biceps triceps hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve caqdas tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. caqdas

caqdas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    student
    Yer:
    Ukr
    merhaba beyler soruma konu içerisinde cevap alamayınca topic açmak istedim yardımcı olurmusunuz

Ben haftanın 5 günü her gün 1 bölge çalışıyorum malum bir bölge arttıgı ıcın artan gün 2 bölge calısıyorum

Pazartesi:Göğüs
    Salı:Biceps
    Çarşamba:Omuz
    Perşembe:Triceps
    Cuma:Sırt-Bacak
    Cumartesi: OFF
    Pazar:OFF
    Her bölge için 4 maximum 5 hareket. Piramit sistem yapıyorum

bir sorum olucak kollarımı biraz daha geliştirmek ıstıyorum Biceps çalıştıgım güne 2 veya 3 hareket fazladan triceps hareketi eklesem Triceps calıstıgım günlerede aynı şekilde biceps hareketleri eklesem ek olarak 2-3 sizce daha cok verim alabilirmiyim yorumlarmısınız?

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eklemeyle falan uğraşma direk olarak triceps-biceps aynı gün çalış ve o gün karın da dahil olmak üzere başka bir şey çalışma.

3. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çalışmanın bir önemi yoktur önemli olan dinlenip beslenmektir. Bir profesyonelle konuştum sadece biceps antremanım 8 dakka sürdü diyor. Pump etkisini yakalayınca bırakıyor çalışmayı yani.
    Bicepsle tricepse 3 er hareket yeterli
    Büyük kaslarada 4 hareket yeterli
    Abartıp overtraining olma sonra.

4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Kardeşim biceps triceps aynı bölgede bulunan kaslar olduğu için 2si aynı antrenmanda iyi olmaz diye düşünüyorum piramit sistem yapmanı tavsiye etmem genelde bench press -squat-deadliftte yapılıyor piramit sistem güç kazanma amaçlı bence max 4 hareket yap hacim istiyorsan 4x6-7 olabilir
    barbell curl(en tepede pazuyu sık)
    hammer
    concentration(en iyi tepelenme hareketi)
    ben en iyi verimi böyle alıyorum istersen bir dene ama her vücud aynı tepkiyi vermeyebilir pump etkisini yakaladıktan sonra merak etme antrenman güzel gitmiştir

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Tekrar sayılarının hacim almakla veya define olmakla bağlantısı bulunmamaktadır.8 tekrarla define olunabileceği gibi 15 tekrarla hacim de alınabilir.Önemli olan ne yediğin ve nasıl yediğindir yani beslenmedir.Antrenmana çok takılıp beslenme ve dinlenmeyi ihmal edersen ve Bacak çalışmazsan herhangi bir sonuç elde etme olasılığın oldukça düşük olur.

technical1967 bunu beğendi.
  6. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Tekrar sayısıyla alakası vardır olmaz mı hiç bütün powerlifterler 6 tekrarı geçmez antrenmanlarda ağır çalışırlar ve bakarsan hepside hacimli kalıplı fakat define değildir.eğer tekrar sayın 15e çıkarsa kasın üzerindeki yağı yakarsın şekil verirsin ama gücün o kadar artmaz tabi bu kişiden kişiye değişebilir kimisi 6 tekrarda hissetmez 15 tekrarda hisseder önemli olan pump etkisi !!

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer sen beslenmene dikkat etmeyip 15 tekrar yaparsan bak bakalım o yağlar yanıyor mu ? Tekrar sayısıyla define olmanın bir alakası yoktur.Powerlifterlar define değildirler çünkü definasyon diyeti yapmazlar çünkü sürekli karbonhidratla beslenmek zorundadırlar. Definasyon döneminde tekrarların artmasının ağırlıkların azalmasının sebebi karbonhidrat alımındaki düşüştür , yağ yakımıyla bir alakası yoktur.Bulk dönemi yani hacimlenme aşaması da aynı mantıkta işler.Karbonhidrat alımı yükselir dolayısıyla kaldırılan ağırlıklar da yükselir.Saygılar

technical1967 bunu beğendi.
  8. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Ben beslenmeyle alakalı birşey söylemedim ki sadece tekrarlarla ilgili konuştum zaten bu sporun % 40si beslenmedir tabiki beslenmenin önemi var fakat 8 tekrardan sonrası definasyona yöneliktir % 30 çalışma % 30 dinlenme

9. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    Burasi tartis ma yeri degil ozelden mesaj atin birbirinize kalabalik yaratmayin
    sana gelince pazartesi omuz sali sirt carsamba off persembe gogus cuma kol yapman daha iyi bence ikereye gerek yok ama bok istersen omuz gununu 2 hareket triceps sirta 2 hareket biceps koy sikinti olmaz iyi calismalar ... no t
    Kol en fazla 3 hareket gir

10. caqdas

caqdas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    student
    Yer:
    Ukr
    yorumlar için sağolundumbelllls

11. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bende ilk başladığımda 2 hafta boyunca hergün tüm bölgelerimi çalıştırıyordum :D bide cumartesi pazarda çalışıyordum sonradan gerçeyin farkına vardım

not : sabah 10 akşam 8 çalışıyodum :D düşünün artık

12. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Şöyle konularda powerlifterları örnek göstermeyelim. Powerliftingle vg arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemeye gerek yok. Arkadaşların kafasını bulandırmayalım.

Efrahim bunu beğendi.
  13. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Mümkünse Hafta İçi 1 Gün Hafta Sonu 1 Gün Off Yaparsan Daha İyi Dinlenmiş Olursun Bence. Örnek Olarak Perşembe ve Pazar Off Yapabilirsin. Ayrıca Aynı Gün Zıt Kasları Çalıştırmayı Ben De Doğru Bulmuyorum. Salondaki Hocamız Bizi Özellikle Uyardı Zıt Kasları Aynı Gün Çalıştırmayın Daha İyi Gelişirsiniz Diye.

14. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    tamam olur

Sayfayı Paylaş