biceps sorunu...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jarhead tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar bicepsler 1 sene için çok geride kaldılar spora başladığımda 36 cm lerdi şu an 42 cm ler ama 1.90 boya çok ufak kalıolar . ve vücudun diğer bölgelerine göre bicepsler simetriyi bozuyo çok uzun gelio bicepslerim bunun için bu kış birşeyler denemem lazım süper set denedim bu 1 sene içinde sadece kolum pek yağlı deildir. bu kış amacım 47 cm çıkarmak en azından hatta olursa bulk 50 düşünüyorum ilaçda sorunum olmaz ama antrenman sistemi olarak birşeyler lazım özellikle bilgili arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum. en son 1 kere idmanda 21 leri denedim. yazdayız diye normal gidiyorum kışın ramazandan sonra sağlam asılmayı düşünüyorum hedefim kışın 8 cm ölçü almak. bunun içinde belirli denenmiş sistemler bekliyorum.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    jarhead bende senın gıbı 1.90'ım..Ve dedıgın gıbı bıcepsler daha zor peak alıyor bu boyda cunku anladıgım kadarıyla senınde benım gıbı dırsege kadar uzun..Ben bu durumu bırazda olsa su programla astım..

barbell curl 10*10*8*8
    (bunu temel hareket olarak ve tam nızamı olarak yaptım)

ınclıne dumbell curl 12*10*8*8
    (bunu bıcepsın zırvesı ıcın en etkılı hareket oldugunu dıyor arnold)

concentration curl 4*10
    (bunu eller bacakta olarak degılde hafıf comelerek kol tamamen desteksız, salınmıs bır sekılde daha etkılı dıyor arnold)

Sanırım bunları arnold'un forumda da verılmıs bır kıtabından yada dergıdekı bolumunden ogrenmıstım..

Son düzenleme: 21 Temmuz 2009
    aydin06 ve jarhead bunu beğendi.
  3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    umur arnold gibi uzun bir bodycinin bunları söylemesi bizim gibi uzun adamlar için güzel adam yaşamış bizede tecrübe etmek kalıyor. bu 1 not alıyorum saol.

4. onur\m/arda

onur\m/arda Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arnoldun nasıl trıceps çalıştığını bılsenız şaşardınız kesın:D

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    jarhead tek sezonda 8cm kol ölçüsü çok zor.emin ol 8cm alsan bile büyük kısmını geri verirsin.çunki bu artış normailn üzeri olacağından bu ölçüyü uzun süre muhafaza etmen gerekir ki ölçü kalıcılığı sabit olsun.rutin antrenmandan çıkarsan kaslarda sürekli bir şaşırma sağlarsın.mesela yaz aylarında super sete fazla yüklenme.kışın ise kısa ve sert idman olarak ınclıne dumbell curl-barbell curl ve cable curl ile yeterli şiddeti verebilirsin.her idmanda hareketlerin yerin,i değiştirerek idmana alışmayı engellersin.mesela ikinci haftada izole egzersizi en başa alabilirsin.ters piramit kış döneminde ölçü ve kuvvet artışında etkili olacaktır.

muratturan, onur\m/arda ve jarhead bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş