bilek bilek bilek ...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kng0909 tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bu tarz konun bır cok kez acılmıstır muhtemeln belkıde bır cogumuzun sorunudur.

benım bıleklerım cok ınce yanı oyle kı angelına jolıe nın bıleklerı ıle nerede ıse aynı( ben 1.75 boyunda 73 kılo tahmınımce yuzde 13 yag kutlesınde olan bir erkegım bunuda belırtmek :D) 8 9 aydır gayet basarılı ve duzenlı spor salonuna gıtmekteyım besın desteklerı ve beslenmeme cok dıkkat etmekteyım . bundan 3 ay kadar once bıleklerın ( bılekten kastım saat taktıgımız kısım ) zayıf gucsuz durumda ıdı. bunun gayet farkında ıdım . 2.er gun ara ıle dewamlı olarak bılek calısmaya basladım . sonucu olarak bıleklerım dahada ınceldı. daha bı uyuz oldum. bılek calısmayı komple bıraktım . 2 ay sonra bıleklerımın yıne ınceldıgını fark ettım . 60 kılo yu gecen her agırlıkta once bıleklerım zorlanma agrısı sekılınde agrımaya baslıyor. tabı bu surec sonunda bıleklerım ıncelı lakı daha onceden 5 kılo ıle rahatca bılek calısabılırken su anda 13 kılo ıle rahatca calısabılıyorum .yenı yaptıgım program ıle haftada 2 gun bılek calısıyorum . bunlardan sadece 1 ı sadece bılek maksımum agırlıkla calısıyorum ole bıldıgınce zorluyorak .

sızce sorun ney ne yapmalıyım ... onerılerınızı beklıyorum

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bilek kısmı kalınlaştırılmaz bileğin üstü kalınlaştırılabilir benimde bileğim kendime göre çok ince ama ön kolu büyüterek estetik görünüş elde edilebilir.

3. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    hocam dogru dıyorsun ama eskı kalınlıgına oranla kuculdugunu hıssedıyorum . kuculuyorsa yavasda olsa kalınlasa bılır gıbı gelıyor. mesela bazı arkdaslar bıleklerınde kas bogumları hıssedılırken . bende dırek kemık et fılan yok sankı arada. sankı body baslamadan oncekı gogus halıme benzıo sankı uzerınde hıc kas yokmus gıbı . ama calıstım onlar oldu bundada bole bı husus varmıs gıbı gelıo sankı

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tam ben overtraining demeden sen "bileklerim zorlanma ağrısı şeklinde" diye cümleyi koymuşsun zaten onaylar şekilde...
    Bilek yapısı genetikdir, kimi insanda incedir kimisinde kalın... Çalışarak oraya et eklemen yani kas kütlesi eklemen mümkün değil! Çünkü yeni kas kütlesini alan en son yerdir bu yüzden imkansıza yakın zordur...
    Ama bilek gücü ayrı bir şeydir; bunun bileğinizin kaç cm olduğu ile alakası yoktur! Overtraining olmadan düzgün bir şekilde bilek çalışmalarının yapan birinin başta flexor olmak üzere ön kol kasları güçlenir, kütlede alır! Bileğe asıl gücünü veren bu kaslardır!
    Bu ön kol kaslarını ihmal etmeyen vg ciler bir çok alanda bunun avantajını görürler... Bench press den tutunda aklına gelebilecek bir çok harekette ağırlığı ilk önce bu kaslar yer. O yüzden ön kol kası kuvvetli olanlar biraz daha zorlanmadan her harekette ağırlık arttırır...
    Başkaca sporcular içinde geçerlidir; isterse bileğin 10cm inceliğinde olsun flexorun ne kadar kuvvetliyse o kadar iyi yumruk atarsın ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Çok dpüru demişsin ön kol kasları çok önemlidir judo güreş bu sporları yapan insanların kesinlikle çalışması lazım.

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş