Bilek çalışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordalpa tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhabalar sorum şu olacak benim evde 3kg ve 5kg lik dumbell larım var onlarla flexor hocanın hareketlerini yapıyorum kol çalışıyorum mesela bu kol antremanlarının bileğe etkisi var mı yani biceps ve triceps gelişirken aynı zamanda bilekte gelişiyomu? Ayrıca dumbell larla evde yapabileceğim bilek hareketleri neler yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkürler...

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    twist hareketini yapabilirsin . bilek diğer kaslara nazaran daha az gelişir ...

3. lordalpa

lordalpa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bu twist hareketinin resimli yapılışını koyabilirmisin???

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    özür dilerim hareketin ismini yanlış yazmışım . wrist curl olucaktı . BURDAKİ linkte bilek egzersizlerinin nasıl yapıldığı var birdaha konu açmadan arama yapın ...

lordalpa bunu beğendi.
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    twist bel ve yan boxor kasları ıcın.Trapez~ in verdigi link dısında bilek maskası alabilirsin bende var cok etkisini gördüm ama sadece ön tarafı calıstırıyor.

lordalpa bunu beğendi.
  6. armagan

armagan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önkol ve bilek

Özür dileyerek başlamak istedim çünkü forumda konuyu açacak bir yer bulamadım ama bu konuyla ilgili bir soru sormak istiyorum :)

Önkol ve bilek kaslarımı geliştiricem önceden 5 kg ile çalışmıştım şimdi ayarlanabilir 10 kg dambıl set alıcam. ikisinide aynı gün içinde yapmamın bir eksisi varmı acaba??? Birde önkol çalıştıktan sonra kaç dk sonra bilek hareketlerine geçebilirim???

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Wirst Curl , Reverse Wirst Curl yapılabilir.Bilek hareketi yapmadan bileğin ne kadar gelişceği bir muammadır :)

8. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    İlla bir ağırlık setine veya spor aletlerine ihtiyacınız yok.Benim önerim bir barda kendinizi asılı tutmaya çalışın veya bir bar düşünelim.Ortasına havluyu koyalım havlu tam ortadan ikiye bölünsün , her iki tarafta eşit uzunlukta olsun sol elinizi sağ tarafa sağ tarafıda sol havlunun ucuna tutarak havada asılı kalmayı deneyin.Taş gibi kollarınız olur fakat kollarınızın hacmini arttırmak isterseniz ağırlık şart. dumbelllls

Sayfayı Paylaş