Biceps ile ilgili sıkıntım var...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boot_sector tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 1,5 aydır spor salonuna gidiyorum. Süre bazlı düşünürsek mükemmele yakın bir geişim sağladım. Vücudum hiç tahmin edemeyeceğim kadar iyi şekillendi. Bunun bir sebebi de yoğun bir spor geçmişim olmasıdır. Ama ne kadar spor geçmişim olsa da 10 senedir spor yapmıyordum. Şu anda her antrenmanda çalıştığım kas gruubunda çok güzel ağrılar mevcut. Mesela dünden önceki gün göğüs çalıştım, göğüsler hala ağrıyor. Dün kanat çalıştım, kanadın da ağrısı bir 2 gün daha sürer. 2 gün öncenin karın çalışmasının ağrısı neredeyse şimdilerde geçti geçecek. Triceps ağrıları da 24 saat civarlarında sürüyor. Ama biceps!
    Nasıl bir dert olduysa bana artık. Spora ilk başladığım zaman ağrı falan iyiydi ama şu anda neredeyse hiç ağrımıyor.
    Barbell curl de bar ağırlığı 15kg, iki yanlara 5'er kg taktığımda çok zorlanarak da olsa 10-10-8 tamamlayabiliyorum.
    Hocamın birkaç gün önce verdiği tavsiyesi barbell curl ile başla boş barla 15 yap, 2,5 şar kg takıp 12 lik yap. Sonra da 5 er kg takıp 3 set yap şeklindeydi. Dün denedim ve ön kol kısmında inanılmaz bir ağrı oluştu. 5. sette 10 çıkaramadım. Daha ziyade 4-5 lerde kaldım. Bunun üzerine 7,5'şar kg ile 10x3 hammer curl, sonrasında da 10x3 scott curl yaptım. Scott curl son set kabus gibi oldu ve 5 tekrar yapabildim. Ön kol deli gibi ağrımasına rağmen bicepste hiçbir ağrı yok. Önceden çok daha fazla hareket yapardım ve biraz da olsa ağrı olurdu. Şu anda neden hiç olmadığına anlam veremiyorum. Lütfen ustalarım bana bu konuda yardımcı olsun. Vücudun geri kalanı çok iyi şekilde gelişirken sadece bicepsler olduğu yerde kalıyor...

2. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    önceki ağrıyan yerler hamlık ağrısı olmasın

3. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ağrılar kesinlikle hamlıktan değil. Normalde 3 setlik yaptığım ağırlıkları, set sayısını ve tekrar sayısını arttırdığım için ağrılar oluştu. Ama kollarda bir türlü istediğim verimi elde edemiyorum.
    Acaba daha fazla hareket mi uygulamam lazım?

4. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemel cheating söz konusu.

5. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarıyla barbell curl falan yaparken dirsek oynatma, ağırlığı bir an önce üzerime almak için vücut momentumunu kullandığımdan şüpheleniyorsunuz. Ama onları da hiç yapmıyorum. Hareketleri ziyadesiyle yavaşça uyguluyorum. Dün biceps çalışması yaptım. kollarımda bariz gerginlik oluştu. Ancak antrenmandan 1 saat sonra bu gerginlik gitti. Ağrı zaten hiç olmamıştı...

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ön kollar zayıf olsa gerek. bir sırt idmanı sonunda bir biceps idmanı sonunda olacak şekilde 20-30 gün boyunca bilek çalışmayı dene istersen.

7. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    R10 çok teşekkür ederim. Mutlaka yapacağım söylediklerini...

Sayfayı Paylaş