Bilek Güreşi Yapıyor musunuz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve CENTAUR tarafından 14 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    salonda arkadaşlarla kapışıyoruz. hoca hepimizi deviriyor ama :D

2. dellibalta

dellibalta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    otomasyon
    Yer:
    ist
    bence bilekle alakası yok bızım burda kenyalı bır pazarcı var 40kg cıkmazz ama 100 kg adamları devırıyo şaşılcak bı olayy

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçmiş olsun kubys81 umarım iyileşirsin.
    Gerçekten çok merak ettimde nasıl bir teknikmiş o ki kemiğini kırmayı başarmış bu kadar şeyden sonra birşeyler kapmışsındır bizede anlatır mısın?.

4. alpisi

alpisi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar okulda anatomi hocamızın verdiği notta vardı bilek güreşi kası M. brachioradialis deltoid kasın alt ucundan başlıyo gene bicepsin altında kalıyo aşağı doğru ilerlerken öne kıvrım yapıyo ve ön kolun iç kısmında sonlanıyor.kolunuzu bilek güreşi pozisyonuna getirirseniz fark edersiniz ön kolu ihangi kolunuzu kullanıyorsanız iç tarafa doğru kırmak için o kasın etkili olacağı anlaşılır elbette diğer kaslarında etkisi var ama asıl kuvveti ordan alıyoruz

Sedif bunu beğendi.
  5. alpisi

alpisi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tabi bide ön kol uzunluğununda etkisi var önkolu kısa olanlar genelde adam deviriyo böyle bizim sınıftada bi çocuk var ön kolu kısa kimse deviremiyor

Sedif ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kaldıraç prensibi.

7. Peçito

Peçito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilek Güreşini Yenmek İstiyorsanız.
    PowerBall'ı kullanmanız yetecektir. ;)

PowerBALL Neye yarar diyorsanız.?

Spor Alanında Faydaları

» Golf, tenis, beyzbol, hokey, squash gibi ani hareket gerektiren ve sallama hareketiyle (beyzboldaki vuruş bekleme anı gibi) oynanan oyunlarda PowerBall, oyuncunun vuruş kabiliyetini ciddi ölçüde arttırır.

» Dağ sporları , motocross, kürek çekme, tenis, hokey, bowling gibi sporlarda parmak, el, bilek, ön kol ve omuzlara çok fazla yük biner. Buna alışabilmek, daha dayanıklı ve güçlü olabilmek için PowerBall size rahat ve sınırsız antreman olanağı sunuyor.

» Heyecan verici yeni bir ürün; PowerBall; devrim niteliğinde kendine özgü yapısı ve işlevi, spor severler için yeni milenyumda vazgeçilmez olacak... Dünyanın yegane spor egzersiz aracını siz de keşfetmelisiniz...

» Bu eşsiz ürünü sadece 7 dakika kullanmanız, PowerBall’un neden devrim niteliğinde olduğunu görmeniz ve hissetmeniz için yeterli olacaktır, birdaha vazgeçemeyeceğiniz bir eğlenceye hazır mısınız?

» PowerBall uzun süreli mühendislik çalışmalarından sonra, bilgisayar kontrollü balans ayarıyla karşınızda! Küçük ve marifetli, elinize alıp o gücü hissettiğinizde sizde göreceksiniz ki bu muhteşem kas güçlendirici, keyif verici, stress ve yorgunluk alıcı egzersiz aracını elinizden bırakmak istemeyeceksiniz, vazgeçemeyeceksiniz.

» PowerBall, omuz, kol ve bilekteki kasları güçlendirerek neredeyse bütün spor aktivitelerinde %95 ten yüksek oranda ek başarı sağlar.

» PowerBall ile 28 gün boyunca günde 7 dakika yapacağınız egzersiz, size dayanıklı ve güçlü bilek ve kol sağlamak için yetecektir. Spor faaliyetlerinde bu farkı hissedeceksiniz…

Son düzenleme: 9 Eylül 2007
  8. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    aslında teknık cok basıt adamın kolunu kırmak ıcın gereklı olan materyaler sunlar

1.bır benım gıbı kuvetlı bı sazanınız olcak:)
    2.sız o kısden daha kuvetlı olcaksınız

Sayet bılek guresı esnasında karsıdakı adamın elını tutup bılegını kenıdnıze dogru cekersenız omu hızanza dogru ve kendı bılegınızıde omuzunzula bır edıp desteklersenız karsıdakı adamın kolu pregel gıbı acılacaktır ve govdesı bosa cıkacaktır.Karsıdakı adam uyanıksa oda kuvet srfedıp bılegını kapatmatı denıyecek ve zorluyacaktır ama benım gıbı sazansa bos kalan govdesıyle bırlık belde berı yuklenecek cunku kolu acık ve omuzdan kuvet alamaz ya bılek gıresı pzısyonunu boazacak ve mac ıptal olacak yada yuklenım karsındakını dayanması sonuc bılegın ust kısmındakı bıceps ve trıcepsın baglı bulundugu kemıgı kıracaktır.Cunku kol nekadar acılırsa basınca dayanıklıgı okdar azalır ne kadar kapanırsa okadar artar e bıraz gcunuz varsa acık kola yuklendıgınız zaman kolunu ne kadar kalın olursa olsun kurdan gıbı kırılır yada ıncılır

Sedif ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. dellibalta

dellibalta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    otomasyon
    Yer:
    ist
    bence guc belden cıkıyo cünkı benım belım sakatlandı 5 aydır cekıyorum

10. pasja

pasja Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar tek bir tuyo vericem.bilek guresi pozisyonu alip bukemiyeceginiz bir seyle bilek guresi yapar gibi zorlayin 3 dakikaya kalmaz kol iflas eder gibi olur.bunu haftada 3 kez yapin .en gec 2 aya farki gorursunuz.boylece en dogru olan kas gruplarini calistirmis olursunuz.saygilar

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Scot sehpasında çekiç (hummer) statik ve çok ağır yapılabilir aşağıdaki videodaki gibi ilk 1:25 ten sonraki çalışma şekline dikkat edin

[youtube]l4GzrW2-ovM[/youtube]

Ben bu haraketi gittikçe kısalan curller şeklinde ve en son minik tekrarlardan sonra yukardaki gibi tutabildiğim kadar sabit tutuyorum, tam açış tekrarı sadece tek tekrar yapabilceğiniz bir ağırlık seçmenizi tavsiye ederim. Daha iyi açıklamak gerekirse her tekrarda daha az aşağıya indirerek veya açarak yapıyoruz, gittikçe küçülen tekrarlar ve en son sabit tutuş.
    Mesela iki set bahsettiğim şekil son iki sette videodaki(1:25 den sonra) gibi statik çalışma yapılabilir.

İkinci olarak Flexorun tavsiyesi üzerine bir sehpayı push down yaptığımız cable makinesinin önüne dayayıp tek tutacağı tele takıp, tek elle tutup sahpanın diğer ucuna çekip bilek güreşi çalışması yapmak gerçekten özellikle omuzu ve tüm vücudu devreye sokarak basmaya alışmak için süper bir çalışma çoğu insan omuzu devreye sokmayı beceremiyor güçlüde olsa işi bilen rakibine madara olma ihtimali yüksek. O yüzden yapınız. Biceps veya kol antrenmanının sonunda yapılması sakatlanmayı aza indirmek açısından ehemmiyetli .

Üçüncü haraket wrist curl

Dördüncü olarak barfiks demirine omuz genişliğinde tutacak şekilde asılı kalıp bekleme fakaaaat bir havluyu oldukça kalınca sarıp havluyla birlikte tutunarak bekleme mesela kalınlık 30-40 sn den fazla bekleyemeyeceğiniz kadar olabilir. Parmakları güçlendirdiğine inanıyorum kendi icadım.

Bu dört egzersizi oldukça tuttum bu sıralar yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ekim 2007
    castorpollux ve diez bunu beğendi.
  12. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    parmak güçlendirme için yine havluyla bi hareket var,deneyin,farkı hissedceksiniz.zaten bilenler biliyodur
    cümlede parmak,havlu ve barfiks geçince aklıma geldi :D
    havlunuzu sopa gibi burduktan sonra, barfiks demirinin üstünden geçirin
    iki ucu yanlarda kalsın
    bu iki ucundan havluyu tutup barfiks çekin
    parmaklar için güzel bi egzersiz

13. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    okulumda yıkanım yok bicepslerim sağlam yatırma gucum yok ama dayanmöa gucum cok fazla :D

14. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    19.5 cm bileği olan biri olarak yenildiğimi bilmiyorum. Ama zorlayan rakip olursa ağrı sızı fazla oluyor. Hele bir de karşınızdaki rakip yenilmeye doymuyorsa vay halinize. 1,5 sene önce bilek güreşi yapmama kararı aldım. Mücadele sporu diyince ben güreş diyorum artık. Forumdaki güreşçilere selam ederim :)

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sık sık bilek güreşi yapmıyorsanız ve rakibiniz size tekniği öğretmeden hemen elinize yapışıp yarım saniyede devirme niyetlisi ise hiç tavsiye etmem..

zira bu işi bilenler tekniğine göre ve çok hızlı yapıyorlar body hayatınız bileğinizin yada dirseğinizin sakatlığından dolayı riske girebilir..
    Özellikle bir de bodycilere karşı olan "kas var ama fıs" yaklaşımı sizinle bilek güreşi yapmak isteyenleri artıracaktır..bi bakıma hasımlarınız artacaktır ;)

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Uzak doğu sporları yapanlar da ellerini pirince sokup çıkarıyorlar parmakları güçlendirme maksatlı. "Yararı olur mu?" bilmiyorum.

17. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bilek güreşi vücut geliştirme yapanlar için ciddi sakatlayıcı olabilyor dirsek civarı tendonlara zarar verebilir en iyisi birkaç set biceps, triceps hatta önkol temel haraketleri yapıp iyice ısındıktan sonra tutuşmak hatta en güvenlisi kol antrenmanı hemen sonrası ve hatta bu şekilde sık sık çalışıp eklemleri ve tendonları alıştırıp güçlendirmek yoksa irileştim güçlendim diye gaza gelip ısınmadan alışık olmadığımız sakatlayıcı ağır bir harakete girmekten başka bişey yapmış olmayız yenmek ve yenilmek çok farketmez sakatlanmak için.

diez bunu beğendi.
  18. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Centaur duygularıma tercüman oldun. İşte bu eklem bölgelerindeki ağrı/sızılar. Omuz başı, dirsek, bilek, alt göğüsteki üst kaburgalar dahil olmak üzere sağ kısmımın çok ağrıdığını farkettim. Hatta basketbolu sağ el disipline göre oynadığımdan aynı ağrılar yine oluyor ısınmadığım zaman. Kesinlikle ısınmalı!

19. feritzz

feritzz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bilek guresi cok sakincali birsey. liflerin kopmasina veya sakatlanmaya sebebiyet verebilir. ama verdiginiz linkler bilekleri guclendirmek icin gercekten cok faydali. paylasim icin tesekkurler.

20. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ama ne yaparsan yap gerekli ısınmayı yaptığın sürece bi sorun cıkacağını zanetmiyorum

Sayfayı Paylaş