Bicepslerim küçülüyor :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aslan007 tarafından 28 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar yazdan beri düzenli olarak 'biceps' geliştiriyorum.Haftada 2 gün 12-12-10-10 ve 6kg-6kg-7kg-7kg olarak çalışıyorum.Her çalışmadan sonrada ölçüyorum bugün normalde 31ken 30 a düştüğünü gördüm neden böyle oldu bilgisi olan var mı kaslarımmı eriyor ? Çok mu çalışıyorum?duh:(

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    1) İlk veya son ölçüyü yanlış almış olabilirsin.

2) Çok zorluyorsun bicepsi aklına estikçe çalışıyorsun üstüne üstlük beslemiyo olabilirsin.

3) Bu yaşta kas erimesi de neymiş bence psikolojik akşam yemeğinden sonra bi kez daha ölç.

3. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antrenmandan sonra,pump etkisi geçmemişkten ölçüp,sonra oradaki kan dağılınca bir daha ölçmüş olabilir misin?

AnkTıp92 bunu beğendi.
  4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    çok bilimsel konuşmuşsun tebrik ederim kas kaybetmenin yaşı yoktur kuvvetde de azalma varsa bilki bi şeyleri yanlış yapıyosun uyku,beslenme veya aşırı çalışma

5. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Ölçüyü yanlış aldığımı sanmıyorum çünkü her antremandan sonra ölçtüğümde 31 çıkıyordu.Aklıma estikçe çalışmıyorum 3 günde 1 çalışıyorum.Zorluyo olabilirmiyim tam emin değilim ama düşük ağırlıkla nekadar gelişir bilgim yok.Akşam yemeğinden sonra tekrar ölçtüm yine aynı :/
    Uykum bu aralar çok düzensiz alıştığım saatler değişti belki bununlada alakalı olabilir.Beslenmeyide olabildiğince yüksek tutmaya çalışıyorum ama okula gittiğim için öğle yemekleri saat 1:10 geçe oluyor ve tenefüslerdede en üst kattadan kantine inmeye üşeniyorum :D

Son düzenleme: 28 Aralık 2010
  6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kilonuzda artış sağlayacak bir program uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Kilonuz*40-44 kalori arası beslenerek 2 gün ard arda kol çalışmayarak güzel bir gelişim sağlayabilirsiniz. Antrenmandan önce ve sonra karbohnidrat ve protein yüklemesi yapınız. Genel bildiğimiz şeyler işte konuyu forumdan araştırın.

aslan007 bunu beğendi.
  7. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Uykunu düzene sok kaslar çalışırken değil dinlenme esnasında gelişir.
    Kilo almaya bak, farklı hareketler deneyerek kası şaşırtabilirsin.
    Gelişme çağında kas erimesi gibi birşey aklına getirme için rahat olsun.

aslan007 bunu beğendi.
  8. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Yani beslenme programından mı bahsettiniz? Birde hacim programı nasıl birşey yani kilo mu aldırıyor yoksa kastan çok vücudun iri görünmesini mi sağlıyor ?

9. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Beslenme programını kastetmiş kilo alman için.
    Hacim programı kasların define değil daha iri durması için yaparsın çok ağırlık az tekrar.

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    12-12-10-10 tekrar yaparak bide gelişeceğini mi bekliyordun?
    neden herkes bide baska seyler varmış gibi cevap vermiş anlamadım
    büyümeye yönelik biseyler yapmak istiyorsan 8-8-6-6 tekrarlarla gitmen lazım hadi olmadı 10-8-8-6
    bide bu tekrarlarda yaptıın hareket nedir?barbell curl veya dambell curl muhtemelen
    6 ve 7kg larla sürekli calısıyosun e bide platodasın
    gelişim beklemen manasız olurdu bu durumda.

ağırlık artırarak maksimum 3 hareket ile yazdığım tekrarlarda giderek dene bence

küllüm hata

aslan007 ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  11. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    :D :D :D :D :D Allah'ta seni güldürsün :D

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    komple hatalı görünce stratejiyi :)
    neyse umarım yazdıklarımı uygular ve faydalı olur dyelim :)

AnkTıp92 bunu beğendi.
  13. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    az tekarar yüksek ağırlık yani bumudur ? Birde 8-8-6-6 şeklinde kaç kg lik ağırlıklarla çalışayım ? ben 6-7 kg kaldırıyorum ama sol kol çok zorlanıyor ne yapmalıyım birine az geliyor diğer kola ise çok zor geliyor.
    ÇALIŞMA PROGRAMIM BİCEPS İÇİN:
    1-Dumbell curl.
    2-Dumbell Hammer curl.
    3-Concentration Curls
    Artı olarakta barfix ve şınav .

14. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Haftada 2 değil tek gün çalış..
    Programının tamamı nedir?

15. Adanalı01

Adanalı01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aslan007 biceps kolun 3 te birini oluşturur daha önemli olan arka kol dur hacim bakımından ayrıca zaten sırt göğüs omuz çalışırken biceps ve arka kolda belli miktarda çalışıyor bu yüzden haftada 2 gün yeterli bence setlerinide 8-6-4 şeklinde yap tabiki şimdi 6-7 kg çalışyosan tekrar sayısı azalcağı için daha yüksek kendine uygun kg ile yap ayrıca kesinlikle arka kolda çalış aynı gün 8-6-4 biçiminde kol antremanının birde sona bırak yani ilk büyük kas grubunu sonrasında kolu çalıştır bide antremandan sonraki ilk 1-2 saatlik süreç çok mühim bu süreçte 3-4 haşlanmış yumurta veya ton balığı veya haşlanmış tavuk ve basit karbonhidratlı bir yiycek kesinlikle al bence uzun süreçte iyi şeyler olucaktır

aslan007 bunu beğendi.
  16. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ant kısa kes en başta. daha sonra programında çift bolge giriyorsan bir bolgeye en fazla 2 hareket yapmalısın. mesela gogus biceps se. ikisine de hacim yapan izole olmayan egzersizler tavsiye ederim. goguse bench press 2. hareket ust gogus press ve bitir. set sayıları biri 4 diğeri 3 set olacak sekilde. eger hafatada 1 kere giriyorsan 6 ya 5 yada 5e4 şeklindede olabilir. koldada prensip aynıdır. ayakta barbell curl yap 4 set. peşinede 2 yada 3 set scott curl yap. yada hummer curl(sehpada yap ama) yap. onemli olan kasa en kısa zamanda yapacagın en iyi yuklemedir. gelişmenin bir numaralı kuralı budur. calısmaların 45 dk gecmesin. ben 35 dk.da idmanı bitiriyorumki son 5 dk karın idmanı oluyor. yani 20 dkda gogus 10dk.dada biceps idmanını bitiriyorum. dinlenme surem 45 sn yada 1 dk oluyor. tabii beslenme vs de olmalı işin içinde. ben muhtemelen beslenmeni yeterli yapmadığını dusunuyorum. 2. ihtimalde cok calısıyor olmalısın. dediğim sekilde idman yap. ACIKTIKÇA YE . bu cok onemli cunku bazı arkların yaptıgı gibi 2 satte bir bişeler yicem diye ugrasırsan hem mide ve sindirim sorunları yasarsın hemde kan surekli midede siindirim yapacagı için diğer bolgeleri geliştirecek yogunluğu saglayamaz. o yuzden acıktıkca yemelisinki ortalama 4-5 ogun edecektir. her ogunde protein al ama kilo vs hesabını yapmayıda unutma.70 kg isen ortalama 110 gr protein lazım. 4 ogunde bunu almalısın (ki alınır). acıktıkca ye kuralını unutma iyi çalışmalar saygılarımla ...

aslan007 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş