Biceps Programım hakkında düşünceleriniz...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 4 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Arkadaşlar benim eski bicep programı şu :

Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls

setler 3x8 di sonra 4x8 şeklinde yaptım.. Programdan artık istediğim verimi alamayınca(ağrı vs olmuyordu ve ölçülerim sabit kalmıştı) ve kasları şaşırtmak istediğim için biceps programımda değişikliğe gitmeye karar verdim..Yeni programım şu şekilde:

Dumbbell Curls

Concentration Curl

Yarım Chin-Ups 30 saniye boyunca..

Bu programı uyguladıktan 1 gün sonra bicepslerimde ağrı hissettim :) 2 gün sürdü sonra geçti.. Bunu görünce programın işe yaradığını düşündüm ancak sizin de fikirlerinizi almak istiyorum..Şimdiden teşekkürler..bench_O

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    cons curls'ü çıkar, incline dumbbell curl'ü al derim ve çok güzel bir program bence sevgili black. en azından mantığı akıcılık üstüne kurulu. bir temel bir ikincil hareketin ardından compound hareket bicepsteki bütün enerjiyi alır dediğin gibi. bu şekilde bir 45 gün git bakalım, yalnız aynısını tricepslerde de uygula. mesela

lying dumbbell extensions
    dumbbell overhead extension
    bench dips

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    "r10" hazır online iken sana soralım; bu şaşırtma muhabbeti nedir abi böyle herkesin dilinde...

Şaşırtmadan geliştiremezmiyiz yani kasları illa şaşırtmakmı lazım ?;)

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    elbette kasları arada bir şaşırtmak gerekir, neticede biz bile aynı idmanı 2-3 ay yapsak sıkılıyoruz, kaslar için de bu böyle. kaslarımız idman yaptıkça harekete daha çok alışıyor ve eğer bir idmanda uzun süre ısrar edersek kaslar tepkisiz kalmaya başlıyor.

şunu da belirtmek isterim, kasları şaşırtacağım deyipte deliye bağlamamak lazım :D her idmanın birbirinden farklı olması bir süre sonra sıkıntılar doğuracaktır elbet.

şaşırtma aslında hep kullanılır. 30-45 günde bir olan program değişimleri de şaşırtmadır.

tabi yukarıda belirttiğim gibi kasları şaşırtmanın da bir limiti var. mesela 2 göğüs idmanına bench pressle başlayıp 3. sünü incline bench pressle başlayabiliriz ancak bir idman bench press bir idman dumbbell fly bir idman incline dumbbell press filan bu şekilde olmaz.

ZeusS_ bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Completely understood ;)

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    R10 önerilerin ve yorumun için teşekkür ediyorum.. Tavsiyelerini dikkate alacağım. :) Bana önerdiğin bu triceps programı hakkında sana bir sorum olacak..Bench Dips hareketini normal olarak(ağırlık koymadan) 4x8 şeklinde yapmamı mı tavsiye edersin yoksa 12,10,8,8 şeklinde ağırlıkları artırarak mı ? Örneğin ilk set ağırlıksız,2. set 5 kg,3. ve 4. setlerde de 8 kg olarak..Şimdiden teşekkürler.dumbelllls

Not:Yazdığım kg ler sadece örnektir.

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık koyarsan daha iyi olur elbette

Sayfayı Paylaş