Bicepsleri Kaç Kiloyla Çalıştırıyorsunuz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve bomberman tarafından 18 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 155 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Z bara 25er kilo takıyorum şu aralar eskiden 35e kadar çıkardım. Aslında en boşladığım bölgelerdeni biri kol ondan zorlayasım, yüksek ağırlık deneyesim gelmiyor.

halterman bunu beğendi.
  2. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kol küçük bir adale olduğu için hareketi vucuda yedirerek çalışmanın ağır kaldırmaktan çok daha
    yararlı olacağını düşünüyorum örneğin barbell ve dumpbell curl hareketlerinde belinizi sabit tutarak ve belden yukarsınıda hafif öne doğru kırarak sallanmadan çalışmanız daha yararlı olacaktır ve kol hareketlerinin tümünde omuzun sabit durmasına
    çok önem vermelisiniz
    örn: adrenalinshot dostum kolun 35 cm miş belkide yaptığın ağırlıkların yarısını namaz kılmadan :D yapsan kolun 39 falan olabilirdi

3. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    evet exentor sana katılıyorum bu benim basıma geldi biliyorum,sırf agır kaldırıcam diye cok çalıyodum hareketlerden ve fazla gelişim olmadı ama yavasca düzgün ve yedire yedire calştıgımda cok daha fazla verim aldım...

halterman bunu beğendi.
  4. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Düşünen istediği gibi düşünür...Farketmez...39 da olur 45 de farketmez ben sabretmeyi severim..Bide bu kadar kolay yargıya varmamanı tavsiye ederim çünkü tanımıyorsun beni...Güç ile ölçü aynı şeyler deildir...Bunu da unutma. ;)

5. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dostum seni kaldırdığın ağır kilolardan dolayı tebrik ediyorum ancak böyle küçük kas grubunu çalıştırırken kendini ağır kaldıracağım diye zorlayacağına hareketi adeleye yedireceğim diye zorlasan daha verimli olur demek istemiştim
    bilmem hiç haltercilere dikkat ettinmi önce deadlift yapıyorlar ardından ters halter kaldırış ardından da halter öne kaldırış yapıyorlar ve yüzlerce kiloyu kaldırıyorlar ancak onlar bu kiloları sadece arka bacak (maximus vs) biceps ve ön omuzlarıyla kaldırsınlar ben bu sporu bırakırım onların yaptıkları ney biliyormusn bütün kas grublarından yardım almak ağırlığı bacaklarına beline göğüsüne yüklenip yapıyorlar bu işi yani bütün kas gruplarını aynı anda çalıştırarak kaldırıyorlar onca kiloyu biz ise haltercilerin tam tersiyiz onlar bütün kaslardan yardım alırken biz çalıştırdığımız kasa başka bir yardımcı almamalıyız bu sadece biceps için geçerli değil her bölgemiz için geçerli o yüzden biz bodyciyiz vücudun bütün bölgelerini tek tek yoğurup şekle sokmak bizim işimiz biz ağırlıkçı değiliz ok ;)

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ancak ayakta yapılan bazı hareketler var mesela barbell yaparken bacaklarım hatta kalçam bile yanıyor yani bu noktalardan yardım almamak mümkün değil yanlız bu ayakta yapılan hareketlerden bir örnek bench yaparkende en büyük desteği yine sırttan alıyoruz yanlış mı bu extensor buralardan destek almadan yapabilirmiyiz :?: sence ve haltercilere gelince temelde yine bizim hareketlerimiz var çalışırlarken veya biz onların hareketlerini yapıyoruz benzer noktalar küçümsenmeyecek kadar fazla birde kullandığımız ilaçlarda :) öyle saygılar

7. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ewet hsd deadlift yaparkende belden destek alıyoruz örneğin doğrudur bazı bölgelrde bazı hareketleri yaparken diğer kaslardanda yardım almak gerekebilir ancak flexorada sormuştum bu soruyu hareketi yaparken olabildiğince sana yapılışı zor olanı seç demişti yani vücudunu oynatmadan ve çalıştırdığımız bölgeye ağırlık vererek çalışmak
    halterciler ise özellikle çok fazla bacak çalıştıklarını biliyorum çünkü o kiloların büyük bir çoğunluğunu bacaklarına bindiriyorlar ayrıca idmanlarıda şöyle duymuştum birçoğunuza garip gelebilir
    boş halteri yere koyup sabahtan akşama kadar onu kaldırdıklarını ve bıraktıklarını duymuştum saatlerce bu hareketi tekrarlayıp yüzlerce kez yaptıktan sonra bütün ağırlıkları haltere takıp bir kere deniyorlarmış okiloyu ve o şekilde kaldırıyorlarmış
    yinede yaptığımız haraketler ve kullandığımız ilaçlar benzerde olsa yaptığımız işin çok farklı olduğunu düşünüyorum
    çalışma stilimizinse tamamen zıt olduğuna inanıyorum

8. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

7 ay oldu ve ayakta 15
    scott dumbell curl 18
    concentration curl 15

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    37.5 cm lik bir kolla sscott dumbell curl 18 kilo kaldıgdıgın dogrumu dogru ise eger 44-45 lik kollar en fazla 20 kilo ile çalışıyorlar

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    barbell curl hareketınde 35-40 kıloyu geçmedim.dumbell ıle yapılan versıyonlarında ıse 2*14 kılo ıle calısırım.kollar soguk 46.

11. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Barbell curll ez barla 100 lbs 6 tekrar, alternatifte tek tek 20 kg, concentration curll (tek ön kol) max 3*6 22.5 kg

12. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Son kurduğum cümleyi unutma aklının bir kenarına kazı derim ben.Güç ile ölçü aynı şeyler deildir..180 boy 68kg bukadar kiloyu nereye koyayım ki..Ölçü olsun.Çok hızlı bir metobolizmam var ve kilo almak çok zor benim için.Böle olunca da ölçü de çok zor artıyor.Ayrıca Serkan Aktaş ve Ali Işıldak(hocamdır) yardımları hiç eksilmiyor.Yaptığım her harekette yanımdalar ve yanlış yaptığım an uyarımı alıyorum.Ve biceps çalışırken apayrı bir konsantre içerisindeyim çünkü ölçüyü arttıramıyorum.Ve gerçekten çok düzgün çalışıyorum.Dünkü antremanda
    Barbell curl 45*6
    Dambıl Scot curl 15*6
    Hummer curl 15*6
    son çalıştığım ağırlıklar...saygılar...

13. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dostum elbette öyle ölçü demek güç demek değildir sizin salonda ibrahim diyede bir arkadaş olmalı ayrıca erzurumludur kendisi o da 100 kilo bench girer mesela
    ben seni kaldırdığın ağırlıklardan dolayı kutlamıştım hatırlıyorsan ama biz ağırlıkçı değiliz düzgün çalışmak daha önemli sanada düzgün çalışmıyorsun demek istemememiştim kusura bakma

14. carterb

carterb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    barbell curl 40 kilo scott curl 30 kilo dumbell curl 20 kilo arkadaşlar şimdilik bu kadarını kaldırabiliyorum.Nizami olarak genelde 3x10,8,8 oluyo.

15. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    simdi burada olaya el atmak istiyorum ;) her ne kadar vücut gelistirmede estetigin ve ölcünün gücten önemli oldugunu düsünsekte bence hic birimiz ronnie coleman kadar olup siradan bir insanin gücüne sahip olmayi istemeyiz... kas deyince aklimiza ne geliyor??? kasli insanlar nasil insanlardir... baska bir deyisle kasli insani normal insandan ayiran ana özellik nedir? ve her seyden önemlisi "kas ne ise yarar"??? tabii ki bu sorularin vardigi nokta hep "güc" olacaktir. ben bu spora sadece estetik bi vücuda sahip olmak icin baslamadim... ve sadece estetik görünmek icin bu spora baslayan pek az insan vardir... ister kabul edin ister etmeyin cogumuz bu sporu daha güclü olmak icin sectik. ben bunu düsünüyorum. ve kendi adima konusmam gerekirse güclü olmak benim icin kasli estetik bi vücuda sahip olmaktan daha önemli... tabii ki biraz gözle görülür kas olacak ortada yani tamamen ciliz bi insan olmayi bende istemem. saygilar.

16. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    standing dumbbell curl, 23 kilo, 3x8, nizami olarak yani hareketten calmadan.

17. codename34

codename34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    z bar yada düz bar 60-70 kg max set çıkarabiliyorm ayakta cons. 25-27,5 kg problem yok triceps te genelde pushdown da makinaya kilo eklerim alna press (dirsek şu anda sakatlandı ama düzelmek üzere) 50-60 kilo sorun yok

18. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    codename... senin kollar gögüslere nazaran daha mi gücsüz bana mi öyle geldi??? yanlis anlama bu rakamlar bence süper ama bench press kismindaki verdigin kilolara bakinca gögüsler kollarin bayagi önünde gibi geldi güc olarak. yanlis anlama kaldirdigin agirlikla süper... sadece gögüsle karsilastirilinca az. bu arada adrenalinshot gercekten namaz kilarak kaldiriyor kilolari sanirim... baksana sende 52 lik kol var onda 35... ama kaldirdigniz kilolarda fark olarak 7 kilo ya var ya yok.... garip :shock: (biliyorum güc ile kütle ayni sey degil diyecek simdi :lol: :lol: )

19. codename34

codename34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslında öyle diyeceğim kuvvet başka ama kuvvetli birisi olduğumu söyleyebilirim bilek olarakta yani baya iyiyim ayrıca verdiğim kilolar antrenman sonuna kadar yani ben arttırırım düşürmem kiloları belkide kol hedefli bi program yaptığımdan bu aralar kendimi çabuk toparlayamıyorum olabilir.

20. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    codename gücün yerinde merak etme... kaldirdigin kilolar iyi zaten söyledim ve güc olmasada senin cüssen yeter :) sendeki boy icin neler vermezdim :lol: :lol: :lol:

Sayfayı Paylaş