biceps-triceps sonrası göğüs ve sırt ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve escapist92 tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    1.gün: göğüs-sırt
    2.gün: omuz-dış bacak
    3.gün: iç bacak-biceps-triceps

ve bi gün alt bi gün üst karın şeklinde hazırlanmış bi antrenman programım var salondaki hoca hazırlıyo. biceps ve tricepsin ertesi günü sırt ve göğüs olması verimi ve gelişimi etkiler mi uygun mu bu program? (spora yeni başlamadım salon değiştirdim)

2. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    2 buyuk kasi ayni gun calisip verim alabiliyorsan antrmandan sorun yok.
    Ben ayni gun 2 buyuk kasi calstrip antrmani istedgi gibi cikartan gormedim .buda bi gercek.

3. AhmetGur

AhmetGur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Göğüs - biceps
    Sırt - triceps yaparsan daha rahat ve verimli olur . Benim görüşüm böyle kişiden kişiye değişir tabii.

4. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 1 kas grubu 1 defa şiddetli çalışılsa bence yeterli olur. Yani tekrar göğüse başlamana gerek yok.

5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    verim sorunum olmuyo salonda yorgunluk hissettiğim pek olmuyo. kasların 48saat dinlenmsi gerektiği konusu yüzünden sordum. göğüs-biceps sırt- triceps yapınca yine arka arkaya çalışmış olcam çünkü. eğer ertesi gün çalışmış olmak gelişimi etkilemicekse verim açısından sorunum yok çünkü
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2014 ---
    şiddetli çalışabileceğim salona ve bu donanımda hocaya sahip olmadığım bi ortamdayım malesef. ya da şiddetliden kastının ne olduğuna da bağlı. her kas grubu için kasın farklı bölgelerini çalıştıran 3hareketi 3er/4er set yapıyorum yeterli olsagerek fikrin ne bu konuda tavsiye verebilir misin?

6. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    3 hareket 3-4 set yeterli olur. Kendine yeterli ağırlığı seçip sınırlarını zorlarsan ve çıktığında halin kalmazsa bilki şiddetli geçmiş :) Birde yazmamışsın ama karın kası çalışmıyor musun = ?

7. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yeterince zorluyorum 6tekrarı tamamlayabildiğim en yüksek ağırlıkta çalışıyorum zaten antrenman sonunda kaslarımda titreme-gerginlik oluyo heh tamam diyorum gerekeni yapmışım :D karın da çalışıyorum programa göre her antrenmanın başında 3set twist 3set de mekik sehpasında çalışıyorum bu hergün fix. bunda ayrı olarak da 1.gün antrenmanının sonunda 3set ters mekik+3set crunch hareketi, 2.günün sonunda 3set hanging leg raise, 3.gün sonunda da 3-4set alt karın çalışıyorum hergün karnın farklı bi bölgesini çalıştıran bi programı uyguluyorum ilk defa. 1günümü sadece karın çalışmasına ayırdığım zamanlara göre daha az yorgunluk oluyo ama verim alıp alamıcamı bilmiyorum deneyip görcem

8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    6 tekrar ne kadar ağırlıkla yapıyorsun?

9. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    hangi aletle mesela?

10. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Üst vücut için.

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu anda sorun olmasa da ağırlıklar arttıkça arayı açman gerekecektir. Eğer yorgunluk sorunu olmuyorsa kullandığın ağırlıklar sinir sistemini fazla zorlamayacak seviyededir. Bacağa 2 gün ayırdığına göre ağırlığı oraya veriyorsun sanırım? Durum böyleyse alt/üst vücut şeklinde haftada 4 gün çalışmak bence daha iyi. İşin açığı hiç böyle bir split görmedim, tuhaf geldi. Bütün hareketleri yazsan daha iyi yorum yapılır aslında. Hangi günler dinlenme günü?

Sayfayı Paylaş