Bilek Güreşi İlgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemal_90 tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cemal_90

cemal_90 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese mrb.Bilek güreşlerine ilgim var ve iyiyim ama istediğim kadar iyi değilim.Bilek güreşinde iyi olmamız için neler yapmalıyız.Nasıl bir çalışma yapmalıyım.El yayı(sıksık) vb. gibi aletler işe yararmı?Bir de powerball diye bir alet gördüm.Alsam faydası olur mu?Hangi aletlerle çalışmalıyım.

2. xawuz

xawuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    salona giderken bilek güreşinde prof. arkadsların calısmalarını görüordum onlardan gaza gelerek bende bilek güreşine heves ettim ve çalıştım.el yayı parmaklarını güçlendirir ama direk bilek güreşinde etkili oldugunu söyleyemem en azından kendim den biliorum .sana önere bileceğim 10 kg lık agırlığa iple duz bi sopa bagla ve kollarını yere paralel uzatarak o ucunda ağırlık bağlı ipi nizami olarak sar ve çöz yazılı olarak pek anlaramadım sanırım ama anlayacagını umuyorum.bu hareketin en etkili çalışmalardan biridir..
    ve bilek güreşinin body felan benzemediğini. görmessem inanamıyacagım sekilde salon hocamızla dışardan gelen bi bilekci cocugu izleyince anladım saka gibi cocuk bizim hocanın yarısı kadardı kolları incecik ama bizim hocayı sağ koldada sol koldada ezdii.sonradan öğrendim cocuk profsyonel ilgileniomuşş..

3. cemal_90

cemal_90 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    10 kg lık agırlığa iple duz bi sopa bagla ve kollarını yere paralel uzatarak o ucunda ağırlık bağlı ipi nizami olarak sar ve çöz .Bu dediğini duydum ama yapmadım.Bilek güreşi için etkili olduğunu bilmiyordum.bunu denıycem.

xawuz bunu beğendi.
  4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bilek güreşinde bodydeki gibi önce büyük sonra küçük kas grubu çalıştırılmaz önem sırasına göre çalıştırılır istersen internette engin terzinin antrenmanı diye arattır bulursun..

5. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar bilek güreşi ile ilgilenmek istiyorum ancak çevremde konu ile ilgisi olan kimse yok. İstanbul da yaşıyorum bu sporu yapabileceğim bir klüp vs tanıdığı bildiği tavsiye edebileceği yer olan var mı?
    anadolu veya avrupa yakası fark etmez, makul derecede ilgilenen bir yer olsa yeter...

saygılar

Sayfayı Paylaş