Biceps tekniği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bhcaylak tarafından 10 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikli merhaba , benim bir kaç sorum var zamanlama ve antrenman tekniği ile ilgili.

1-kuvvet amaçlı az tekrar çok agırlıklı kas çalışırken her set arasında kaç saniye mola verilmeli kas grubunun büyüklüğüne göre bu süre değişir mi ?
    2-biceps için muscle&fitness dergisinde okuduğum bir teknikten bahsedecegim ben biraz değiştirdim fakat yorumlarınızı almak istiyorum.
    Her set 8 tekrar yapılıyor , kolun 8.tekrar da yorulması gerekiyor yani agırlık 12 kere kaldıralamayacak şekilde seçiliyor. İlk set bitiyor , 2.sette 8. tekrar da kol o ağırlığı kaldıramayacak hale geliyor. ve 2.5 kilo düşürülüyor onunla da kaldıramayacak olana kadar taa ki 5 kglık 2.5 kg lık agırlıklara kadar bu yapılıyor (normal agırlıgın 12.5 oldugunu varsayarak) drop set deniyor buna sanırım. 2.set drop set şeklinde yani. 3.sette de yine ilk agırlıkla yapabildigin kadar fazla tekrar yaparak o hareketi bitiriyorsun. Pump up yöntemi deniyordu buna dergide. Gerçekten kolu şişiriyor ve çok fazla kan pompalandıgını damarda hissedebiliyorsunuz. Bu hareket ile ilgili görüşlerinizi merak ediyorum kas gelişimi kol hacmi açısından . Ve bunu 3 hareketli bir biceps idmanında her harekette uyguluyorum bununla ilgili de bir kaç bir şey yardımcı olabilir
    Göğüs bastıgım gün 5 farklı hareketten ikisi açılı ikisi yere paralel konumda 1 i ise dips bu iki açılı iç göğüs için sizce yeterli midir ? (dumbell press , incline bench press , flat bench press , incline dumbell press , dips)

İyi forumlar dilerim

2. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım gece geç saatte yazdığım için güme gitti hafiften :/ güncellenmiş olayım

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    1- Büyük kas gurupları için 3 dk. Küçük kas gurupları için daha az olabilir. Maksat ağır kiloyla çalışabilmek için kası tam dinlenik vaziyette sete sokmak.

2- yazı çok uzun ve karmaşık olmuş. üstünde duramadım

4. brhmcr

brhmcr Guest

5. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    göğüste 4 press hareketine anlam veremedim iç göğüs gelişimi için dumbell fly gibi hareketler denenebilir bence

6. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İnciline dumbell pres Dumbell flyes olacak aslında kusura bakmayın kafam karışmış. Teşekkür ederim , bir sakıncası olmadığına kanaat getirdim okuduktan sonra ve gercekten çok verim alıyorum sağolun :)

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    1. soruyu wrestler cevaplamış.

2. dediğin şey evet drop set ve klasik rutinden çıkıp ara sıra uygulanması iyi olur faydasını kesinlikle görürsün.
    20 kg 8 tekrar yapıyorsun diyelim

20 kg 8 tekrar
    10 kg 10 tekrar
    5 kg 12 tekrar

Bu 1 set, toplamda 2-3 set yapman yeter duruma göre.

Tekrarlar böyle daha iyi olur kiloyu sen ayarlarsın yani tekrarlar biraz yükselsin her dropda, ona göre ayarla.

3. O kadar hareket yapmana gerek yok.

Incline Press
    Flat Press
    Fly
    Dips

Böyle bir program fazlasıyle yeter, ister barla yap ister dumbbella yap pressleri, flyın nasıl olacağınıda sen seçersin ( dumbbell, kablo vs).

Son düzenleme: 12 Kasım 2012

Sayfayı Paylaş