Bileğim Çatladı yardım...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve osman1907 tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 Hafta önce halı saha macında sol el bileğimin üstüne düştüm geçer diye hastaneye gitmedim geçen hafta dayanamadım gittim röntgen çektirdim çatlak alçıya alalm dedi doktor aldırmadım sardım kolumu bu ara fazla acımıyor ilk günler bırakın bench pres yapmayı şınav çekemyordum şimdi şınav çekebiliyorum kondisyona gitmedim bench pres yapıp yapamdığımı bilmiyorum sizce ne zaman çalşmalara tekrar başlamalıyım ? Yaşım 18 yaz geliyo acil definasyon çalışmalarıma başlamam lazım

2. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım şuan bench press yapmayı aklından çıkartmalısın çatlak olan kolun düzelmişse o koluna güç-kuvvet kazandırmaya çalışmalısın daha sonra bench press gibi ağır hareketler yapmaya başlamalısın

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kusura bakmada safmısın nesin arkadaş, doktor alçıya alalım diyor aldırmıyorsun, üstüne gidip birde benche yatıyorsun şınav çekiyorsun.
    Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Hırsının kurbanı olma.

pastnova, Tigertugi, qokhaninci ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bravo azmine hayran kaldim aynen boyle devam et. Gir bench e bi sey olmaz sadece bilegini iyice kirarasin sonra o koca agirlik ustune duser agiz, burun , cene disler misler kirilir enfazla. Ben de kolum kirildiginda alciya aldirmamistim ama 1 ay yerine 3 ay alcida kaldi sonra. Neyse...

Sen slogani hatirla "durmak yok yola devam" ufak bir catlagin seni yolundan cevirmesine izin verme!

albatros46 bunu beğendi.
  5. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes sert bi şekilde kınıyor beni :D alçıya alacak 1 ay duracak sevmiyorum şimdi düzeldi gibi bişey çok hafif ağrıyo çatlağı zorlayıp kırmaktan korkuyorum yoksa benchde rekor denerdim :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:09 ----------

yaptık bi hata şimdi alçıya aldırsam olur mu acaba bilgisi olan arkdaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    onu doktor bilir biz degil... sen nasil dr nin yardimi reddedip burda gelip boyle sacma bir baslik acarsin ? aklini basina topla git adam gibi ceksinler rontgenini sonra da ne yapilcaksa yapilsin,,

SPOR SAGLIK ICIN bunu sakin unutma

Danny Boy bunu beğendi.
  7. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    doktor tavsiyesine uymayıp yerine foruma yazman olağanüstü akıllıca bir hareket.Şimdi dediklerimi yaz doktorlar birşey bilmez sana özel bir iksir vereceğim ;)

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    doktor ne demiş sen ne yapıyorsun
    bileğin değilde kafatasın çatlamış olmasın

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Geçmiş olsun,idman yapmayı bir kenara bırak ,askıya al bir süre iyileşmeye bak sen...sağlık herşeyden önce gelir..kendine geldikten sonra zaten kaybettiğiniz zamanı yakalrsın...unutma kaybettiğiniz her 1 ay için 1 hafta yetecektir açığı kapatmak için.

kolay gelsin.

osman1907 bunu beğendi.
  10. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    öncelikle geçmiş olsun, bak yaşın 18 daha ergenlik döneminde deli dolu bir insansın herşey hemen olsun zaman kaybetmeyeyim diyorsun,

lakin hayatın boyunca bench basamayacak duruma gelebilirsin eğer bu şekilde devam edersen,

ikinci olaraksa her çatlak muhakkak alçıya alınmalıdır diye bi kaide yok onu röntgeni inceleyen doktor durumun ciddiyetine göre karar verir, seni inceleyen doktor böyle bir karar verdiyse demekki alçıya alınması gereken türden bi çatlağa sahipsin ve o taktide bu çatlak muhakkak alçıya alınmalıdır, alçıya alınırsa beni böyle görmesinler utanırım insan içine çıkamam psikolojisinide bi kenara bırak,

eğer bu kol iyileşmezse senin bu tavırların yüzünden o çaltak başka tıbbi sorunları tetikleyebilir ve gelişebilir,
    busefer bu iş ameliyata kadar gider, hatta hatta olası bi enfeksiyon oluşumunda göz önüne alırsak hayatın boyunca tek kollu gezmektense 1 ay alçıyla gezmen yararınadır...

alçıdan hemen sonra bench yine yapmayacaksın alçı çıktıktan sonra bir kaç hafta alçısız olarak bilek egzersizleri yapacaksın, yani senin adam gibi spor yapabilmen için önünde en az 1 ay var artı eksi,
    pirince gitmeye çalışırken eldeki bulgurdan olma...

senin şuan tek yapabileceğin mekik ve bacak çalışmak onun haricinde hiçbirşeye elini sürme bu işin şakası yok, kızlara hava atacağım diye hayatını heder etme

Son düzenleme: 16 Mayıs 2012
    pastnova ve osman1907 bunu beğendi.
  11. blueank

blueank Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    konu başlığı: Bileğim çatladı yardım

içerik : bileğim çatladı doktor alçıya almak istedi; ama ben kabul etmedim, eve gittim şınav çekiyorum. Ancak bench sehpasına yatmak ıstiyorum sizce nasıl olur?

Cevap : Bileğini koli bandıyla sar bişey olmaz.

12. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece kendi kendine düzeleceğini söyleyen yakınlarımm oldu o yüzden alçıya aldrmak istemedim dün alçıya aldrdm gerçktn yardm etmek için cvp yazanlara teşkkrler dalga geçmeye çlşanlara cvp vermeye bile gerek duymyorm

13. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    büyük bi ihtimalle alçı yarın veya haftaya alınacak daha önce başına böyle birşey gelmiş arkadaşlarım abilerim varsa onlara bi sorum olacak. Tekrar antremanlara ne zaman başlamalıyım ?

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -bileği , kolu 2 ay kullanma...üst bölge çalışması yapmayın...

-köpek balığı kıkırdağı ve calciıum kullan

-diğer bölgelere "mide , bacak , kalf " yönlen...

2 ay sonra ufak ufak dimana başla...)

osman1907 bunu beğendi.
  15. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    çatlağın şiddetini biz bilmiyoruz,
    bu nedenle alçı alındıktan şukadar sonra başla dememiz doğru olmaz,
    lakin alçı çıktıktan ortalama 1 ay sonra hafif kilolarla çalışabileceğini düşünüyorum, ama tabi bu süre genel bi süre, daha fazlada olabilir daha azda olabilir
    onu doktoruna sorman çok daha iyi olur çünkü o çatlağın durumunu en iyi doktorun biliyor..

osman1907 bunu beğendi.
  16. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    bilegini yan yatır geçer

17. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşım ben de 3 yıl önce aynı senin gibi bileğimi çatlatmıştım hala çekiyorum..

Bilek kemiklerinin kaynaması çok zor oluyor, umarım scafoid kemiğini çatlatmamışsındır çünkü tedavisi çok zor.
    Ben de ilk başta istemeyerek 1 hafta alçıya aldırdım ama kaynamamış, ertesi yıl 6 ay alçıda kaldı.
    6 aylık sürede iyileşmesi de tam bir mucize oldu, çoğu doktor artık düzelmez diyordu.

Sağlık işleri şakaya gelmez, alçını günü gelmeden çıkarma, üstüne MR da çektir mutlaka benden söylemesi..

osman1907 bunu beğendi.
  18. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Köpek balığı kıkırdağını nerden bulabilrim fiyatı uçuk bişeymidir ?

calcium derken eczanede satılan calsium mu ?

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:04 ----------

Hangi kemik olduğunu internetten öğrenemedim. avcumuz bize dönük olarak çevirdiğimiz bilek ve elin birleştiği yerde ortada kalan kemiğin tam elle bileğin birleşme noktası inşallah tarif edebilmişimdir

19. esesfrkn10

esesfrkn10 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun.birçok arkadaşımız çalışmayı bırak demiş tam tersi hırslan normal kaldırdığın ağırlığın 2 katını kaldır şaka şaka neyse :Dbak buna iyi tarafından bak göğüs ve birkaç hareket çalışmayacaksın onun dısındaki yerleri daha iyi geliştirebilirsin sonra onlar için uğraşmassın ;) bu arada köpek balığı kıkırdağınıda kostarikada,brezilyada denizlerden köpek balığı alıp kıkırdağını çıkarablirisin :)

osman1907 bunu beğendi.
  20. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fiyatı uçuk mu diye soruyorum sen brezilyadan git al diyorsun :D uçak bileti ucuzsa gidiyim yakalayım bi tane köpek balığı yanımda bıçakda götürüyüm tam neresinde kıkırdağı bi de onu tarif edersen :D :D :D

Sayfayı Paylaş