Biceps hareketleriyle ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aslan007 tarafından 26 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Merhaba...

Biceps hareketlerinden dumbell curl hareketinin 2 farklı şekli var.

1.eller kapalı yani avuçlar bacaklara bakacak şekilde durur kaldırırken düzeltilir indirirken yine hammer curl pozisyonu alınır.

2. Normal bildiğimiz dumbell curl.

bu ikisi arasında etki farkı nedir?

Ayrıca benim biceps programım

dumbel curl 1. sitledeki gibi 6-8-10-12 ağırlıklar düşürülerek
    hammer curl 6-8-10-12 ağırlıklar düşürülerek
    scott dumbell curl 6-8-10-12 ağırlıklar düşürülerek

Çok uzun süredir bu programı evde uyguluyorum ve artık verim alamamaya başladım siz önerebileceğiniz bir biceps programı var mı ? ( evde çalışıyorum )

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ilk dediğin reverse curl gibi duruyor. o hareket genel olarak ön kol kaslarını ve brachiolaridis kasını çalıştırır. biceps idmanı da şöyle olabilir.
    alternating dumbbell curl 12 10 8 6
    scott hammer curl 6 8 10 12
    conscentration curl-reverse curl süperset 3*10
    ya da sırt idmanıyla bicepsi süper setlerle çıkarmak güzel olur.

aslan007 bunu beğendi.
  3. slashrocks

slashrocks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    z barla barbell curl
    scott hammer
    bir de dumbell yapıyorum işe yaradı

4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    İlkini ben daha iyi buluyorum.Hem yüksek ağırlıklarla çalışırkende kolay oluyor.Belden daha az vuruyorum o şekilde yapınca

aslan007 bunu beğendi.
  5. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    R10

Fark ettimki benim yaptığım hareketin adı alternating dumbbell curl muş zaten ben bu hareket mi daha iyi yoksa normal şekilde indir kaldır mı yapayım hangisi daha çok geliştiri pazuyu. Ayrıca scott hammer yerine normal hammer curl yapsam ne fark olur ve son olarak süper set max kilo 3 set ve 10 tekrar mı olsun ?

son anda aklıma geldi sol pazum daha şişkin duruyor nedendir ve nasıl düzeltebilirim ? Kollarımı esnetmeye başladığımdan beri sağ kolumda ki gerginlik gitti ve eskisi kadar şişkin olmuyor gibi hissediyorum neden dir bilen varsa öneriye açığım.

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    alternating dumbbell curl daha iyidir, hammer curl de olur, max kilodansa biraz daha az, belki 1 kg az daha iyi olur.
    onu azaltmak için kol idmanının son hareketinde zayıf olan kolun için her set fazladan 2 tekrar yap ve ya güçlü olan kolunla iki tekrar az yap.

demircan256 bunu beğendi.
  7. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle alternating dumbbell curl u ne yönden daha iyi olduğunu açıklarsanız sevinirim.
    Yalnız şöyle bir durum var güçlü olan sağ kol fakat sol kol daha şişkin görünüyor. Ne yapıcam şimdi ? :D Önceden daha şiş görünüyordu 1 hafta önce gerdirme hareketi yaparken biraz ağrıttım acamba ondan mı diyicem çok saçma olur :D En iyi siz biliyorsanız kol şişkin gösterme için belli bir hareket var mı mesela scott dumbell curl işe yarıyor gibi.

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kolu şişkin göstermek diyorsan uzmanlık alanıma geldin :D triceps kasacaksın şişkinlik için, bicepsle olmaz o işler maalesef. triceps kolun 3 te 2 si demektir o yüzden esas olarak tricepslerine yoğunlaş. alternating dumbbell curl neden iyi dersen kolları sırayla çalıştırdığından (1 sol 1 sağ) gerilim daha fazla olur 2 kolla aynı anda çalışmaya göre.

9. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    :D Evet onu daha öncede duymuştum triceps olayını önerebileceğiniz hızlı gelişim gösterecek program var mı tricesp için ? Yalnız ben zaten tek kol şeklinde yapyorum yani sol kol 12 yaptıkdan sonra sağa geçiyorum bu şekilde yapıyorum çünkü dumbelların kilosu 20 fakat plakalar şu şekilde;
    2 kg x 4
    1 kg x 8
    0,5 kg x 2
    yarımşar kiloda çubuğundaymış.

Buyüzden tek tek yapıyorum şimdi 0,5 i diğer tarafa koyarsam denge bozulur diye :D sizce nasıl yapayım. Eğer ayırırsam 2 side eşit kg lerde olursa yani busefer piramit set yapamıycam sanırım çünkü piramitte ters olarak uyguluyorum ve 9kg ile 6-8 tekrar 8kg ile 10-12 tekrar şeklinde yapıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sanırım biraz karmaşık oldu :D

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tekrarı fazla tut o zaman, 10 sol 8 sağ mesela, tricepste şöyle olabilir
    overhead dumbbell extension 3*12
    dips 3*max
    kick back 4*8

aslan007 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş