biceps overtraining yapmış olabilirmiyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dlxattack tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba bu işte yeni değilim ama en uygun forum burasıdır herhalde konu açmak için....
    8 aydır yapıyorum bu işi ama sank bicepslerim gelişmiyor aksine geriliyor gibime geliyor ilk başlarda..
    z barda: 17.5 kg kaldırıyordum sonra 22.5 yaptım en sonda 27.5 yaptım fakat ara verdim sonra geri 22.5 a düştüm 2-3 aydır çıkamıyorum üstüne..

zbarın ardından hemen yine zbar gibi bir alete bağlı yine aynı tutuş aynı açı ile zbar gibi birşey kaldırıyorum onuda 20 kg yapıyordum en son 30 kg ama çıkarmıştım ama şimdi 25 kg da anca kaldırıyorum

sonrada hammer curls var bunuda 7.5 kg da başlamıştım en son 12.5 kg a çıkardım fakat bunu 12.5 kg da kaldırıyorum ama sanki haraketi yanlış yapıyorum gibi tam verimi olmadığını düşündüğüm düşüncesiyle 10 kg a düşürdüm bundada bi yükselme göremiyorum hala

en sonda constrcn curls var bundada 5 kg ad başlamıştım 10 kg a kadar gelmiştim fakat şimdi 7.5kg da yapıyorum bunuda hatta son sete gelince giremiyorum bile 6 tekrarda filan tkıanıyorum

tüm haraketlerim 10 tekrar 3 set....

Acaba programımm yanlışmı sanki bicepslerim çok sönük açtığım konudada resimlerimin olduğu konudada herkes bicepse ağırlık ver dedi dokunp sıktığım zaman bicepslerim sanki sönmüş balon gibi yumuşak gibi geliyor programım yanlış mı uygun bir program önerebilcek olan varmı??

PARDON YANLIŞ FORUMA AÇTIM YENİ BAŞLIYANLAR FORUMUNA AÇICAKTIM İLGİLİ GÖREVLİ MODERETÖR ARKADAŞLAR KONUMU KİTLEMEDEN TAŞIRLARSA SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER..

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Üye Fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim konuyu taşıdığınız için belirtmiştim zaten .)

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bicepse 4 hareket fazla değil mi? 3 harekete düşürmeni öneririm.

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    kendiniz diyorsunuz ara vermişssiniz 1 hafta ara bile cok şey değiştiriyor kendimden biliyorum 1-2 aya kadar eski kilolara ulaşırsınız.

6. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    herşeyde eski kiloya ulaştım ama ve biceps çok yavaş gelişim gösteriyor diğer tüm kas gruplarım kaç kg arttı kaldırdığım tüm ağırlıklar arttı hepsinde ama biceps artmıyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:32 ----------

üst üste bu 4 haraketi yapıyorum her kas grubumda böyle yoksa komple programım hatalımı tricepsdede öle mesela? genelinde öyle 4 haraket üst üste aynı kas grubuna.. ama tricspte kusur yok
    göğüsdede öyle mesela benc pres giriyorum ardından dumbella koltukta 45 derecelik acıda kaldırıyorum gogus hızama ındırp kaldırıyorum adını unuttum ardından dumbl fly var onun ardından dumbl pullover var :S ama göğüstede kusur yok hep artıyorum

Son düzenleme: 25 Ocak 2012
  7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Benim önerim şöyle göğüs sırt bacak 4 hareket yap. Kolları 3 hareket yap. Böylelikle daha ağır çalışabilirsin. Bende bugün değiştirdim programı hocam 4 hareket kola fazla gelir 3 e düşür dedi.

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    sırt çalışıyor musun? ya da bacak???

eğer sırt ve bacak çalışmıyorsan bicepsler malesef fazla gelişemiyor.ne alakası var diceksin sırt çalışırken bicepslerde çalışıyor bacak çalışırkan erkeklik hormonları bol miktarda salgılanıyor bu da bacak dışındaki diğer kaslarında büyümesine yardımcı oluyor.yurtdışında spor akademisinde okuyan arkadaşım makale getirmişti orada büyük bicepslere sahip olmak isteyenlerin sırt ve bacak antrenmanlarını ihmal etmemesi gerektiği yazıyordu.

bir diğer önerimde madem çok ağır çalışmak istiyorsun hareket sayısını 3e indir.

Barbell ya da dumbell curll
    hammer curll
    konsantrasyon deneyebilirsin.

9. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    yarin birde hocayla konuşucam teşekkür ederim programımı en iyisi baştan aşağı yenilemek lazım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:22 ----------

hayır sırtda bacakda çalışıyorum bu dediğin haraketlerinde var hepsi ama teşekkür ederim 4 haraket fazla yükleniyor galiba bicepslere gelişmemesine neden oluyor buda 3 e indircem bakalım..

10. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    günlük aldığınız protein miktarı nedir? bisepsler için haftada 2 kez 4'er set çalışıyorum ve olabildiğine hızlı gelişiyor,9.ayımdayım. 4 ayrı biseps hareketi yapmanız kaslarınızı yakmaktan başka bir işe yaramaz,hatta mezomorf vücut tipinden bahseden bazı dış kaynaklar,mezomorflar nerdeyse efor harcamadan kas yapar diyordu.beyninize kaslarınızın biraz zorlandıgı bilgisini göndermeniz yeterli,kasların yanmasına yada cok zorlanmasına gerek yok,ne kadar cok acı o kadar cok kas demek değil.kendimden örnek verecek olursam karın kaslarım için yaptıgım tek şey haftada 4 gün 60 mekik cekmekti,ve hiç zorlanmadan çekerdim kaslarım da yanmazdı ve sıkılırdım,öylesine yaptıgım birşeydi sırf kaslar calısa dursun diye,aylar sonra ne mi oldu? bariz belirgin hatta çok belirgin six-pack ve adonisim ortaya çıktı,şuan üstüme 50-60 kg alıyorum yinede cok zor yakıyorum karın kaslarını,ama dediğim gibi amaç çok yüklenip yakmakl değil,nazikce beyne gidecek sinyali yollatmak.kolunuza çok fazla yüklenmişsiniz

11. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    biceps için. haftada 1 kez.
    uzun bar ile ayakta 3 set 12 tekrar
    hammer curl 3 set 12 tekrar
    konsantrasyon 3set 12 tekrar.
    bicpsi çoğu harekette kullanıyorsun zaten..

Sayfayı Paylaş