biceps triceps çalışması hakkında yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve LethaL~ tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar ben evde idman yapıyorum evde alet olarak ; sehpa, dumbell ağırlık seti, ez bar ,düz bar mevcut sormak istediğim soruya gelirsek biceps triceps aynı gün çalıştırmaktayım şöyle bir program ve sistem izliyorum hacim için sizce uygun mudur fikirlerinizi almak istedim hareketler;

Ez bar curl
    lying triceps extension

bu 2 hareketi arka arkaya yapıp 1 set sayıyorum 3 sete tamamlıyorum süper set şeklinde arka arkaya yapıyorum ve 1. sette 8 er kg 2. sette 9 ar kg 3. sette 10 ar kg ağırlıklarla tamamlıyorum

hammer curl
    tek kol french press

üstteki sistem geçerli yine bu 2 hareket içinde arka arkaya ağırlık arttırarak 3 set

ez bar dar tutuş curl veya Concentration Curls
    paralel dips

aynı sistem geçerli arka arkaya ve her sette ağırlık arttırarak dipsde kucağıma ağırlık koyarak 3 set

Genel toplamda 3 hareket biceps 3 hareket triceps her sette ağırlık arttırarak biceps-triceps dinlenme biceps-triceps dinlenme biceps-triceps

hacim için yararlı bir sistem mi yoksa yanlış mı yapıyorum cidden kafamı kurcalayan bir durum bu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hacim için düşünürsen süper seti devreden çıkarmak daha mantıklı görünüyor.

Nedeni; Biceps egzersizini yaptın nefesi ve direncin kırıldı, bunun üstüne triceps için dinlenik olduğun kadar performans gösteremeyebilirsin.

Benim tercihim 3 egzersiz üst üste aynı bölge 3 biceps+3 triceps egzersizi gibi..

Egzersiz tercihleri makul görünüyor. Sadece 3. biceps te concentrasyon curl ü tercih ederdim.

LethaL~ bunu beğendi.
  3. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler idmandan sonra protein tozu alıyorum 3 biceps +3 triceps şeklinde yapınca haliyle idman sonu bicepsdeki gerilim kayboluyor ve protein bicepslerde gerekli etkiyi yaratamıyor gibi düşündüm böyle bir durum söz konusu mu acaba ?

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    :) öyle bir şey söz konusu değil. bicepsleri çalışınca o bölgeye kan pompalanıyor. Bir müddet sonra malum bölgeye pompalanan kan normal miktara dönünce hissettiğin gerilim de azalıyor doğal olarak.

LethaL~ bunu beğendi.
  5. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    gerçekten kafama takılan bir konuydu bundan sonra söylediğiniz gibi yapacağım çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş