Biceps Triceps Ön Kol YARDIM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve _DoqukaN_ tarafından 22 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. _DoqukaN_

_DoqukaN_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Forumun yeni üyesiyim, sporda 9. haftamı doldurdum. Benim sorunum şu;
    Hocamın vermiş olduğu programda kol olarak - z bar curl ve - concentration curl hareketi var. Kollarım için yeterli olmadığını düşünüyorum ve sizden Biceps Triceps Ön Kol ile ilgili sağlam bir program önerisi bekliyorum. 3. ay dolunca salonumu değiştireceğim.

Boy : 1,80
    Kilo : 75
    Kol : 32

2. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    en iyi program kendi yaptıgın programdır (bizim gibi amatörler icin ) gir biceps ile ilgili bütün hareketlere bak ordan sana uygun olanları seç dene hangisinden iyi verim alıyosan onu yap 3 hareket x4 seklinde yapman yeterli olacaktır tabi bölgesel calısmaya basladıysan

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    squat, deadlift, bench press, pull up, dips, shoulder press, bent over row, bunlar büyümek için en kıymetli hareketler. bicepsle tricepsle uğraşmak yerine temel hareketlere odaklan. hele wrist curl falan tamamen çöp. o işlerle hiç uğraşma. 200 kilo deadlift yapabiliyorsan canavar gibi önkolların var demektir.

4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sporda 3 ayını doldurmamış, kolları 32 cm olan birisine böyle tavsiyeler vermek kusura bakmayın ama fazla komik.

OvO bunu beğendi.
  5. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    Tavsiyeye bak. dogukan arkadasimiz, powerliftciyim deathlifte 180 kg da takildim 200 kaldiramiyorum diye mi sormus, yoksa 9. haftam biceps programim yeterli mi diye mi sormus?

Benim tavsiyeme gelince baslarda 2 hareket yeterli ama yeterli gelmedigini dusunuyorsan hammer curl veya scott curl ekleyebilirsin. Scott curl u Z-barla yapacaksan, barbell curl u de duz barla yapmani oneririm.

6. Harun Yildiz

Harun Yildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Adapazari
    sunu soyleyim sana yeterli degil diye birsey yoktur. hocan dogru bir secim yaparak kaslarinin kendilerini bu surecte isindirmasini on gormus fazla haraket 3 aylik bir adamin kol kasini buyutmez aksi halde kucultur.benim sana onerim bu aylarda max 3 veya 4 temel harakettir. bicepsler ve tripeclslere ayri bir gun ayir ve o gun bol protein takviyesi al. ve bu haraketleri yapmani oneririm..

BICEPS

1)Barbell Curl 3x10-10-10
    2)Hammer Curls 3x-10-10-10
    3)Close-Grip Palms Down Barbell Curl 3-10-10-8
    4)Concentration Curls 3x12-10-10

Emin olki kisa zamanda guzel sonuclar alacagina inaniyorum.

Not: ilk sete asla agir girme normal bir agirlikta girmeni oneririm zate 2 sette kaslar kendini gerecektir.

7. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    aynı tavsiyeyi sana ve alttaki üyeye de veriyorum.

Sayfayı Paylaş