biceps idmanlarımı iyi gerçekleştiremiyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkeaydin tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. berkeaydin

berkeaydin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.BB sporuna düzenli başlayalı 1 ay oluyor.Diğer bölgelerime nazaran biceps bölgemde yanma hissetmiyorum.Evet kaldırırken zorlanıyorum ama sonrasında diğer bölgelerimde hissettiğim gelişme ağrısını hissedemiyorum.Bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Düşünüyorum en çok gelişmesini istediğim bölgem biceps bu yüzden psikolojik mi ters tepiyor :D

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Tüm dikkatini sırf bicepsler üzerine yoğunlaştırma..
    Sırt bacak gibi büyük kas gruplarına gereken önemi ver..
    Yeni başladıysan biceps için 3 hareket yeterlidir, unutma çok çalışmak çok gelişeceğin anlamına gelmez..

3. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Artı bicepslerin kolunu kalın göstermez, tricepslerini tak kafana:)

4. berkeaydin

berkeaydin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet 3 hareket giriyorum biceps olarak.
    Sırt ve bacağa gerçekten hiç önem vermedim diyebilirim.Acaba bu sebep yüzünden mi gelişme göremiyorum?

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    başlıyalı 1 ay olmuş 1 ay zaten vücudun alışılması için her bölgeyi çalıştırman lazım kol bacak vs. bence az daha sabret hareketleri yaparken dirseği oynatma mesela barbell curlda bir çok kişi hata yapar öne doğru eğilip belden destek alınır ama biceps acı hissetmez bu esnada dirsekler sabit bir şekilde yapılır tabi belide bükmicen 1-2 ay daha bekle derim vücut ölçülerini yazsan bence daha iyi olur kolun mesela kaç cm ?

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok doğru bir tanım. 1 ayda zaten ne kadarlık bir gelişme olabilir ki?

biceps'e çok yoğunlaşmayın. bilek çalışın, sırt kesinlikle çalışın. bacak çalışmak ta testo artışı sağlayacağından işimize yarar. sırt çalışmaya dönecek olursak sırt çalışırken aynı zamanda biceps ve bilek te çalışmış oluruz. o yüzden sırt çalışmak demek aslında yarım biceps yapmak gibidir.

bir de tricepsler her zaman unutulur, aman unutmayın. triceps demek bütün press hareketlerinin kilit noktası demektir (alt vücud hariç). tricepsleri zayıf bir insan ne yeterince iyi göğüs çalışabilir ne de omuz. bu da testosteronu düşüreceğinden kas gelişimi azalacaktır. kısır bir döngüye girmeyin yani.

sultanmehmed bunu beğendi.
  7. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    aynı bende senin gibiydim ilk başladığım zamanlarda. deli gibi biceps girerdim her idman sonrası barbell curl yapardım extradan ama sonradan çok pişman oldum 68 kiloda 38 cm kol geliyodu zayıf tricepslerime rağmen. vücut estetiğini bozarsın başka bişeye yaramaz zaten bench presste falan ağırlıklı kullanılan kaslar triceps kaslarıdır.

gelelim yanma konusuna. henüz 1 aylıksın bununda etkisi olabilir ama benim görüşüm hareketleri düzgün yapmadığın yönünde. yanma mutlaka olur çünkü.

8. Rhomboids

Rhomboids Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Galiba bu sporda bir çok şey genetik..2 ayda bicepslerim sadece 1 cm gelişti.Halbuki antremanlarım da çok verimli geçiyor.Sonraki 2,3 gün ağrı hissediyorum.Çok da iyi beslenmeme rağmen gelişmiyor işte..
    İşin enteresan tarafı omuzlarım 2 ayda 8 cm gelişmiş.. :D

9. solasguitarra

solasguitarra Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Sırt ve bacak çalışmıyorum demişsin. ilk olarak sana söyleyebileceğim şudur, ağır sırt hareketleri bicepsi geliştiren esas antremanlardır. özellikle barfiks (chin-up) bicepslerin gelişmesinde ana hareketlerdir. ağır bir sırt antremanının yarısına gelmeden bicepslerinin şiştiğini hissedersin. kesinlikle sırt çalışmalarına önem ver. özellikle kanat için çekilen barfiksler, t-bar rowing hareketleri kanat oldugu gibi aynı zamanda güzel biceps hareketleridir. biceps çalıştığın gün 6-7 hareket yaparak bicepslerine çok fazla yüklenmektense, 4 hareket ile çalışmayı tamamlayıp, sırt çalıştıgın günlerde de dolaylı yoldan bicepsi çalıştırarak 2. bir biceps antremanı yapmış olursun. bacak konusuna gelince, vücudun en büyük kas grubunu barındıran bölgedir. bu bölgeyi ağır şekilde çalıştırdıgında, (squat, deadlift gibi ana hareketlerle) vucudun testosteron salgılayacaktır. buda büyüme demektir. şöyle toparlamak gerekirse, barfiks, squat, deadlift, olmazsa olmaz hareketlerdir. bunları kendi programında kullanmanı öneririm. gelişmeyi fark ediceksin.

Sayfayı Paylaş