSE HERŞEY BİLEKDE BİTİYOR .
    MİKE TYSON LA BİR ADAM MAÇ YAPICAKTI MAÇTAN ÖNCE BİLEK GÜREŞİ YAPTILAR VAR ADAM YENDİ AMA MAÇ DA MİKE EZER ATAR DEDİLER ADAM EZDİ .BİLEĞİ SAĞLAM OLAN SAĞLAM YUMRUK ATAR TABİ BİRAZDA OMUZ FALAN GEREKİYOR BİLEK GÜREŞİ İÇİN SIRT EN ÖNEMLİSİ :D MESELA OKULDA UZUN EŞŞEK OYNUYRUZ ADAM 90 100 KİLO BENDEN AZ BİŞEY UZUN USUTNE 2 KİŞİ ATLAYINCA DİREK PAT DİE ÇÖKÜYOR BANA ATLIYORLARDI BUTUN ÇOGUNU TAŞIYORDUM YANİ.SORA O OKLAVAYA İP BAĞLAYIP ÜZERİNE DUMBALL FALAN KOYURDU SPOR SALANUNDA ARKADAŞLAR ÖLESİNE GİDİM DEDİM 10 KİLOLUK DUMBALL I BODYCİ FENA VUCUDU OLAN ARKADAŞIM 1 KERE AŞŞA DORU BIRAKIP ZOR SARIYORDU BEN 2 KERE ÜST ÜSTE RAHAT YAPTIM 3 E DE YAPRDIM YANİ.
    HEM BİLEK HEMDE BODY OLARAK SAĞLAMSAN TMAMDIR :d

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Lütfen mesajınızı büyük karakterlerle yazmayın.
    Forum kurallarını okuyunuz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forum-kurallar-g-ncellendi-t2901.html

vanesy, diez ve saydam bunu beğendi.
  18. emir07

emir07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ekimin 26 sında gaziantepte bilek turnuvası var gelmek istiyenler gelsin ayrıca antalyada olanlar benımler irtibata gecsin cunku antalya il temsılcısı bizim salon sadece bizim salona üyeler gidebilio ama disardan da adam alabiliriz

19. yaba

yaba Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Ankara - Subayevleri - EğitimSPOR
    Ankarada olan arkadaşlara tavsiyem;

Kızılay karanfil girişinde Hammurkent e uğrayın. Orda Gürler hoca var. Ankara bilek güreşi camiası hep oraya takılır. Seydi Ali Tunca, Gürler, Süpermen, Kutay, Tuncay, Murat, Gökhan, Bilal, Veysel Demirkol. Bu abilerimiz bilek güreşi konusunda yıllarca çalışmaktar. Gürlerin kafesinde hafta sonları maçda olmakta.

gaddarkemal bunu beğendi.
  20. aeonas

aeonas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 kez yenildim ama bende hiç böyle bisey olmadı ağrı felan neden oolur anlamam zaten

Sayfayı Paylaş