Bicepslerim Sert Değil

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M_C_A_N tarafından 29 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar çalışırken güzel hacim kazanıyor dolgun gözüküyor (34cm.) ama çalışma bitti sıkıyorum pazumu sert değil çok yumuşak geliyor ele. Sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim :)

2. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    antreman esnasında sert olur ama antremansan sonra kaslar gevşer ayrıca normaldede kasların set olması iyi bir şey değil sert kas zor şişer bunu aklından cıkarma

3. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    o zaman kaslar şuan gelişmeye daha mı müsait ?

4. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Sert olunca Zor şişme olayını Bilimsel Ya da bir araştırma Sonucu olarak kanıt gösterirseniz Mutlu olucam Bunu sadece Sizden Duydum ama mantığımda dediğinzle elverişli gidiyor.:)

Jacoburak bunu beğendi.
  5. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Aynen benimde bicepslerim taş gibidir ama gelişir yani bence mantıksız onun genetikle alakası var :)

atakan123123 bunu beğendi.
  6. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Acaba çalıştığım ağırlıklar mı az geliyor ya da beslenmede mi eksiklik var ? Sorun nedir sizce, neden sert değil ?

7. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Takma kafana şuan 34cm miş zaten geliştikçe kaslar sertleşir.

8. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    sert kas zor şişer cunku zaten hep şişmiştir.:) yok bu olmadı içine kanla doldudugumuzu hayal et sert kas zaten cok genisleyemez yumusak kas genişler o zaman yumusak kas daha iyi şişer....... mantıgı tamamen yanlıs:) böyle düsünme ama bazı seyler elde edilebilir ama bazıları edilemez (ne alaka) .....
    sonuç: genetik+çalısma..... genetigin önüne gecemezsin ama calısma stillini degiştirebilirsin..tekrar sayın az ise tekrar sayını artır bir dene faydasını görürsün.....

9. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ağırlıkları azalt, tekrar sayısını arttır, kolay gelsin.

10. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Kaslarımızın sıkmadan yani gergin olmadan da harekete hazır yarı kasılmış durumlarına kas tonusu denir.

Kas Tonusu nedir?

Kasların normalde kendilerine özgü bir yarı gergin durumu vardır. Kaslara sürekli gelen sinir uyarıları, onları canlı ve her an harekete hazır fakat gergin olmayan bir durumda tutar. Buna kas tonusu denir. İki kişinin uçlarından tuttuğu ipin gergin sayılacak şekilde tutulduğu düşünülürse, öndeki yürürken arkadaki de aynı hızda yürürse bu durum korunmuş olur. Eğer öndeki hızlanırsa ip çok gerilir. Arkadaki hızlanırsa ip çok gevşer. İşte ilk durum kas tonusuna benzer. Beslenme ve egzersiz kas tonusunu güçlendirir. Sporcuların kastarının daha canlı görülmesinin sebebi budur.

Yazıdan anlaşılacağı gibi beslenme ve egzersizin kas tonusunu güçlendireceği söyleniyor. Elbette genetikte önemli bi faktör.

11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranı ile ilgili baska bir sebep yok :)

kas tonsuu filan bu ne ya :) adale zaten serttir yumusak adale olmaz sadece üzerinde yağ artarsa yumusak hissedilir elleyince yağ oranı düserse adale gercek olan sertliği ortaya cıkar bu kadar

umut205gti bunu beğendi.
  12. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Yağ oranı elbette çok önemli kasın durgun haldeki sertliği için ama tonus derecesi de kişiden kişiye değişebiliyor. Mesela ben kendimce bi deney yaptım, çok zayıf böyle yağ oranı %7-8 sayılabilecek arkadaşlarımı topladım 5 kişi. Sırayla kollarını serbest bırakmalarını istedim ve kollarının sertliğini kontrol ettim yumuşaktı ve hepsinin sertliği birbirinden farklıydı :D

13. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Ama hacim istediğim için programım az tekrar yüksek ağırlık. Acaba ağırlık az mı geliyor ? Biceps çalışırken 5'er kg. ile çalışıyorum.

14. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu

katılıyorum .

15. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Fazla yağlı değilim zayıfım ama yinede sıkınca sert olmuyor.

16. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Konuyu başlatanın sorusu Hariç Her şeye Cevap verdik sanırım.Aslında cevap verilmiş Ama MCan Anlamak istememiş.
    Kısaca Şöyle:Genetik Çalışma,beslenme,Uyku
    Biz napabiliriz ki kasların set değilse değildir Yani spora başlamadan Önce Hayatında Hiç şınav çekmemiş adam bile duydum Yaww Nası işse Neyse.
    Daha 1-2Aylık bir spor geçmişin varsa heleki Öncesinde Hiç spor yapmadıysan Zaten süreç uzar.
    Farklı sebebleri olabilir antremanları İnceleyip Araştırsaydın Bunları yazıp cevap sürecini Geciktirmezdin:(
    Yağ olabilride Kaslarının genetik yapısı da böyle olabilir.Ama Ne olursa olsun engel değil bende Düz tabanım Ama En baba Squat Hareketlerini Yapmaya çalışıyorum(Yapıyorum Demedim):D:D

17. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Sagolun arkadaşlar. Spor geçmişim var yine baya ya. Taekwondo, basketbol, futbol sporlarını yaptım. Bodylede 3 yıl boyunda uğraşıyorum ama amatör olarak, pek üstüne gitmemiştim yani ara ara çalışıyordum. Şuandan itibaren düzene soktum, program falan hazırladım. Bakıcaz artık gelişmelere sağolun tekrardan :)

Sayfayı Paylaş