bilek burkulma/kırılma/çatlama

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Anten tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Anten

Anten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2.5ay önce dengesiz bi yumruk attım.vurduğum an bileğimde büyük bi ağrı oldu ve o gece ağrıdan uyuyamadım.buz tedavisini de anca 4-5saat sonra yapabilme fırsatım oldu.ama 1-2hafta içinde ağrı çok hafifledi ve normal hayatımda bileğimle her hareketi yapabiliyorum.elimi dik tutunca sorun olmuyor ama yukarı aşağı oynatınca ağrı oluyordu 2.5 ayın sonunda sadece yukarı doğru oynatınca ağrım kaldı. 1ay önce body e başladım elim yüzünden şınav çekemiyorum ve bench presste çok korkuyorum çünkü bileğimi dik tutmadığım an elimde halter varken ağrı oluyor.doktora gitseydim bu zamana kadar giderdim biraz yardımcı olursanız sevinirim.kırık olsa bu zamana kaynardı ne var acaba çatlak olabilir diye düşünüyorum uzun sürede geçer çatlak.

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence röntgen çektirmekte çok geç kalmışsınız. Zararın neresinde dönülürse kârdır. Bu kadar uzun süren bir rahatsızlık var ortada, zamanında röntgen çekilse ve gereken tedavi uygulansa bu kadar sürer miydi ?

Ağrının bilekte net olarak nerede olduğunu bilmeden doktorlar bile kesin bir yanıt veremezler. Kırık mı çatlak mı ya da başka birşey mi... En iyisi ufak bir muayene.

salvadore_xp bunu beğendi.
  3. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    aynı şey banada oldu.doktora gittim röntgen çektirdim.hiçbirşey yok dedi.1,5 sene civarii bir süre sonra ancak geçti.ama hala yumuk atarken hafif bir acı hissediyorum

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Bloodist doktor anlayamadı ve halen arasıra ağrı hissediyorsan burkulmanın dışında büyük ihtimal çatlamıştır. Çoğu doktor çatlakları anlamada zorlanıyor dikkat etmedikleri için. Benim de bileğim çatlamıştı doktor bana keşke kırılsaydı kırık daha iyidir demişti çünkü çatlağa müdahale etmiyorlar sadece alçıya alıyorlar ve böylece o aradaki boşluk derecesine göre iyileşme değişiyor. Bana ağrı yapabilir demişdi ama şükür ki ağrı sızı hiç bişi yok.

Sayfayı Paylaş