bicepsle ilgili bi soru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ferhatY tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,şu serbest dururken kollar vücutla birleşikken pazular yumurta şeklnde duruyor ya,o nasıl oluyor.yani bi kaç kişide gördüm bunu.bunun dışında benm biceps programım...

düz bar barbell curl ( sizce z-barmı düz barmı)forumda konulara baktım fakat kesin bi kanı yok ortada,çok havada kalmış.
    concentration curl
    hammer curl
    dambıl curl

benim kolar kalın duruyor fakat yağlı biraz,o sorun değil fakat bicepsin serbest duruşta hafif pazu şeklinde durması ve büyük durması için,nasıl bi program uygulamalıyım.

2. _attack_

_attack_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    sanırım istedigin kol tipi vin diesel inkine yakın.... ben de cok isterim bu tip bir kolum olmasını ozellikle tricepsleri mukemmel bu adamın.....

Ekli Dosyalar:

3. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet demeye çalıştığım buydu.

4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Söylemek istediğin pazuyu; omuz ve arka koldan ayırıp, parçalı görünmesini sağlamak...

Bunu için de; eğer deriyi inceltmek ve hacimsiz şekil vermek istersen hafif kilo ile çok tekrar(12-15) çalışman gerekir ve haftada 3 gün sabah aç karnına ya da antrenmandan hemen sonra cardio uygulaman gerekir...Tabii ki beslenmene çok dikkat ederek...
    Eğer önce kola hacim aldırıp; yeterli hacmi kazandıktan sonra(fikrimce en az 5 ay) cardio antrenmanlarıyla hatları belli etmek istersen; bu sefer de ağır kilo ile az tekrar(6-8) çalışman gerekecek ve herzamanki gibi dinlenmene çok dikkat edeceksin...Yeterli hacmi kazandıktan sonra da 2 aylık bir cardio programı ve 2 ya da 3 günlük hafif kas çalışması takviyeleriyle, beslenmene dikkat ederek kalori açığı oluşturup; bu kalori açığı sayesinde yağ yakacaksın ve sağlıklı koşullarda su kaybedeceksin...

Bunun haricinde; sitede pazuyu şekillendirmek için ve yukarıda bahsettiğim konular ayrıntılarıyla mevcut...Onları araştırmanı öneririm...

Saygılarımla...Bol sağlıklı ve mutlu günler...;)

5. _attack_

_attack_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    ayrıca scoth curl ve concentration curl bu kolu yapmak için buyuk yarar saglayabilir.cunku adamın bicepslerinin ne kadar uzun oldugu goruluyor. bunlarda uzatan hareketler.....

6. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo yapmaktan nefret ediyorum,ama ağırlık antremanlarımda yeterince terliyorum ve kalori yakıyorum...antremanı hakkıyla çıkarıp hiç kardiyo yapmadan uzun süreli bi diyetlede define olabilrim sanırım...uzun ama kardiyosuz olması daha işime geliyor çünkü...sizce?

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu forumu biraz daha ayrıntılı inceleyip okumazsan; fikrimce sanmaya devam edeceksin...:D645

8. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumun her bölümünü okudum,fakat bu konuda herkes farklı birşey söylüyor.mesela biri az karbo,çok protein alarak kardiyo yapmadan define olup hatların ortaya çıkacağını savunuyor,başkası ise kardiyonun şart olduğunu söylüyor...Kararsız kaldım açıkcası.o yüzden sorma gereği duydum.

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bak; az sonra yazacaklarım forumda mevcut; çünkü ben burada öğrendim...

Kilo vermede(yağ yakma, fazla suyu atma) en önemli unsur metabolizmayı hızlı tutup gün içinde kalori açığı yaratmaktır...Bu da yüksek fiziksel aktivite + iyi beslenme + dinlenmeyle maksimum düzeyde olur...

Tabii ki bu açığı yaratmanın farklı yolları var:
    1) Cardio yaparsın ya da ağırlık antrenmanı; gün içinde metabolizman 24 saat hızlı çalışır; antrenman öncesi ve sonrasında yeterli protein alırsın ve sanayi şekerinden yoksun ve tam buğdayla beslenirsin; çok güzel kalori açığı yaratırsın...

2) Aynılarını yaparsın; sadece beslenmen normal olur; genetik yapına bağlı olarak yine de çok az kalori açığı yaratabilirsin...

3) Fiziksel aktivite seviyen düşük diyelim; sadece günde toplam 1 km yürüosundur diyelim; beslenmene çok dikkat edersin; her gün 6 küçük öğün; hayvansal yağlardan; sanayi şekeri ve beyaz undan uzak durursun; tavuk göğsü-ızgara balık-yumurta beyazı-yağsız süt yoğurt ve peynir gibi yağsız protein; iki kaşık zeytinyağında sebze yemeği yersin; öğün aralarında(yemekten en az yarım saat önce veya sonra) bol bol su içersin; yine de kalori açığı yaratmış olursun.

4) Son olarak söylemek istediğim önemli şey; vücuduna eklediğin her 1gramlık kas; sana fazlasıyla metabolizma hızı olarak döner...

NOT : Normal ağırlık ve üstü + normal ve düşük tekrar(8-10) ağırlık antrenmanı sırasında vücut kaslardaki glikojen deposunu enerji olarak kullanır; boş mideyle yapılan cardio da ise vücut enerji olarak yağları kullanır ve cardio nun şiddeti artarsa(sprint gibi) vücut yine glikojen ve karbohidrat kullanma eğilimine girer...Bu da demektir -ki önceden de söylemiştim- ağırlık antrenmanından hemen sonra 30-45 dklık cardio antrenmanı; boşalan glikojen depolarının ardından vücudu yağ yakmaya yönlendirir...

Saygılarımla...Bol sağlıklı ve mutlu günler...;)

Son düzenleme: 8 Haziran 2007

Sayfayı Paylaş