bicepsin altındaki kısım gelişmiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cakirkeyf tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle iki sorum olacak sizlere.Bu spora başlayalı uzun zaman oldu.Sene başında başlayıp 3 ay gittim son aylar biraz aksattım yani 2 ay sağlam yapmışımdır.Sonra 3-4 ay ara verdim ve şimdi tekrardan başladım... Artık gelişim olur mu? ektomorf vücut tipine sahibim ilk aylar gelişim çok hızlı oluyor sonra azalıyor diyorlar.Yani şuan önümüzdeki 3 ay ne kadar yol alabilirim? Kollar 30-31. Birde bilek ve üst kısım gelişmiyor nedense.Dirseğin alt kısmının kalınlaşması için ne yapmam gerekiyor?

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    O bölge kemik kalınlığı ve biceps genetiğiyle alakalı bir durum.
    Kısa biceps kasına sahipsin, ve halk dilinde ''biceps uzatma'' hareketleri de işe yaramayacaktır. Salt hacim almaya bak, tricepse daha çok yüklen.

3. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Dirsegin alt kısmı dediğin bilek dirsek arasiysa orayı bilek egzersizleri ve reverse curl hareketiyle kalinlastirabiliyormussun. Dirsek ile biceps kasları arasındaki bölüm ise triceps agir kilolarda çalışarak kalinlastiriliyormus. Hammer yap diyenler de var tabi kilo almak lazım herşeyden önce. Aynı seyleri bende yaşıyorum arastirdim biraz tabi yapabilecegin herşey genetikle sınırlıdır . :)
    Edit: reverse curl ile brachioradialis kasi calistiriliyormus.

Sayfayı Paylaş