Bilek Güçlendirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Yeni üye oldum kısaca bir kaç sorum vardı.
    Şınav,mekik,barfixten oluşan bir programım var.Bir de evde 10 kglik dumbell var ama tartıda 9 kg gösteriyo.Bu dumbella bilekte çalışmak istiyorum.Ama amacım kas olsun isterim ama kaslarımı sıkılaştırıp sertleştirmek 1. hedefim.Bileği sıkılaştırmak için dumbella ne tür egzersizler yapmalıyım ? Ve şınav,mekik ve barfixi nasıl çekersem kaslar sıkılaşıp sertleşir.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Barfiks : Eller içe dönük (Ön Kol) , Eller dışa dönük geniş (Kanat - Sırt)
    Şınav : Eller birbirine yakın dar (Arka kol, Göğüsün iç tarafı) , Geniş şınav (Göğüsün yan kısımları) , Ayaklar yüksekte eller yerde (Üst göğüs ileri seviye max. gelişim)

Hakan Fitness var evde spor için seviye 1den başla günlük yap dediği hareketleri düzenli yaparsan iyi gelişim kaydedersin
    https://www.youtube.com/channel/UCaaE5_fHPYm_BYt3AjDFWYg

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Boyuma zararı olur mu peki ? Zaten kısayım gelişimin hepten durmasını istemem.

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Olmaz tabiki tam tersine ağırlık çalışması kemikleri güçlendirir büyüme hormonunu arttırır yaşın kaç ?

5. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    16 yaşındayım.Aslında daha önceden 6 ay bilek egzersizleri yaptım dumbellarla ama 6 ay sonunda damarlarım biraz belirginleşmişti,çok azıcık kas büyümüştü ve yine çok azıcık sertleşmişti.Ama dediğim gibi çok az.6 ayda istediğim sonuca ulaşamadığım için bıraktım.2 aydır çalışmıyorum bilek.İşte 2 aydır bilekler hepten gitti yumuşadı.Belki farklı hareketler denemem lazımdır diye sorayım dedim.
    Vücut olarak ne zayıfım ne şişmanım ama çok sert olmayan bir vücudum var.Nasıl sertleştricem hala bulamadım.

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Sertlik vücudun kas yağ oranıyla orantlılı olmasıyla alakalı çok kaslı sert vücutta yağ fazla olursa yumuşak olur ama dışardan kaslı olduğun belli olur yani yağ oranını azaltman lazım . Bilek için sana iyi bir hareket önerebilirim barfikse iki tane havlu as veya havluya asıl ellerin acıyı tadana kadar bekle bu hareketi 3 4 defa yaparsan bileklerindeki yanmayı ve şişliği hissedersin

7. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Hacı son dediğin hareketi şimdi denedim.En fazla 10 sn kalabiliyorum.Bileklerim azıcık ağrıyor ama parmaklarım çok pis acıyor.Bu hareket parmaklara faydası var galiba bileğimde öyle yanma çok hissetmedim.Küçük bir ağrı oldu napmam lazım.

Bir de şu sorum var.Antrenman günleri değilde antrenman yapmadığım günler bazen 5-6 tane çikolata yiyorum.Bunun kaslara zararı var mı ?

8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    doğrudur bu hareket ilkolarak kavrama gücünü arttırsada bilek içinde yararlıdır çikolata için 5 6 fazla azalt onu helede tek günde bu kadar cok yersen direk yag olarak gelir kaslara zarari yoktur

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş