Biceps'ler ve omuzlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kharon tarafından 1 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. kharon

kharon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software web developer
    Yer:
    Hamburg
    Merhaba
    bu sporu severek ve ilgiyle takip ediyorum. yaklasik 1 senedir depomuzda satin almis oldugumuz makinlar, agirliklar, barlar ve banklarla (hantelbank) calisiyorum. daha önce türkiyede 6 ay izmirde salona gitmistim. ordaki programi aynen sitedeki programlarla destekleyerek haftada 4 gün calisiyorum.
    boyum 1,91
    kilom 85.6
    amino asit kullaniyorum + bu toz olan süt ile karistirilan ( weider ) icecekten kullaniyorum
    Problemim su:
    kemik yapim ince ve uzun oldugundan dolayi bicepslerimi istedigim düzeye getiremedim. ( 38cm ) sanirim uzun da zaman alicak. calistigim agirlik
    ez bar ile max 40 kg barbel curls 4x8
    dumbbell konsantrasyon 4x8 max 25 kg calisiyorum.
    ve antremandan sora gercekten bicepslerimin calistigini ve hatta gücünün bittigini hissediyorum.
    haftada bir kas grubunu en fazla 2 kez calistiriyorum.
    daha fazla ne yapabilirim ?

ikinci sorum omuzlarimin karsidan bakildiginda seklinden memnunum. yuvarlak duruyorlar.
    fakat yandan bakildiginda vicuda yuvarlak bir yapida olmasini istiyorum.
    hangi egzersizler böyle bir yapiyi saglar ?

Tesekkürler

2. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    eğer bi resmini koyarsan emin ol daha çok yardım alırsın ama bicepslerin icin bisey söylemek gerekirse 2 hareketten fazla çalışma! ez bar 12x10x8x6 , consantre 4x8

kolay gelsin başarılar...

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sadece 1 . soruna yanıt verebilirim haftada 2 defa adeleye vurması normaldir ikiyi geçmemen lazım

2. sorun içinde arkadaşımızın dediği gibi resimler olursa daha net bir cevap vermiş oluruz böyle ezbere konuşmuş olur senide yanlış yönlendirebiliriz

4. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    normalde bende haftada 2 sefer biseps calisiyorum.ama mademki kollarin zayif ve her biseps antremanindan sonra asiri bitkin duruma düsüyolar ben sana haftada bi kiz biseps calis derim,en azindan simdilik yani

5. kharon

kharon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software web developer
    Yer:
    Hamburg

arkadaslar iste resim.
    eksikliklerim oldugunu biliyorum.
    onlari tekrar siz de dile getirirseniz benim icin faydali olacaktir.
    resim kalitesi icin üzgünüm. en hizli sekilde cep telefonu ile cektim

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bodybuilding de uzun boy dezavantaj ama bi kere yaptin mi çok gösterişli oluyor :)

Kollar için concantration curl tavsiye edebilirim. ve peacher curl...
    Hacim zamanla olacak bişey. Özellikle uzun kemiklere kas'ın oturması vakit alacaktır.

7. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Kharon omuz konusundaki sıkıntını anlıyorum galba yandan baktınmı köşeli ve ince bir görünüm oluyor yani bendede olan bir sorun eğer öyle ise bunun için kesin çözüm getiricek haraket şu diyemem ama yana açış haraketi faydalı olur sanırım e bide en önemlisi kilo almak bu şekilde bende bu sorun ortadan kalkmıştı.Mudkicker dediğin gibi uzun boy body de dez avantaj,1.60 boyundaki adam 5 kilo alsa ve 1.80 boyundaki adam 5 kilo alsa ikisi arasında çok fark oluo uzun boylu insanların vücudu doldurması zor oluo ama başardığındada baya heybetli bir görüntü oluo ;) Birde dikkat ediyorum uzun boylu insanların biceps kısalığı sorunu daha çok oluyo herhalde..

Sayfayı Paylaş