Bicepsler yerinde sayıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve weendigoo tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. weendigoo

weendigoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar. Yaklaşık 3 yıldır düzenli düzensiz vg yapıyorum. vücudumun bütün bölgeleri belli seviyede gelişti ancak bicepste çok az değişiklik var. iki kolumun kası da farklı ancak ikiside koltuk altına doğru kaymış vaziyette büyütemiyorum. Sizce biceps yırtığı falan mı var neden gelişemiyorum? Değerli yorumlarınız bekliyorum..

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    yırtık olsa o kadar rahat çalışamazdın max ağırlık çalış

3. erkin niğdelioğlu

erkin niğdelioğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    3 yıldır VG yapan birine biceps kasını şokla demenin hata olduğunu düşünüyorum ama her hafta farklı bir biceps hareketi yaparak geliştirebilirsiniz. Aynı sorun bende de vardı youtubeda savas cebeci mıydı hatırlamıyorum o adamın biceps antrenmanini yaptım ve cidden farketti size de öneririm

weendigoo bunu beğendi.
  4. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Bacak antrenmaniniz var mi programizda?

5. weendigoo

weendigoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    max ağırlık çalışıyorum antrenmandan sonra kollarım kalkmıyor
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2015 ---
    haftada iki gün biceps çalışmaya başladım hareketler farklı inşallah faydası olur bakalım yorumunuz için teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2015 ---
    Haftada bir gün bacak çalışıyorum tek gün ama sıkı idman

6. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    biceps programını yazarsan daha iyi olur.ama şunu söylemeliyim;haftada iki kere biceps çalışıyorsun ve muhtemelen çok fazla yükleniyorsun buna ek olarak sırt antremanında da bicepslerin cok yoruluyor.biceps bu kadar çalışmayı kaldırabilecek bir kas değil.küçük bir kas.ben haftada bir kez çalışıorum ki zaten sırt antremanında da bicepsler çalışıyor.hacim almak istiyorsan bir antremanda iyi çalıştır bırak dinlensin.
    ayrıca bacak çalışmalarına önem ver bu sayede büyüme hormonu daha fazla salgılanacak ve büyümen hızlanacaktır.

mertoz9 bunu beğendi.
  7. weendigoo

weendigoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sırt antrenmanında bicepslerde calıştığı için iki antrenman arasını uzak tutuyorum yani pazartesi sırt çalışırsam perşembe günü de kol çalışırım programım da şöyle
    1. gün
    barbell curl 3*12
    incline dumbell curll 3*12
    bent over dumbbell concentration curl 3*max
    2. gün
    sehpa konsantrasyon 3*12
    hummer curl 3*12
    ikinci gün biraz daha hafif çalışıyorum

8. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    selamlar. Bence biceps ya da triceps için genel kanı olarak 3 seti geçilmemesi gerek deniliyor. Ancak mesela 3 set ve 12 tekrar olarak yaptığın curl hareketlerinde set sayısını pek dikkate almadan biraz ağırlıkları artırıp maksimum 8-9 tekrar yapabileceğin duruma getirmen daha faydalı olacaktır. 12 tekrar çıkarabiliyorsan setlerinde ağırlıklar büyümen için yeterli gerilimi sağlamıyor. 12 tekrarı tamamladıktan sonra yanma varsa muhtemelen laktik asit birikiminden dolayıdır ve büyümene engel olacaktır. Ayrıca ayakta yaptığın curl hareketlerinde bel bölgende kasılma varsa doğru formda yapmıyorsun demektir. Sırt gerilmesi oluşuyorsa bu senin doğru yolda olduğunu gösterir.

weendigoo bunu beğendi.
  9. weendigoo

weendigoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hocam 12 seti tamamladıktan sonra yanma varsa büyümeye engel olur kısmını anlayamadım pek setler 12 tekrar hocam ağırlıkları maksimum kaldırabileceğim ölçüde ayarlıyorum çünkü fazla ağırlık kaldırırsam dediğiniz gibi hareketi düzgün çıkaramıyorum belden alıyorum o zaman. hareketleri nizami yapıyorum setler piramit şeklinde

10. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    tekrar sayılarını 10-8-6 şeklinde yapmanı tavsiye ederim.(6 tekrar yaptığın sette ağır bir kilo seç zorlanabildiğin kadar zorlan hatta hile yap ama diğer iki sette hareketleri nizami yap.12-12-12 bu bence hacim için ideal tekrar sayısı değil antreman sırasında iyi kan pompalamış olman sadece bir yanılsama ve kesinlikle geliştirmek için çok daha fazla çalışma çok daha fazla beslen ve dinlendir.biceps küçük kas öldürme kası zaten kol kasının 2/3 ü triceps.

weendigoo ve winston123 bunu beğendi.
  11. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    12 tekrarlık setler yerine daha yüksek ağırlık daha düşük tekrar yapabilirsin. Örneğin barbell curl ile 12 tekrarlık setlerini 30 kg ile yapıyorsun. bunu 5 kg. artırıp 35 kg ile 8 tekrar yapabilirsin. bu aşamayı bir geçiş süreci ile geçirmek istersen şunu da tavsiye edebilirim: 3*12 çalıştığın ağırlıklarla çalış. 3 setin sonunda (barbell curl için söylüyorum) ağırlığı yükleyebildiğin kadar artır ve 1 set ağır kilo kaldır. kaç tekrar olduğu önemli değil 3 ya da 4. tıkandığın zaman bırak. bir kaç anrtenman bu şekilde çalışırsan ağırlık artırma sürecini yumuşak bir şekilde geçebilirsin.

weendigoo bunu beğendi.
  12. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Laktik asitten kaynaklı yanma hissine verilebilecek en güzel cevabı vermişsiniz. pump olman, özellikle set sonlarında yanma hissi büyümeye yönelik çalışma yaptığınızı göstermiyor. 6 ağır tekrar güzel olacaktır. benim bir önceki mesajımdaki son tekrarın ağır girilmesi de oldukça faydalı. Mutlaka farkını hissedersin

forzalazio, maietnigri ve weendigoo bunu beğendi.
  13. weendigoo

weendigoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler:)

14. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Benim de dert yandığım bir konuydu. Eylülden beri düzenli spora gidiyorum bi tek sömestr da tatil sebebiyle ara verdim. Sınıftakiler de biliyordu ve hepsi direk bicepslere bakıyor hani bi şey yok mu vs diyerek. Oysa ben kollar arasındaki güç farkı yüzünden uzun süre ağırlık arttıramadım. Çok da takmaz oldum onları ama yurda gelince düşünmeden de olmuyor :D

Saadete gelirsem de bicepsler için gün arttırmayı düşünüyordum ama küçük kas ve sırtla da çalışıyor olması gerçekten iyi denk geldi kendi kendimi yoracaktım. Teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş