Bigdaddy yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Bigdaddy tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar, haftasonundan beri yaptığım kaçamakları vicdanımı rahat bırakmaması ve yazın yaklaşmasıyla birlikte ben de yağ yakım dönemine girme kararı aldım. Geçen sene büyük bir gayretle 110 kilodan 81 kiloya kadar düştükten sonra uzun bir süre duraksama dönemine girdim, şu an 85 kiloyum ve vücut yağ oranım 17%.
    Bel ölçüm 87 cm. Hedefim yağ oranını en azından yüzde 12lere kadar çekmek.
    Diğer bilgiler: yaş:21
    kilo-boy: 85-1.77 cm
    Diyette jimraynor'u örnek almayı planlıyorum. L-carnitin'e başladım ve en kısa sürede CLA da kullanmaya başlamayı planladım(universal).
    Örnek diyet:
    Kahvaltı:
    -1 tam yumurta, 2-3 yumurta beyazı, 20-30 gr beyaz peynir ya da lor. fındık yağı veya çok az tereyağıyla tavada omlet yapıyorum. 2 dilim siyah ekmek ya da bir kase sütle yulaf ezmesi, içine bir kaşık bal koyuyorum bazen.
    Ara öğün:
    -1 elma/ayva , bir avuç kuruyemiş(badem, fındık vb)
    Öğle yemeği:
    -et/tavuk/hindi yemeği(kızarmamış)
    -sebze yemeği ya da salata yanında 1-2 dilim ekmek olabilir(özellikle ağır antrenman olan günlerde)
    ara öğün:
    -meyve, yoğurt
    akşam yemeği:
    -sebze yemeği
    -tavuk ya da balık yemeği
    yemek sonrası: 1 türk kahvesi fincanında kekik suyu
    yatmadan önce ara öğün:
    -bir parça lor peyniri ya da yarım kase yoğurt
    -1 fincan yeşil çay

antrenman olarak da şu şekilde düşünüyorum:(muscle&fitness'tan baktım :))
    pzt: Yoğun kardiyo, bacak
    salı: göğüs, sırt, karın, hafif kardiyo
    çrş: triceps, biceps, omuz, hafif kardiyo
    prş: yoğun kardiyo
    cuma: göğüs sırt, karın, hafif kardiyo
    cumartesi: triceps, biceps, omuz, hafif kardiyo
    pazar: dinlenme

önerilere açığım, teşekkürler.(bugün sabah yediğim ekstra tost haricinde aynen uydum sayılır)

2. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    bugün çok geç(öğlen 1'de) kalktığım için öğle yemeği ile kahvaltıyı birleştirdim. 5 yumurta beyazı, bir kase yulaf ezmesi, süt ve peynirle krep yaptım. üstüne 1-2 şeker kaşığı bal sürüp yedim.
    ara öğünde 1 elma, domates ve peynir yedim. evde ekmek olmadığı için yiyemedim.
    antrenmandan sonra 1 kaşık bal+1 light ton balığı yedim. akşam da mantar sote var.

3. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    bugün iyi spor yaptım yalnız dondurma yiyerek biraz kendime ihanet olmuş oldum. 400 gr falan vermişim bu arada.

4. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    kimse bişey yazmıyor olsun, bugün neler yaptığımı yazayım. dün yediğim dondurmanın acısını bugün çıkardım, sabah kahvaltısı beyaz peynir,lor, kaşar karışık 4 yumurtalı(2 sarı) omlet. yulaf ya da ekmek yemedim(ekmek almayı unutuyorm hep iyi de oluyo). sonra ara öğün 1 greyfurt+1 ayva(hepsini yedim evet :D).
    öğlen tavuk-mantar sote, yanına çoban salata yaptım.
    ara öğün 1 avuç fındık, antrenmandan önce de 1 avuç fındık yedim dayanamayıp.
    antrenmanda sadece deadlift yaptım 3x12, 1 saat de kardiyo.
    akşam yemeği 1 tabak tavuk sote, 1 tabak bol yoğurtlu pazı yemeği.
    ara öğün 1 kadeh kırmızı şarap. bu saatten sonra birşey yemem umarım(1 parça lor yiyebilirim)

5. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    anladıgım kadarıyla cok sıkı bir diet yapmıyorsunuz kısaca hani olsada olur olmasada olur gibisinden ama adapte dönemi olarak görüyorum yavas yavas kısmaya baslarsınız umarım kolay gelsin

6. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    dün kuzenim doğumgünü nedeniyle dışarda yemek zorunda kaldım, levrek söyledim kızarmış getirdiler... bugün de değişiklik olsun diye öğlen suşi yedim, diyette yeri olabilir mi acaba?

7. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    buraya yazmamdaki amaç yorumlarla, önerilerle diyetimi geliştirmek, en önemlisiyse motivasyon bulmaktı, sağolsun kimse birşey demiyor.

8. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    benim diyetime çok benziyor çok sıkı da değil geniş bir diyet de değil kaçamakların bence yerinde kafayı takmana gerek yok. zaten antrenman programın süper bu programla kesin kilo verip yağ yakmalısın bunla da yakamassan neyle yakıcan de mi ?

başarılar diliyorum. sabır sabır sabır moral bozmak yok

9. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Yumurta beyazına daha fazla yüklenmeni öneririm.Anne stütünden sonra en kaliteli aminoasit yumurtada bulunur.Tereyağına kırıyo olman için yorum yapamıycam bende aynı ikilemdeyim haşlanmış yemek bıktırdı artık cok az zeytinyağı ve tereyağı katarak tavada kırıyorum daha lezzetli ve daha kolay oluyor yapımı.Yanlışmı yapıyorum bilemiyorum.Her sabah bu şekilde 2 tam 6 beyazını toplamda 8 yumurta 30 gram protein götürüyorum.

Akşamları yatmadan önce light süt casein açısından iyi olucaktır.Tavsiye ederim.Gece boyunca uyurken vücudun beslenmesi açısından ben mutlaka içerim.

Çalışma sistemini bilmiyorum fakat çok ağır çalışmanı öneririm.Kardiyo yapmadan sadece bb antremanları ve sıkı bir diyetle yağ yakan pek çok insan gördüm.Fakat şahsi görüşüm kardiyo şart.Kolay gelsin.

10. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    yumurtayı tavada yağsız kırıyorum, yapışmayan tava aldım, önce çok kızmasını sağlıyorum sonra yumurtayı kırıyorum üstüne. 8 yumurta bana fazla göründü, annem 4-5 yumurta kırmama bile abartı gözüyle bakıyor ve açıkcası gut hastası olmaktan da korkuyorum. dün çok ağır antrenman yaptım, önce 20dk 9 km 4 eğimde koşu, ardından sırt antrenmanı, 20 dk tekrar koşu(yarısı yürüme), 20 dk eliptik bisiklet. bu sabah da 5 yumurtaya, bir kase yulaf ekleyip tost makinesinde pişirdim, üstüne fıstık ezmesi sürdüm(şekersiz). bugün göğüs ve cardiyo tekrar. desteğiniz için teşekkürler. bu 2 hafta çok kaçamağım oldu ama mayıs ayını iyi değerlendirmek istiyorum.

Sayfayı Paylaş