Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Reverse Barbell Curl hareketini yaparken bileğimi incittim weightlifter Hafif ağrı oldu ve daha devam ediyor doktor arkadaşım bi krem önerdi akşamları sürdüm fakat pek fazla fayda göremedim.Ağrı azaldı fakat tam yokolmadı.1 ay oldu henüz bilek çalışamıyorum . Bide triceps çalışırken ağır giremiyorum.

Bilek ağrısı neden çabuk iyileşmezki veya başka bir yöntemi varmı .

ilkerbağ bunu beğendi.
  2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bnce ağrın tamamen geçene kadar eline ağrlık alma.yaklaaşık 1 ay önce bnmde başıma geldi ve böyle konu açmştm.1 ay elime ağrlık almadm.krem kullandm.ve yavaş yavaş geçti.sana da tercih ederim.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kremin hangisi olduğunu bilmiyorum ama sadece akşamları sürüleceğinden eminmisin..analjezik-antienflamatuvar-myorölaksan türevi birşeydir muhtemelen..ödem-iltihap dağıtmada aslında etkisiz gibi gözükselerde etkilidirler..kullanımını birdaha inceleyin..enaz birhafta kadar çalışmaya ara verin..

buarada reverse curl'ü ez bar ile yapmadınız mı? nasıl bir ağrı oluştu..anidenmi..

zira klasik düz bar ağrısı ise ez bar size yardımcı olacaktır..zamanla alışacağınız düzeyde azalacaktır..

Son düzenleme: 11 Mart 2008
  4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben ara vermeyi düşünmüyorum çünkü triceps çalışmamda sadece hafif ağrım oluyor .Bu yaza kadar aralıksız devam etmek istiyorum bu sene kendimi toparlamaya karar verdim çünkü sen hangi kremi kullandın acaba ?

DeaqLe bunu beğendi.
  5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    camfolin diye bir krem kullanıyordum şimdi bıraktım o kremi lassonil kullanmaya başladım bugün bakalım nasıl olcak inşallah iyi gelir.
    düz bar ile yapıyordum hareketi reverse b.churlde 2. gün bilek çalışmamdı galiba ağır girilmemesi gereken bir hareket ben bar a 5 kiloluk plakaları takmıştım duh belki ağır geldi.
    şimdilik bilek çalışmıyorum .

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  7. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bugün başka bir doktora gittim bilek ağrım geçmediğini lassonil kullandığımı söyledim bir sprey ve antibiyotik gibi bişiy verdi spora en az 10 gün ara verrmemi istedi.
    Mecburen ara veriyorum spora bu tür ağrılar kısa zamanda geçmezse zamanla yerleşiyormuş benim bilek ağrımda yerleşmeye başlamış gibi öyle söyledi.
    Eğer bu 10 gün içinde ağrım geçmezse kortizon iğnesimi öyle bişiy yapıcakmış ama o iğneyi yaparsa spora uzun bir süre ara vermem gerekeceğini söyledi.
    Arkadaşlar bu tür bilek ağrısı çeken arkjadaşlar varsa ihmal etmeden doktora gitsin

svmszcck bunu beğendi.
  8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benim de sol bilegimde bir agri var. Ozellikle bilegimi asagi dogru bukerken belli bir noktayi gecince agri aciya donusuyor. Agrinin nasil basladigini bilmiyorum ( antereman da olabilir, gece uyurken ustune de yatmis olabilirim). Tavsiyelerinizi bekliyorum.

9. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 haftadır sol bilekte daha fazla olmak üzere bileklerimde ağrı var. Sanırım ön kol çalışırken oldu. Ağrılar 2 hafta geçmesine rağmen hafiflemedi ara vermeden geçmeyeceğini düşünüyorum. Bu yüzden 2 hafta ara verdim bb ye. Bu süre zarfında sadece cardio ve sıkı bir diet yapacam. Umarım 2 haftada geçer tüm ağrılar.

10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    MT bende bilek çalışırken ağrım olmuştu ve devam ediyor ağrılarım zaman kaybetmeden doktoruna görünürsen iyi olur

11. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    doggetman antreman sırasında bileğimi incittiğimi anlayacak şekilde bir ağrı olmadı. Ertesi gün marketten aldığım sütleri taşırken bileğime inanılmaz bir ağrı girdi ozaman bileğimin incindiğini anladım ve 2 haftadırda bu ağrılar var. Sadece barber curl yaparken çok ağrı yapıyor.

Ayrıca bilek çalışması sırasında çok ağır girmedim yani herzaman girdiğim ağırlıklar ve hareketlerdi. 1 aydır baya yoğun çalışıyorum. Genel olarak 6-8 hareket yapabileceğim ağırlıklarla çalıştım (önkol hareketleri hariç). Bundanda kaynaklanmış olabilir.

Birde bb ile hiç uğraşmazken dahi yılda 1-2 kez bileklerimde ağrı oluşurdu. Sabah kalktığımda bir bakmışım bileğim ağrıyor. Sanırım gece yatarken incitiyordum.

Bakalım eğer 2 haftaya bişey değişmezse dediğin gibi yaparım. Böyle kendini kaptırmış giderken ara vermek hiç hoş olmuyor :[.

12. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. Bende de bileğimin hemen iç alt tarafından dirseğime doğru uzanan içten gelen bir ağrı vardı(sanki kemiğimi içerden kesiyorlar gibi).. Bilek güreşinde sakatladığımı biliyorum. Sol pazumu sıkamıyordum barbell curl ve türevi hareketlerde ağlayacak gibi oluyordum titriyordu sol elim. Üzerine hafif kilo kullanarak gittim.Hiç ara vermedim. Isındıkça geçiyordu çünkü ağrı, sonra soğuduğunda tekrar başlıyordu, tam 2 aydır böyle..
    Şimdi şimdi kendine gelmeye başladı. Antremandan önce iyice ısındır bileğini ve kol çalışacağın gün kolun ilk hareketini hafif kilo ile en az 2*15 çalış, sonra kiloyu arttır.
    Gerçi sorun farklı olabilir, en sağlıklısı doktora görünmek, ben sadece tecrübemi aktarmak istedim.

Unutmadan önemli bir hususa değinmek istiyorum. Vg ye yeni başlamış arkadaşlara hemen ilaç veriyorlar ve daha tendonları güçlenmemiş,eklemleri zayıf arkadaşlar ilacında etkisi ile abanıyorlar kiloya ve netice olarak kronik eklem sakatlanmaları meydana geliyor.Öncelikle sıkı naturel bir alt yapı oluşturmadan kür uygulamak çok tehlikeli ve sağlıksız.Bu tip sakatlanmalara rastladığım için bahsetmek istedim.Kolay gelsin.

Son düzenleme: 12 Mart 2008
    MT bunu beğendi.
  13. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ben de aynı dertten muzdaribim.
    dün glucosamin adındabir ürün aldım eklemleriçin oldukça faydalı olduğunu duydum eğer faydasını görürsem sizinle paylaşırım.veya tecrübe etmiş arkadaşlar varsa paylaşımda bulunurlarsa çok iyi olur.

MT bunu beğendi.
  14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    burdan tecrübe ve bilgileri alabilirsiniz
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glucosamine-sulfate-t2529.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glukosamin-hakkinda-hersey-t11162.html

Büyüksef41 bunu beğendi.
  15. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bench press'te bilek ağrısı

beyler bench press yaparken feci bi bilek ağrısı oluyor. ama antremandan sonra kalıcı bi ağrı değil sadece çalışırken oluyor. ve yuksek kilo basmamı engelliyor. 60 kg gibi bi ağırlıkta kalıyorum genelde. bilek ağrım olmasa 65 yapabileceğimi düşünüyorum ama korkudan ve ağrıdan deneyemiyorum. bileğim ince 16 cm civarında. sakatlamaktan korkuyorum ve gelişmemde engel oluşturuyor buda. tavsiyeleriniz nedir. ağrı antremandan 10 dk sonra fln gidiyor. piramit şeklinde çalışıyorum.

16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Barı tutuşunuz yanlış olabilir. Bazı arkadaşlar barla çalışırken barı parmaklarına doğru hafifçe kaçırabiliyor ve bu da bilek ağrısına neden oluyor. Birkaç kez benim de başıma gelmişti. Bu tip durumlar bir harekete vücut yatkın olmadığında veya hareketi uzun bir süreden sonra tekrar yapmaya başladığınızda olabiliyor. Bunu bir gözden geçirebilirsiniz ya da daha önceden bir sakatlık yaşamışsanız bu da nüksediyor olabilir idmanlarda hafif hafif.
    Bu konuyla alakalı 2tane başlık buldum umarım işinize yarar.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kol-bile-imde-r-t8084.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bilek-r-s-t11837.html

bonatschi bunu beğendi.
  17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    FakeAccount,

Başlığınızı ilgili konuyla birleştirdim.
    Bundan sonra biraz daha fazla arama yapmanızı rica ederim.

18. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çalıştığım zamanlar bende de bilek ağrısı oluyor. Bileklerimi ilk defa yorduğumdan kaynaklandığını düşünüyorum :S...

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benim bilegimdeki agri da ara vermeme ragmen gecmedi. Ustelik su an bilegim cok hassas, diger elimle sakat bilegimi kavrayip biraz bastirdigimda problemli yeri ufak bir aci ile hissediyorum. Buraya bir resim ekliyorum, ve sakatligin oldugu bolgeyi okla gosterdim size daha iyi fikir vermesi acisindan. Aci hatti bilegin gosterdigim yaninda elimin uzerine dogru hafif capraz bir sekilde isaret parmagi yonunde devam ediyor. Diger basliklari okudum, ama tam olarak benimkine benzer olup olmadiklarini anlamadigim icin yeni bir mesaj yollamaya karar verdim.

Sakatlik uzun suredir devam ediyor, yaklasik 2 ay once bench press'te kilolarin yari yariya dustugunu farkedince ara verdim bir-iki hafta, sonra doktora gittim (bu arada gerekli buyun takviyeleri aliyorum ve doktora gittigimde (ki uzman degildi kendisi) buyuk ihtimalle fazla zorlamis oldugumu agirlik kaldirmayi bir sure tamamen birakmami tembih edip anti-inflammatory ilac ve B vitamini kompleksi verip yollamisti), sonra bir iki hafta daha ara verdim. Yaklasik son bir aydir sadece hafif kilolarla hammer curl yapiyorum, bench press yerine de yumruk ustu sinava gectim bilegim bukulmesin diye, fakat maalesef bir iyilesme kaydemedim. Su anda da iyiye gidecegine kotuye gidiyor gibi gozukuyor. Benimkine benzer bir sakatligi olan var mi? Veya sakatligimin tam teshisini koyabilecek olan? Agirlik calismayi bir sure tamamen birakmadan bu sakatligi atlatmanin yolu yok galiba :(. Bir uzmana da gitmem gerekiyor gibi ama bu lanet ukede doktorlar cok pahali!(Turkiye degil :))

Ekli Dosyalar:

20. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    anixmandros pisiform kemiğinizdemi sorun var yoksa ulnadamı? burdan tam şecemiyorum. birde tam olarak ne olduğunu ne hareketi yapınca acıdığını söylermisiniz. nekadar süre devam ettiğini. doktorunuzun ne söylediğini. etraflıca yazarmısınız.

aneximandros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş