Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tendinit olan var mı aranızda? Benim tendonlar ödem yapmış dedi doktor , hiçbirşey yapma dedi sol kolla , 4 gün idman yapmadım , sonrada sol kolla dumbell curl yapamadım içe dönüş rotasyonda acıyordu , hammer curlda sıkıntı yoktu , 3-4 ay hammer çalıştım sadece bicepste tabi doktor dediğinden bu yana çok zaman geçti , doktor dediğinde sol kolla dumbell curl pozisyonunda 2 kitap bilen kaldıramıyordum , bu 3-4 ayda herşey geçti , şimdi dumbell curl yapabiliyorum hemde ağır kilolaradada başladım ama doktorun dediği şeyleri pek yapmadım.Şimdi rotasyonu içe baskılayınca yine zorlama başladı biraz ama ortopediye yine gittim ben anlamam deyip bu sefer fizyoterapiye yolladı biri bişeyler sallıyor hiç spor yapmıcan diyor yapıyorum , yinede geçiyor , biiri benim görevim değil diyor bu ortopedicilerden hiçbirşey olmaz.İnş yakında fizyoterapiye gidicem , acaba bilek tendonların ödem olan hiç var mı aramızda?

2. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    MR da mayii artışı diyor benimkinde yani sıvı birikmesi.Bence iyileşiyor da olsa ortopedistin veya doktorun tavsiyesini dinlemelisin. Doktorlar aslında anlamıyor değil.Birçoğu anlıyor. Fakat sıra çok olduğu ve hasta sayısı fazla olduğu için çok ilgilenme şansı yok gibi.Çünkü sırada 50 tane adam var. Kişi başı iki üç dakika süresi var yani alınan sıra numarası kadar adamı bitirecek. Yani seri üretim gibi gidiyor. Herkezin başı kalabalık olduğu için herkez birbirine yollamaya çalışıyor. Aslında sıra çok olmayan kalabalık olmayan doktorun rahat inceleyebileceği bir hastanede muayene olmak gerek. O da büyük şehirlerde malesef yok özeller dahil hepsinde kapıda kuyruk.

3. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    sir dirseğe uzanan tendonda yaşadım benzerini,orayada yazmıştım.ödemin üzerine gidersen iltihap olur iltihap oluncada kronikleşiyor.itiş harketlerinin hepsinde ağrı yapıyodu bende.çalışacak hareket yok diye mecbur üzerine gittim.en son ızdırap olmaya başlamıştı.ortopedist,fizik tedavi falan onların tedavi fix krem,buz,ağrı kesici verip yolluyolar.bi ara ev ağrı kesici krem doldu.geçmezse kortizon iğnesi ol diyolar.büyük ihtimal sanada öyle derler.spor hekimi bulabilirsen daha iyi olabilir.kortizon ödem,iltihap ne varsa dağıtıyor ama kolu da hassaslaştırıyor.6 hafta ara vermek gerekiyodu ben 1 hafta sonra geçti diye antreman yapmaya çalıştım kolun iç tarafında sorun yaşadım bu sefer.iğneyi olalı 2.5 ay oldu 1 aydır sorun yok çok şükür.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    aynen spor hekimleride oluyor , fizyoterapistin sırasını bikere kaçırdım ona mı gitsem acaba , bilek güreşi mini turnuvaya katıldım , seneyede katılmayı hedefliyorum , kortizol bilemiyorum aşırı kilo aldırıyordu son noktada , benim sol kol içe rotasyon sonuna kadar getirince acıyor , siz tedaviyi spor hekimiylemi devam ettiniz?

5. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    sir enjeksiyonu ödem iltihap olan yere bi tane oluyosun.ödemli yeri parmağınla yoklarsan zaten bulursun tek ufak bi nokta oluyor.ordan yayılıyo ağrı.kilo alma,su toplama falan kortizon haplarında düzenli kullanırsan olur.beni etki gösterdiğinde bi iki gün aptal etmişti onun dışında bi yan etki görmedim.hastanedekilere uyuz olunca tıp fakültesine gittim.fakültedeki doktorda iğneyi sık önermiyoruz rıdvanda aşil tendonundan oluyodu sonra bi sakatlandı toparlayamadı falan dedi.fizyoterapistede git sen gene,farklı bi şey söyler belki.bence fazla zorlama,kolun iç tarafı daha çabuk iyileşiyor diye okumuştum yanlış hatırlamıyosam.geçmez yine kötüye giderse olursun iğneyi.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    sol kol dirsegimden ben de aynisini cektim. arastirdim sordum sorusturdum caresi yok gibi bisiy. steroid olmadan cozulmuyor gibi. ama bi alternaif tipciyla tanistim sülük tedavisiyle iyilestiriyoruz dedi bilmiyorum ne kadar dogru bi bakmani oneriim. ancak belirtmek isterim ki elektroterapiye kadar hepsi bu konuda caresiz. bos yere ne parani ne de zamanini harcama.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yani sizde pushdown ve lying barbell extension hareketini yaparken dirseğiniz acıyor değil mi? O dediğiniz anabolik decaydı galiba kemiklerede destek veriyordu , ama onu pek düşünmüyorum.

8. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    biceps ve onkolun dahil oldugu her harekette agri oluyordu. biceps calisirken hatta diger kola gore daha fazla kanlanma ve hafif kasinma oluyordu antrenmani yarida kestigim cok olmustur korkumdan. ama ne ilerledi ne gecti pek bi zarari yok gibi. bilek guresi ve halat yapan herkeste kronik zaten. evet kardesim eklem ve tendonu onarip kuvvetlendiriyor.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  9. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Deca kürlerinde yanında başka bir steroid daha veriyorlar. Nedenini bilmiyorum.Tek başına deca kullanılan kür görmedim. Ben 5 ayı doldurdum. Daha yi durumdayım.Ama doktor 6 ayda iyileşir demişti. 1 ay sonra 6 ay dolacak tam iyi olacak gibi görünmüyor. Yani günlük işleri yapsamda antrenman yapamam. Sonuç olarak daha detaylı inceleme yapabilecek bir doktora gideceğim. Artık artroskopi mi yapar kortizol mü enjekte eder daha fazla dinlen mi der bilmiyorum. Ama 6 ayın bitiminde sağlam antrenmana başlamak istiyordum.Şimdi bu mümkün görünmüyor.Bu da beni hayalkırıklığına uğratıyor.

10. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    yorumların hepsini okumaya fırsatım olmadı ama anladığım kadarıyla benzer problemler.
    Bilek/dirsek ortasında avuç içine bakan yönde meydana gelen kronik ağrı.
    Bu ağrı kimi zaman sinirler vasıtasıyla omuza veya kolun diğer taraflarına geçebiliyor
    Konuyla ilgili benim yorumum;
    Herkes dahil olmasada geçmişte ve günümüzde gelen yoğun bilgisayar kullanımı akabinde diğer işlerle beraber sağ kola olduğundan fazla yüklenmeyle oluşan bir durum
    Bu ağrılar kimisinde ters bir hareketle,kimisinde haddinden fazla kilo ile çalışırken (özellikle barbell curl) meydana geliyor..
    Benim bununla ilgili çözüm önerim;
    Ağrının olmuşmasından itibaren 1.5-2 hafta süreyle istirahat edip
    Ağrıyı oluşturan hareketi ve kilo'yu tespit ederek = kg'yı azaltmak veya hareketi yapmamak.

Tabii ki en sağlıklı yöntem hiç yüklenmemek fakat böyle bir şey isteseydiniz zaten burada olmazdınız...
    Bu ağrı ne yazık ki geçmiyor steroid veya kortizol hormonu belki çözüm olabilir fakat gene dediğim gibi bunları kullanmak isteseydiniz zaten burayı okuyor olmazdınız.
    Ameliyatta nitekim bana göre tehlikeli bir seçenek olurdu.
    Koruma ekipmanları , kremler,ilaçlar , dinlendirmek genelde hepsi geçiçi yöntemler
    Aynı hareketi ağır bir şekilde yaptığınız taktirde muhtemelen genel nüks eder.

11. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hemen hemen 6 ayı doldurdum.Bu süreçte çok nadir antrenman yaptım.Onu da son derece dikkatli yaptım. Doktora gittim. Ağırlık çalışabileceğimi ama birkaç ay daha normalde yaptığım kadar yüklenmemem gerektiğini söyledi. Son zamanlarda birkaç kez denizde aquagym çalıştım. Bunun için bir yüzdüren kemer bir de zaman tutmak için sugeçirmez saat aldım. Şimdilik memnunum.Bileği zorlamamak için el paleti almadım.

12. sarp ziyagil

sarp ziyagil Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bende sol bileğimde o top kemik kısmından sakatlandım sadece barbell curl yapınca ağrı yapıyor sizce ne yapmalıyım bide bu ağrı geçer mi gerekirse 1 ay 2 ay gitmem

13. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Geçmiş olsun. Benim çok şükür iyileşti gibi ama bir süre daha yoğun antrenmana girmeyeceğim.Nasılsa bu yazın da sonuna doğru yaklaşıyoruz.
    Ben ne yapıyorum onu daha detaylı söyliyim. Belki işinize yarar.
    Bir tane aquagym yüzdüren kemer aldım.
    http://www.decathlon.com.tr/aquagym-batmaz-kemer-id_8216391.html
    Bir tane su geçirmez saat aldım.
    http://www.decathlon.com.tr/w100-m-kronometreli-saat-id_8332129.html
    Suyun içerisinde bunlarla bacakları çalıştırıyorum. Bisiklet hareketi yüzme hareketi. Karna çekip itme hareketi. Kolları da el çırpma , dairesel hareketler, su üzerinde klama hareketi vb hareketlerle çalıştırıyorum. Ele palet vs takmazsanız bilekte zorlanma olmayacaktır. Bir önerme veya deneyimdir. Tekrar geçmiş olsun.

14. Akif Kemal Aksu

Akif Kemal Aksu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul - Kayseri
    hocam konuya 4 sene sonra dahil oluyorum ama ne yaptınız ağrınıza çözüm bulabildiniz mi bu ağrı yüzünden kol çalışamıyorum

15. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bende aynı sorunla karşılaştım 2 ay oldu sanırım. z barla curl hareketinde özellikle canımı yakıyordu.
    Ağrıyan yerinize vuran hareketleri yapmayın arkadaşlar o bölgeyi çalıştırabileceğiniz alternatif hareketler araştırın onlarla çalışın. Örnek vermek gerekirse bicepsde çekiç hareketi oraya vurmuyor tavsiye ederim. Oturarak dirseği dizinize koyarak yaptığınız curlda vurmuyor bende vsvs.
    Benim 2 ay geçti bugün bi z barla curl çalışayım dedim. Çok hafif hissettim ağrıyı , tamamen geçene kadar çalışmayı düşünmüyorum oraya vuran hareketlerle.

16. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    8 ay önce bunu yazmışım.. Allaha şükür benim geçti.. kol idmanlarında çok ağır girmiyorum artık ..
    Aynı sorunu yaşayanlar kol çalışmaya bir süre ara verip en azından bu süre zarfında hafif çalışıp , ağrı geçtiğinde bilekleri zorlamayacak bir kilo ile çalışsın

17. themortician33

themortician33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bilek ağrısı için benim yaptığımı söyleyeyim. önceden ağırlık çalışırken çok büyük ağırlıklara girip biceps haricinde tüm kasları çalıştırıp (buna bileklerde dahil ) bicepsleri çalıştıramamamdan kaynaklı olduğunu anladım. Hatta benim bilekte kıkırdaksı yapıdan bir şey oluşmuştu. doktor fazla ağır çalışma dedi. sonra okul yüzünden bir süre ara vermek zorunda kaldım. kendiliğinden geçti. hareketleri daha doğru yaparsan bileğine zarar vermezsen bi problem olmaz.bu benim görüşüm. biraz dinlendirsen iyi olur bilekleri

18. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    aynısı bana oluyodu eskiden salondaki hoca sağolsun tam sakatlık olcak hareketler veriyodu yaptıktan sonra acı çekiyodum acının üstüne devam ediyodum iyiki bıraktım o salonu

19. Akif Kemal Aksu

Akif Kemal Aksu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul - Kayseri
    Arkadaşlar benim bileğin biraz yukarısında biceps çalışırken ağırlığı bıraktıpım anda oluşan bir ağrım vardı doktora gittim bunun n fazla ağır kaldırdığımdan dolayı ödem birikmesi olmuş eğer o bölgeyi 1 2 hafta dinlendirirseniz ödem önleyici ve ağrı kesici özelliği olan jelle beslerseniz bu şikayetinizden kurtulabilirsiniz

20. alp94

alp94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler herkese meraba,tüm yorumları okuyamadım ama aynı rahatsızlıktan bende de olduğu için yeni konu açma imkanı hissetmedim.Öncelikle rahatsızlığım durup dururken başladı ve sadece bench presste 5 tekrar yapabildiğim kiloya girince oldu.Sonraki hafta artık boş barla ısınırken bile bilekler ağrıyodu.Ama bu yalnız benchte oluyordu.Ben de ortopediste gittim ödem var dedi 3-5 gün dinlendir vesaire.Mr için başka doktora gittim kortizon dedi.Tabi bu arada 2 hafta geçti ben dinlendiriyorum ama baş parmak hareket kabiliyeti sıfıra yakına indir spor yapmadığım halde.Spor hekimine gittim baş parmakta kırık var dedi ... Ödem de cabası tabi hem tendinit hem kırık var.İşin kötüsü benchte nasıl parmağı kırdık anlamadım.Tüm doktorların dediği dinlendirmem.Ama dinlendikçe daha kötü oluyor parmaklarım ve bileğim.Yaşadığımı yaşayan var mı bilmiyorum ama psikolojik olarak resmen çöktüm.Yemeden içmeden de kesildim vücut resmen eriyor bu da ayrı moralimi bozuyor.Ben hiç bilek çalışmıyordum sanırım ondan olmuş olabilir. Önerileriniz nelerdir ? Şunu da belirteyim omzuma önceden bursit teşhisi konmuştu,bir ay dinlendirdim doktorların dediği hiçbir tedaviyi uygulamadım ve hiçbir sıkıntı kalmadı.Bunda da umarım öyle olur.Baş parmağa ağırlık vermeden biceps triceps sırt kanat gibi çekme ve kaldırma hareketleri yapmayı düşünüyorum çünkü sporsuzluk can sıkıcı.Lakin göğüsü ve omuzu nasıl çalışmalıyım yardımcı olabilecek var mı ? Fly machine düşünüyorum göğüse ama omuz işi canımı sıkıyor. Acaba doktorları dinlemeyip hafif kiloda idmana mı girmek lazım ? Sonuçta bırak doktoru internete bile girme imkanı olmayan adamlar ağırlık kaldırıyor,ameleler neler neler kaldırıyor.Tedavi,doğru düzgün dinlendime yok.Kafam çok karışık arkadaşlar.....

Sayfayı Paylaş