Bileğin diğer haraketlere etkisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 29 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bench presste ohp de deadliftte felan bileklerim baya baya ağrıyor. yani bench press girince göğüsü çok hissedemiyorum bile :D ohp de hadi en azından acıya acıya bişeyler yapıyorum ama deadliftte daha 70 kg da elimden kayıyo arada. yani bilek için ekstra çalışmayı zaten düşünüyorumda sizce ne yapsam bu harakterlerden tam verim alamıyomuyorum şuan ?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    deadlift'te elinden kayması olayı bilekten ziyade önkol kaslarıyla ilgili. mixed grip yapyor musun ? tebeşirsiz takılıyorsan elinden kayabilir , tabi tebeşir olsa da kayabilir kavrama gücün zayıfsa. deadlift'e yönelik kavrama çalışması için tavsiyem barbell holds ( deadlift yaptıktan sonra elinden kayana kadar tutmak ) ve plate pinching ( plakaları parmak ucuyla kıstırıp kayana kadar tutmak) . bench vb. hareketlerde ise o kısımların ağrıması bilek eklemiyle ilgilidir daha çok. wrist wrap denen sargıyı bileğine sararsan daha rahat edebilirsin.

abseto bunu beğendi.
  3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler :) genelde antremandan sonra farmers walkng yapıyorum yani dediğinizle aynı görevi görüyor her deadliftten sonra yaparım onuda :D bide onu yaparken son set mi yapiyim ? :D ve tebeşir felan yok hatta küçücük salon imkan baya az :D mixed grip de yapmıyorum yarın öyle denerim :D ve plate pinching de denerim tabi şimdi çok tutamam heralde ama :D bide onu dumbella yapsam olur dimi ? diğer bir sorumda wrist wrap dediğiniz sadece eldiven gibi olan mı yoksa o sarılan kısım mı ? çünkü pek önerilmiyo diye biliyorum sonuçta deadliftte felan ağırlığı kaldırmaya yardımcı olsada tutuş gücümüzün artışı daha yavaş olur diye biliyorum :) şimdiden teşekkürler çok yardımcı oldunuz :)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    double overhand ile deadlift yapma şansın yok zaten , ya hook grip yapacaksın ya mixed. barbell holds ve plate pinching'i antrenman sonu ekleyebilirsin evet. dumbella daha zor olur muhtemelen , plakayla yap. wrist wraps dediğim şey sargı bezi gibi bileğini saracak bir ekipman , lifting straps ile karışmasın. kavrama gücüne bi etki sağlamaz , bench press gibi hareketlerde bileklerinin daha stabil durmasını sağlar.

abseto bunu beğendi.
  5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkür ederim bide bende bi eldiven vardı delta markalı deri diye geçiyo 10 liralık birşey oda bileği kapsıyor etkisi olur mu yani onu düzenli kullansammı sizce ? :) veya yeni bir eldiven mi alsam yorumlardan iyi gibi gelmiştide. (reklam olmuyorsa http://www.hepsiburada.com/delta-gees-body-eldiven-p-SPORDELTAGEES-S ) bide dumbell daha zorsa faydasıda daha iyi görülmezmi :D yani kilo belki daha az çıkar ama sorun olmaz yani 10 kilo 20 kilo zamanla oldukça arttırırım :D bide bunu farmers carryden sonra felan mı yapsam ? sonuçta o önkol daha çok. bunu yaptıktan sonrada onu yapamam heralde :)

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    eldiven kullanmanı tavsiye etmem hiç alma bence. plate pinching'i aşağıdaki fotoğraftaki gibi yapacaksın , dumbell ile daha zor olur bence çünkü parmaklarının tamamını kapsayamaz sadece parmak ucundan tutmak zorunda kalırsın sanırım o yüzden gerek yok. ikişer tane 5 kiloluk plakayla yap bunu , zor olur yeterince. farmer's carry yapacak yer varsa salonda barbell holds yapmana gerek yok hemen hemen aynı şey zaten. plate pinching ile farmer's carry'nin sırası çok da önemli değil ama farmer's carry'i önce yaparsan daha iyi olur bence.

abseto bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler bide önce farmers varry sonra bunu yaparımda şimdi farmers carryde amaç sadece elde tutmak değilmi yani yürüyünde diyolarda yürümenin amacı ne ? :D yürümesek olmazmı yani :D yürürümde sorun olmazda merak ettim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2016 ---
    Bide farmers carryde tutarken o ağırlık parmak uçlarına gelcek şekilde mi tutuyoruz yoksa elin içiyle mi tutuyoruz yani biraz bileği bükerek mi ?

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    farmer's carry'de normalde yürümen beklenir , öyle yapınca bütün vücut egzersizine dönüşüyor ve daha zor hale geliyor. core bölgesi için yani karın kasları ve bel için daha zorlayıcı oluyor genel olarak tavsiye edilen yürüyerek yapılması ama olduğun yerde durarak da yapabilirsin o zaman da barbell holds ile aynı kapıya çıkmış oluyor. parmak ucuyla değil evet iyice kavra barı.

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    anladım :) o zaman bundan sonra her antreman sonu farmers carry yaparım dayanamicak hale gelince bırakır 1-2 dk dinlenip barbell holds yaparım :) zaten bişeyi tutcak güç kalmaz öyle antreman biter :D

Sayfayı Paylaş