Bilek Güreşi ve Millilik

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve ReisBarud tarafından 23 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Merhaba değerli bodyforumtr üyeleri. Bilek güreşi sporunda kendimi geliştiriyorum ancak bunu ileriye taşıyıp milli sporcu olmak benim hayalim. Şimdilik 7 aralık üniversitesi Bilek güreşi takımındayım. 55 kiloda benim haricimde kimse olmadığı için antrenmanlarımı 60-70 kilo sikletindeki takım arkadaşlarımla yapıyorum henüz yenilgim yok secmelerdede 60-70 sikletinden 55 kilo ile 1. Olarak çıktım. Milli sporcu olmak istiyorum. Genetik olarak bir attım olduğunu dusunmuyorum ama kaslarım ciddi manada sağlamdır. Hem bu spora yönelmek isteyenlere bir ışık, hemde bana yardımcı olacak bir büyüğüm varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2016 ---
    IMG_20161114_211628.jpg

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Geçen sene bende girdim bizim üniversitenin yarışmasına 55-60sikleti doluydu bizim , benim siklet 95+ydı bizde 7 kişiydik 2. oldum.Siklette az kişi olması berbat bişey.1. olan arkadaşın sikleti 85kgydi , 2 senedir okul 1.siymiş :D benide yendi ilk turnuvamda 3. senesindede 1. oldu.Ama bu sene yarışmada hedefim onuda yenmek.
    Üniversiteler arası şampiyonaya bende gidicem 95+ siklette pek devirebilen yok.Sana tavsiyem olabildiğince bilek güreşi antremanı üstüne araştırma yap ve teknik öğrenmeye bak.Milli olmak benimde hayalim ama işte kademe kademe , Üniversiteler arası , Türkiye Şampiyonasının bir alt seviyesi gibi görebiliriz.Yakın sayılarda kişi katılıyormuş ama birinde sadece üniversiteliler (ama tabi 300 küsür üniversite katılıyor) birindeyse bütün Türkiye , orda ilk 2ye girince milli takıma alınıyormuşsun galiba tam kesin değil ama öyle duydum.Bu sene antalyada yaparlarsa görüşebiliriz dostum.

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bana 10 sn dayan tebrik etcem:Dsalonda 10 sn bir ktek salonun en sağlam adamı dayandı:D laf aramızda:D

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    :D Yenerim seni kanka.Bilek güreşinde affetmem.Rotasyonum çooooook iyi

berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    çok zor kanka:Dbelli olmuyor tabi belkide yenersin:D

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Masada yenerim bak bunu söylerimm(Bilek güreşi masası) Ama normal bir yerde normal bir düz platformda :D yenebilirsin.Bilek güreşi masası tekniğin doğduğu yer...

berkay7743 bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    tekniğim yok düz platformda ben alırım büyük ihtimal ama masada alırsın bende teknik yok:)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  8. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Gorusmeliyiz bence de dostum büyükler kategorisinde gireceğim 55 yerine 60 kiloda gitmek benim için bir dezavantaj olur martta Antalya da Türkiye şampiyonası için haberlesebiliriz

9. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Beyler supplement siparişi vereceğim marttaki Türkiye şampiyonasında birinci olmak istiyorum
    Dymatize Glutamine 300gr 110₺
    Muschletech essential series platinum kreatin 80 porsiyon 80₺
    Sportica nutrition whey protein 2270 gr lık 230₺
    Öneri ve goruslerinizi bekliyorum

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben Türkiye Şampiyonasına belki gelmem usta , Türkiye Üniversiteler Arası Şampiyonasına gelicem o Türkiye Şampiyonasıyla 1 hafta arayla yapılıyor.
    Usta supplement bence kreatin yeterli , kalanları olmasada olur , bilek güreşi hususunda hele supplement sana pek bir avantaj sağlamaz.Eğer ki tekniğin çok iyi oturduysa , gücün bir platoda takıldıysa bu supplementler sana %1 itme gücü bile zor verir.Ama kreatin al kullan diğerleri pek hedefinle çelişen şeyler , çelişmesede etkisi olmayacak şeyler.

11. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben kötüyüm bilek güreşinde defansım iyi sadece

12. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Martta Antalya da gerçekleşen musabakalar Türkiye şampiyonası oluyor değilmi zaten
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2016 ---
    Bide tam olarak bütün teknikleri kullanamıyorum ve henüz gücüm takılıp kalmadı vg den Bilek güreşine gececegim için vaktim az 4 ay gibi bir surede bileklerimi oturtmalıyım supplement multivitamin et süt artık her ne ise bu bir imkansız olabilir ama resimde gördüğünüz vücut benim vg ye başladıktan 1 ay sonraki halim su anki durumum pozitif yönde farklı kazanmak için ne gerekiyorsa yapmalıyım besyoya girip hayatımı spora adamak için bu tek şansım

Son düzenleme: 25 Kasım 2016
  13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende aynı öyle diyordum :D şuan İşletme 2. sınıf okuyorum.Umarım besyo hedefini kazanırsın.Besyo olurda , millilik dediğin öyle kolay olucak birşey değil.
    Armwrestling ekipmanların bikere tam olucak , senin zamanında olağanüstü tecrübeli ve güçlü biri girmemiş olucak ki yarışmada sikletinde 1. olasın.
    http://en.armpower.net/shop/category/handles-and-accessories-1.html bak bu shopdakiler antreman aletlerinni sadece birazı bunların yanısıra bilek güreşi masan olucak sık sık birinin elini tutabileceğin ancak bu şartlar olucak , üstüne uzun süre antreman yapmış olucaksın ki orda iyi olan adamları indirebil.Ben bu sene giricem ama bu olanaklarım olmadığı için ilk 3 te olabileceğimi düşünmüyorum bide benim sikletim çok zor 95+ , umarım senin gönlünün istediği gibi olur ama benim gerçekçilik olarak kendimde gördüğüm durum bu.Sende burdan kendini yorumla isterim dostum.

berkay7743 bunu beğendi.
  14. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Ben yapabilecegime inanıyorum dostum universitede yeterli ekipmanım var inşallah bende yaparım sende beklediğinden yüksek bir derece alırsın birlikte Avrupa turu atarız verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim tanıştığıma memnun oldum

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende memnun oldum.Mart ayında unutmayalım mesajlaşalım üstad , antalyada denk gelelim görüşmüşte oluruz hem.

16. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ben piyasayı bildiğim için "Şöyle yıkarım, bana dayanamazsın" gibi laflar söylemeyi 3 sene önce bıraktım. Şu anki en iyi derecem 90 kg Avrupa ikincisinde karşılıklı 3 maç yapmam ve sadece 1 defasında yenebilmiş olmam. Bileğimin rotasyonu üzerinde çalışıyorum, en zayıf halkam o ama Hook pozisyonuna getirince (Eğer getirebilirsem) okulda milletle dalga geçer gibi yıkmam ama genelde getiremiyorum. (80 kg üstü kişilerde, kendim 140 kiloyum) Ön kolumun kuvvetine inanıyorum. Sana tavsiyem, kendine güven ama oradakilerin senden güçlü ve daha da önemlisi senden kat kat fazla teknik bilebileceğini unutma, sandığın kadar kolay olmayacağını rahatlıkla garanti edebilirim. Mesela kendine çeşitli hedefler koy. Wrist Curl, Cheat Curl, Preacher Curl hedefleri gibi. Bu bir adım. Daha sonra okulun spor salonunda saatlerce teknik çalış. Mesela ben 40 + 40 kg dambıllarla 10 tekrar cheat curl yapmayı hedefliyorum ve bunun için kendime 1 sene vakit koydum. Okulum sonunda biteceği için okulun takımından sonra kendime İstanbul içi aktif kulüpler bulmayı planlıyorum. Antalya'da kesinlikle bulunacağım ve 35 yaşıma kadar ilk 3'e girebilmek için uğraşacağım. 10 sene uzun bir zaman, gereken emeği verirsem yapabileceğime de eminim ama Avrupa hedefim yok açıkçası. Okullar arası maçlara değil de, doğrudan yetişkin maçlarına katılacağım, kısmet olursa.

17. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada, son 4-5 yılda kilom neredeyse hiç değişmedi ama kollar biraz daha irileşti. Açıkçası bilek güreşinde bu kadar hevesli de olsam ağır siklet olarak devam edersem ülkede derece almak kat kat zor olacaktır. Her ne kadar yağsız ağırlığım da 90 kg civarında da olsa, ben 90 kiloya kadar düşmeyi deneyeceğim. 50 kg fazla ağırlık taşıyarak (Yağ) ben şu an bildiğin hamallık yapıyorum. 90 kg olabilirsem şayet (Hep olacak diyorum ama dur bakalım, adam akıllı salona gitmeye başladım, belki biraz daha değişim görürüm.) Kilo vermeye odaklansam o kadar rahat veriyorum ki, kendim bile şaşıyorum ama ye ye ye, bitmiyor. Durmak da zor geliyor yalnız. İrade gerekiyor, irade. Pes etmekten ben bile sıkıldım. Neyse, konu dışına girdim. Ben de bir SS atayım istedim. Kol dışında bacak da çalışıyorum. 150 kg (Olimpik bar ile) deadlift hareketinde set çıkarabiliyorum mesela. (Çoook uzun zaman önce troll bir video çekmiştim, orada salladığım rakamlara ulaşmaya başladığımı söylemekten gurur duyuyorum, azimle devam) 200 kg deadlift girebileceğime inanıyorum ama kendime uygun kemer bulamadığım için belimi riske atmak istemiyorum. Bak, yine uzattım. Dur bari bu yazdıklarımı bir de üye fotoları konusuna atayım.

http://i.hizliresim.com/g2nAOR.jpg

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok güzel yazmışsınız.Hedefler , hedeflere göre planlar ve realist bakış açısı.Avrupa ikincisiyle maç yapabilmem demişsiniz , Türkiye Şampiyonasına derece alanlar gidiyor benim bildiğim kadarıyla Avrupa Şampiyonasına ve şuan 2 tane Avrupa Şampiyonumuz var ayrı sikletlerde Türkiye olarak , onlarla maç yaptınız mı?

19. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır maalesef, zaten kendi sikletimde değiller. Kendi sikletimde biriyle de (Şampiyon olması kaydıyla) fazla şansım yok. Arkadaşla YTÜ'de karşılaştım, ismini hatırlamıyorum yalnız. Normalde hafızam kötü değildir ama kendisi 90 kg ve Avrupa ikincisi olduğunu söylemişti, bunlar aklımda kalmış. Bileğimi kavrayışından ve Top Roll ile beni yıkışından (Yenebildiğim tek seferde Hook pozisyonunda yıktım) rahatlıkla kendisinin sözüne itibar ettiğimi söyleyebilirim. Ben de çalışıyorum ama kilo vermem şart. Başka türlü imkanı olduğunu sanmıyorum, ancak ve ancak belirli bir siklette olmam ve uzun süreler çalışmam kaydıyla derece alabilirim ama bir şeyi biliyorum ki, hayatımda yapmam gerekenler listesinde yer alıyor.

20. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Sizi kararlı gördüğüme çok sevindim umarım hedeflerinize bir an önce sağlıklı bir şekilde ulaşırsınız profesyonel bir yardım bunu sizin için hızlandırabilir

Kayra91 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş